Pivka1 Pivka1 komentáře u knih

Mikeš Mikeš Josef Lada

Nejkrásnější knížka mého dětství. Vždycky jsme potom doma museli mít černé kočky, ale žádnou jsem mluvit nenaučila :-(.

16.01.2021 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Tuto knížku jsem četla již jak náctiletá a teď si ji přečetla znovu. Krásný a silný příběh statečnosti, přátelství, lásky... Prostě moc hezká knížka.

01.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Posledních 50 stránek jsem opět probrečela. Anuška toho tolik prožila, že by to bylo na několik životů, ne jenom na ten její. Obrovsky statečná žena, maminka, manželka, která si nikdy nanic nestěžovala a přesto všechno zvládla. Nádherný román, který mě vzal za srdce.

31.12.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, knížka se četla jedním dechem. Opět mám nad čím přemýšlet. Dnes si lidé jenom stěžují a prakticky nemají na co. Tohle byl těžký život....

27.12.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Již po několikáté, jednoduše ááááách. Utírám si slzy, ale tato kniha mě opravdu rozcupovala na maličké kousky. Nemohla jsem ji číst naráz, dávkovala jsem si ji, ale odtrhnout jsem se nemohla. Za mě minimálně šest hvězd. Drsné, kruté, ale nádherně napsané a brilantně přeložené. Díky, díky, díky, stojí za přečtení! Původně jsem si myslela, že půjde dál, ale kdepak, zůstane v mé knihovně.

18.12.2020 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Drastická kniha, vedená formou rozhovoru. Nikdo si nedovedeme představit co člověk vydrží, když bojuje o přežití. Doporučila bych jako povinnou literaturu.

03.09.2020 4 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Už zase brečim, ale knížku jsem nakonec přečetla na jeden zátah. Netušila jsem jakou perlu skrývá knihovna zděděna po rodičích.

28.08.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další knížka kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Čtivá už od první stránky. Po Haně opět krásně popsaný příběh tří generací žen od první republiky až do dnešní doby. Paní Mornštajnová, díky.

11.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Co na tuhle knížku říct? Snad jenom ááááááách. Nádherný příběh popsaný s obrovským citem. Opět jsem si poplakala, takový životní příběh se nedá bez slz zvládnout.

22.05.2018 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Jedním slovem áááách. Knížka, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah a asi polovinu probrečela. Příběh, který mě dostal se vším všudy. Škoda, že už je konec, ještě dlouho budu mít o čem přemýšlet. Myslela jsem, že po přečtení potěší dalšího čtenáře, ale ne, tahle knížka bude mít navždy místo v mé knihovně.

05.11.2017 5 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Úžasná knížka sepsaná podle vzpomínek. Hrůzy prožité za války jsou popsané tak živě... Byla bych pro, doporučit tuto knížku jako povinnou četbu, protože tohle se nesmí nikdy zapomenout! Díky, pane Bondy

04.09.2017 5 z 5

Vězeňkyně z Teheránu Vězeňkyně z Teheránu Márína Nemat

Knížka rozhodně zajímavá, ale stále tam mám to ale....

16.08.2017 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Knížka kterou jsem četla jedním dechem. Před hlavní hrdinkou hluboce smekám.

04.08.2017 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Nádherná kniha, nádherný film. Závěr jsem opět probrečela, zvlášť po přečtení doslovu a osudu Němce, který Wladyslawa, a nejen jeho, zachránil před jistou smrtí. Mistrovsky napsaná kniha, která mě naprosto pohltila. Smekám pomyslný klobouk před hlavním hrdinou a jeho silnou vůlí žít.

03.08.2017 5 z 5

Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství Ilona Maria Hilliges

Autorce nerozumím v tom, že žila v Africe bez dětí, které nechala u rodičů a ani se nezdá, že by se jí nějak stýskalo. Na druhou stranu je velice zajímavé počtení o černé magii.

18.07.2017 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádherná knížka s dojemným příběhem. Stejně jako u knížky V šedých tónech jsem si hodně pobrečela. O Titaniku ví všichni ale o téhle tragédii s daleko větším počtem obětí neví skoro nikdo. Tato paní spisovatelka opravdu umí!

28.06.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásně napsaná knížka, konec jsem probrečela.

22.06.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádherná knížka, která mě pohltila hned od začátku. Některé pasáže jsem samozřejmě probrečela, protože vyprávění Mínky je velice autentické. Na úkor spánku jsem knížku "dorazila" během dvou večerů. Krásné, všem doporučuji

21.05.2017 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Snažila jsem se pochopit mladou a zamilovanou dívku, ale stále tam zůstává to ale. Jsou prostě věci které nikdy nepochopím. Nic to ale nemění na tom, že opravdu zažila peklo na zemi.

29.04.2017 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Příšerný příběh malého chlapce. ženu, která mu tolik ublížila nemohu nazvat matkou. Ani otec není otcem, je to slaboch, který raději odejde nežli by svému synovi pomohl. Nevím, proč žena týrala jenom tohoto chlapce a ne jeho bratry, ale v žádném případě ji neomlouvá vůbec nic!!!!! Nikdy nepochopím.... Musela jsem si knížku dávkovat, tohle se opravdu nedá číst naráz!

21.02.2017 5 z 5