pocketka pocketka komentáře u knih

Chci konečně zhubnout Chci konečně zhubnout Alexandra Rohlíková

Autorku znám z jisté skupiny na Facebooku, kde její rady patří mezi ty kvalitnější. Nicméně kniha byla zklamání a to spíše po vizuální stránce než po obsahové. Nepadly jsme si do oka, ani se mi vlastně nechtěla číst, protože se mi prostě nelíbila.

06.02.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mno... Co napsat? Příliš zdlouhavá kniha, která by řekla to samé na 300 stranách. Hartl se vždy čte dobře, děj ubíhá, nemusím nad knihou příliš přemýšlet, jsou to oddychovky. Ale tato byla tak trochu mimo realitu. Na začátku jsem si říkala, že to nevydržím, pokud postava Jeleny bude provázet celou knihou, no a místo ní tam byly dány stejně protivné a labilní děcka. Vlastně to mohu uzavřít tak, že kniha je vcelku dost velké zklamání.

03.02.2022 2 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Tak tohle byla paráda! Vůbec jsem něco tak skvělého neočekávala. Řekla bych jedna z nejzajímavějších knih, co se ke mně dostala. Skvělé vyprávění o něčem, o čem jsem měla velice omezené (ne-li nulové) znalosti, takže nové informace přicházely ze všech stran. Velice poutavé a srozumitelné i pro úplného laika, nicméně souhlasím s komentářem níž, že vysvětlení až příliš odborné terminologie by nebylo na škodu. Otázky byly perfektně připraveny, dobře pokládány. Poslouchala jsem jako audioknihu a věřím, že výborný Jirka Langmajer tomu jen přilepšil. Jsem nadšená.

05.12.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Audiokniha. Pohodová, oddechová. To mě napadá jako první, když bych měla knihu popsat. Víte, jak bude děj probíhat, co zřejmě bude zápletkou, jaký bude konec. Žádné překvapení nečekejte. Není to úchvatné veledílo, o kterém budete dalších x dní přemýšlet, ale proto vlastně po této knize sáhnete. Není vyloučeno, že až budu potřebovat vypnout, tak si přečtu další ze série.

02.12.2021 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Audiokniha. Průřez 20.století. Historické události jsou zmíněný jen povrchově, u ničeho se nejde do hloubky. Bohužel se vše dokola opakovalo, "dejte nám mlýn...dali jsme slib...psychiatrie...dejte nám mlýn...".
Jako zfilmovaný seriál by byl příběh asi fajn, ale takto se vše táhlo. Největší výtka? Proč? Proč autor shrne kapitolu nadpisem, který prozradí, jak kapitola dopadne? Nechce se vám takto pokračovat ve čtení dál, páč vše víte hned na začátku.

16.11.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nejsem cílová skupina. Již dávno ne. Ale jak já si tuhle knihu užila! Nemohla jsem přestat číst a řádky jsem hltala jeden po druhém. Hlavní postavy si zamilujete, když prožívají bolesti, chcete je obejmout, povzbudit, pláčete s nimi. Příběh jsem vnímala i z druhé strany jako rodič a fandila i oněm učitelům, kteří byli ty správné osoby na správném místě.
Velice doporučuji!

29.10.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Audiokniha.
Vcelku lituji, že jsem poslouchala jako audio, protože si myslím, že kdybych četla, přirostou mi hlavní hrdinky příběhu ještě více k srdci. Od této autorky bych takto zaměřenou knihu nečekala. Poučná, laskavá, máte tam i trochu detektivky, překrásně vykreslené přátelství, slzy, zármutek, dojetí, frustrace nad bezprávím... Pocity se střídají, prožijete různé bolesti a strasti. Krásné, opravdu krásné.

27.10.2021 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Přečteno jen proto, že to byla poslední kniha, která mi chyběla do čtenářské výzvy. Nebylo to vyloženě špatné čtení, ale když už na dvacáté straně víte, jak to dopadne, máte tendenci stránky přeskakovat a moc děj vlastně nevnímáte. Za mne tedy bohužel...

19.10.2021 2 z 5

Severní stezka – Českem od západu k východu Severní stezka – Českem od západu k východu Jan Hocek

Skvělá, nádherná kniha. Dokonale zpracovaná, úžasné fotky, které vás lákají hodit batoh na záda, obout tenisky a vyrazit ven. Opravdu perfektní a velmi doporučuji.

13.10.2021 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Paráda! Neotřelý příběh, chemie, dojetí, vtip... Nemohla jsem přestat číst, slupnuto na dvě etapy. Víte, jak vše dopadne, ale to potěšení z knihy nijak nesnižuje. Velmi doporučuji.

04.10.2021 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Další knižní zklamání. Námět vcelku fajn, ale toto není žádný příběh, u kterého cítíte tu hmatatelnou chemii mezi hlavními postavami, není tam ani troška toho zamilovaného napětí.
Minnie je až příliš velký smolař na to, aby vás bavilo pořád dokola číst její přešlapy.
Neskutečná nuda. Ztráta času. Určitě jsou mnohem lepší knihy s podobným zaměřením.

