Pivka1

Sdílejte, než to zakážou!Sdílejte, než to zakážou!Andrej Babiš

To se prostě nedalo. Jako předvolební agitka mi knížka byla vhozená do schránky, ale fakt jsem to nezvládla. Škoda papíru, odpad s velkým O.

14. říjnaodpad!

BaletkyBaletkyMiřenka Čechová

Styl psaní zvláštní, ale dějově, wow. Baletky vypadají jako něžné květinky, ale co musí zkusit, než se tou vytouženou květinkou stanou, je hodně drsné. Přesto vydrží aby mohly rozdávat krásu pohybu. Jsou to silné ženy a já před nimi hluboce smekám.

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Nádherná knížka, čtivá od první stránky. Brilantně popsaný těžký život několika rodin v hornickém prostředí. Mnohokrát se mi při čtení draly slzy do očí. Tohle byl opravdu strašně těžký život, ale nikdo si nestěžoval, prostě to všichni brali jako že to tak má být, zatli zuby a šli těžkým životem dál a dál. Moc se těším na druhý díl, který čeká na otevření. Díky paní Lednická!

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Mně se knížka moc líbila. Děj tak hezky plynul, za dvě odpoledne jsem měla přečteno. Velice realisticky popsané nemocniční prostředí. Od autorky další moc hezká knížka.

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Tak tohle je bomba. To, že v KLDR je všechno jinak samozřejmě každý ví, ale svědectví několika uprchlíků mě doslova a do písmene posadilo na zadek. Tohle by mělo otevřít oči všem. Děkuji, velice silné svědectví.

NěmciNěmciJ. Katalpa (pseudonym)

O malinko horší než Zuzanin dech, ale každá knížka nemůže být přece stejně úžasná. Podle mě si stejně zaslouží plný počet hvězd, styl psaní i příběh byl moc pěkný.

VrányVrányPetra Dvořáková

Uf, tak tohle je opravdu psycho. Pedantská máma, která preferuje tu "hodnější" a ta druhá je pro ni absolutní nula. Táta absolutní podpantoflák, který dokáže holku jenom zbít aby měl pokoj od řvaní své manželky. Jak smutné počtení. Barča nemá nikoho kdo by jí rozuměl, snad jen Frodo a jeho maminka. Chudák holka, sama na celém světě.

HolocaustHolocaustGerald Green

Strašné, jako konečně všechno, co je z války. Jak takové hrůzy může způsobit člověk člověku.....

Nebreč, LucieNebreč, LucieStanislav Rudolf

Toto je první knížka od S.Rudolfa, kterou jsem přečetla. Jako puberťačky jsem si tuhle knížku půjčovaly navzájem stále a stále. Pak následovaly i ostatní a všechny jsem dokázala přečíst za víkend. Myslím, že je čtivá i v dnešní době i když si nejsem jistá, zda by jí dnešní mládež rozuměla.

BarvoslepýBarvoslepýStanislav Rudolf

Tato knížka mě nikdy nezklamala. V dřívější době nevycházelo moc knížek ze současnosti, takže o Rudolfa a Švejdu byla pranice. Mými oblíbenými knihami S.Rudolfa byly knížky pro mládež ( ty jsem zhltla všechny), ale i knížky pro dospělé byly čtivé a měly spád. Barvoslepý je jednou z nich. Dnes jsem ji objevila v knihobudce a ráda si ji znovu přečtu.

Aťa a FrantišekAťa a FrantišekMarie Tippmannová

Tuhle knížku jsme doma neměli, ale měla ji moje teta z jejích dětských let a já u ní nic jiného nečetla. Stále a stále dokola. Ještě dnes vzpomínám na kouzelnou atmosféru, kterou mi kniha navodila. Krásné dětství.

Luisa a LotkaLuisa a LotkaErich Kästner

Tuto knížku jsem přečetla mnohokrát, v dětství, dospívání i v dospělosti. Líbí se mi stále a teď čeká na přečtení další generací.

Bratři Lví srdceBratři Lví srdceAstrid Lindgren

Nádherná knížka! Jednou ji kluk dostal od babičky pod stromeček a brečeli jsme občas oba. Nádherný příběh bratrské lásky - tak to má v životě být!

Bílé dveřeBílé dveřeOlga Scheinpflugová

Četla jsem jako mladá holka a podle stavu knížky, jsem určitě nečetla jenom jednou. Příběh dívky, která toužila stát se herečkou a sobecky si šla za svým cílem najednou pochopila, že život není jenom o přáních, která se plní. Nakonec se našla v naprosto jiné profesi. Moc pěkné čtení, doporučuji.

RobinRobinZdena Frýbová

Touto útlou knížkou jsem se prosmála až do konce. Pes byl jako přes kopírák našeho nezbedy Rona.

Konec punku v HelsinkáchKonec punku v HelsinkáchJaroslav Rudiš

Knížku jsem začala číst hlavně proto, že autor je rodák z našeho města. Musím říct - PARÁDA. Stojí za přečtení.

Cizí dětiCizí dětiJaromíra Kolárová

Nádherná knížka i když hodně depresivní. Tři příběhy dětí, které mě zasáhly už jako mladou, bezdětnou holku. Po přečtení mě ještě dlouho bolelo srdce. Mistrně napsané, rozhodně stojí za přečtení.

MaminkaMaminkaJaroslav Seifert

I když jsem nikdy moc poezii nečetla, tahle útlá knížka ve mně zanechala nesmazatelné stopy. Syn jednou recitoval z této knížky na nějaké soutěži a ještě dnes se mi tlačí slzy do očí, když si na to vzpomenu. Nádherná oslava maminky. Dnes tomuto dílu rozumím daleko víc než v mládí, když jsem ještě tu svoji maminku měla.

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduBetty Mahmoody

Viděla jsem film, ovšem proti knize, slabý odvar. Co prožila hlavní hrdinka Betty, to se nedá ani představit. Jak klasické, člověk jiného náboženství a jiné kultury se chová naprosto jinak ve své domovině, jinak ve státě, který mu dal práci a rodinu. Šílená představa pro matku, že by mohla přijít o své dítě a třeba ho už v životě nevidět. Betty, nesmírně silná žena! Krásná knížka, moc hezky napsaná.

Staré řecké báje a pověstiStaré řecké báje a pověstiEduard Petiška

Četla jsem mnohokrát a díky této knížce jsem se zamilovala do mytologie. Tato láska mi zůstala celý život.

Pohádkový dědečekPohádkový dědečekEduard Petiška

Jak jsem na ni mohla zapomenout? Nechápu. Před chvílí jsem trochu uklízela knihovnu a objevila tuto perlu. Nádherné pohádky s kouzelnými ilustracemi Zdeňka Milera. Přečtená snad tisíckrát a nejvíc ohmatané jsou listy s pohádkou a lakomém vrabčákovi. Hned jsem ji položila na noční stolek a těším se, jak se večer začtu.

Pohádky za oponouPohádky za oponouKamil Bednář

Knížka, kterou jsem měla moc ráda. Velice pěknou formou seznamuje malé čtenáře s libretem opery i baletu. Moc hezky se to čte a určitě tomu každý rozumí.

BroučciBroučciJan Karafiát

Za mě opět krásná knížka, kterou jsem jako dítě milovala a četla a četla. Měla jsem knížku ještě po mamince s modlitbičkami, které se potom někam vytratily a v dalších vydáních již nebyly. Bohužel, synovi už knížka nic neřekla a ani se mu nelíbila.
Spali a spali a spali - dobře se jim to spalo :-)

Chtěla bych ten stromChtěla bych ten stromJaromíra Kolárová

Za mě jedna z moc hezkých a čtivých knížek. Četla jsem ji mnohokrát jako mladá holka, teď jsem si ji přečetla znovu a musím říct, že se mi líbila i teď, i když jsem v letech babičky.

SlabikářSlabikářJarmila Hřebejková

Z tohoto slabikáře jsme se učili a ještě dnes vidím před očima ilustrace a písmenka. Moc krásný slabikář, bohužel se mi nedochoval.

Malý BobešMalý BobešJosef Věromír Pleva

Jako dítě jsem měla tuhle knížku moc ráda. Hlavně začátek, když žili na vsi a potom ještě začátek bydlení ve městě. Ke konci se do toho zamotala politika a to mě jako dítě fakt nebralo. Nad Františkem jsem si pobrečela, byla to hrozná doba.

Krása nesmírnáKrása nesmírnáI. Karnauchovová (pseudonym)

Tuhle knížku jsem milovala jako dítě, ale ty ilustrace.... Kostěj nesmrtelný mě strašil možná ještě v pubertě, ale pohádky se mi moc líbily. Dostala jsem ji v první třídě za prospěch, několikrát se se mnou stěhovala, ale stále ji mám.

Rychlé šípy, 1. dílRychlé šípy, 1. dílJaroslav Foglar

Tisíckrát přečtené, tisíckrát půjčené, ale vždy se vrátily. Tři sešity, které mě a bráchu provázely dětstvím i dospíváním. Teď, když přijede dospělý syn, tak hledá sešity a znovu a znovu pročítá.

Když Duben přicházíKdyž Duben přicházíJaroslav Foglar

Ač holka, přečetla jsem všechny Foglarovky. Tahle byla jednou z nich, která se mi moc líbila a asi mi i něco do života dala.

Nezbedné pohádkyNezbedné pohádkyJosef Lada

Nepatřily k těm nejoblíbenějším, ale ilustrace všechno nahradily. Něco naprosto jiného a samozřejmě úžasného.