01.10.2021 1 z 5

Kalorické tabulky Kalorické tabulky kolektiv autorů

Ale jooo. Čekala jsem sice více povídání a tipů a recepty jen velmi sporadicky jako bonus a ona to je spíše kuchařka než cokoliv jiného. Nicméně kniha je to zdařilá a alespoň ty recepty z ní budu čerpat.

25.09.2021 3 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Audiokniha
Velice se ve mě při hodnocení knihy pere čtenář a zapálený pejskař. Nejsem vděčný hodnotitel co se rádoby humorných knih týče, máloco mne v knize rozesměje, proto nebudu hodnotit vtipnost. Jako audiokniha, poslouchaná při cestách autem ideální, příběhy jsou krátké a nemusíte si pamatovat, co bylo v předešlé kapitole. Paní Maciuchová, která knihu namluvila, je úžasná a velmi knize pomohla. Nicméně na výchově psa bylo vše špatně, přišlo mi, že peripetie s ním se opakovaly a mnohem víc mne bavily kapitoly, kde Robin nebyl hlavní postavou.

19.09.2021 2 z 5

Hlouběji o výživu jsem se začala zajímat teprve nedávno. Pro začátečníka je toto ideální kniha, je v ní vše jasně vysvětleno, doplněno o fajn ilustrace. Při čtení jsem několikrát zvolala, co od nyní jíst budeme a co rozhodně ne. No a ty recepty na konci jsou třešnička na dortu. Ty ještě vyzkoušené nemám, ale líbí se mi a zcela jistě se do nich pustím.

07.09.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Opět skvělá kniha. Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila, líbí se mi její styl psaní, líbí se mi témata, o kterých píše. Dokáže popsat pocity zamilovanosti, radosti, zoufalosti i zklamání tak bravurně, že to cítíte tak, jako hlavní postavy. Doporučuji a Colleen se řadí mezi mé oblíbené. Edit: před třemi dny jsem knihu dočetla a nemohu ji dostat z hlavy a začít číst něco nového. To je přesně to, co od knihy čekám, proto měním čtyři hvězdy na pět.

19.08.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Páni!!! To byla skvělá kniha. Původně jsem si myslela, že vůbec není pro mou věkovou kategorii určena, že je spíše Young adult, ale nemohla jsem přestat číst. Do konce nevíte, jestli ano, ne, jak... Fandíte všem, říkáte si, já bych to udělala jinak. Ale je tomu opravdu tak? Ať chcete či nechcete, začnete o zmiňované problematice přemýšlet a najednou si nejste jistí, co byste vlastně udělali vy. Jsem nadšená a jdu si vyhledat další knihy autorky. Za mne - jste-li žena jakéhokoliv věku - knihu velice doporučuji.

12.08.2021 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Knihu jsem četla mnohokrát na základní škole, patřila mezi mé oblíbené. Nyní jsem ji pořídila dceři a četla to společně s ní, abych si ji i já připomněla. Pro dceru je v ní spoustu starších slov, kterým nerozuměla, ale jako uvedení do faktů, co se kdysi stalo a dělo, kniha špatná není.

08.08.2021 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Nemám k tomu asi moc co říct. Víte, co asi od knihy očekávat. Je to tak dvouhodinová záležitost. Co mě překvapilo je, že se Oscar Wilde jako autor uvádí jen u nás, v Británii je autor neznámý (a k tomuto se přikláním i já). Takže četla jsem, znova číst nebudu, doporučovat dále také ne.
Co ale vyzdvihnu je překlad. Tleskám.

07.08.2021 2 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Nevěřím, že napíšu takovou recenzi, protože na knihu jsem se velice těšila a byla jsem si stoprocentně jistá, že se zařadí mezi mé top, ale tohle je obrovské, obrovské zklamání. Knihy zaměřené na těžký život během válečného či poválečného období miluji a mám jich pár přečteno. A toto byl asi ten kámen úrazu. Nedá se, než srovnávat s např Körnerovou či Mornštajnovou. To jsou paní vypravěčky, které vás vtáhnou do příběhu, jste jednou z postav. Tohle bylo pozorování z letadla - vidíte, co se děje, ale jste příliš daleko a vysoko, abyste byli součástí. A silně pochybuju, že ve dvacátých či třicátých letech chudé ženy ze stavení odebíraly časopisy, měly namalované nehty na rudo či muž, který z domu nevystrčil nos a byl to neskutečně zapšklý buran, znal a používal slovo emancipace. Odkládám a zklamaně knihu opouštím.

07.08.2021 1 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Jsem na rozpacích. Čerstvě dočteno a nevím, jak vlastně hodnotit. Na začátku jsem si myslela, že jsem šlápla vedle, že příběh bude pouhým splétáním jednotlivých kapitol, které pokaždé budou o někom jiném a už už jsem ji chtěla odložit. Nakonec se z knihy vyklubal velice citlivý příběh, přesně je to popsáno v recenzi níž - "uklidňující". V jedné části jsem ronila krokodýlí slzy a nechtěla pokračovat ve čtení. Tolik bolesti pro jednu ženu... V dalších úsecích jsem musela přeskakovat text, protože mě neskutečně nudil.
Nicméně kniha za přečtení stojí a i jen za přenádhernou obálku bych ony 4 hvězdy dala.

25.07.2021 4 z 5