Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství

Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství

Autobiografický příběh německé dívky Ilony, která se vdá za Nigerijce Johna, má s ním dvě děti a žijí v Anglii. Ilona živí celou rodinu a když odhalí manželovu nevěru a Johnův pokus o okradení jejího vlastního otce v Německu, události naberou spád a Ilona je donucena odjet do Nigérie. Ocitne se v nebezpečí a jen znalost magie a rituálů ji zachrání život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/9355/bila-carodejka-9355.jpg 3.956

Weiße Hexe (2000)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Alpress

Pivka1
18.07.2017

Autorce nerozumím v tom, že žila v Africe bez dětí, které nechala u rodičů a ani se nezdá, že by se jí nějak stýskalo. Na druhou stranu je velice zajímavé počtení o černé magii.

prochajda
23.06.2017

Zajímavé čtení o životě v Africe, o jejích rituálech a černé magii. Nechápu, jak mohla autorka žít v Nigérii a navíc bez svých dětí.

martulkat
20.02.2016

Kniha se mi moc líbila, je pro mě uvěřitelná. Doporučuji ji přečíst hlavně lidem, kteří žijí rychlý život....rozhodně doporučuji.

Ruzaaa
11.10.2015

Tři hvězdičky z důvodu toho, že se jedná o skutečný příběh. Autorka se mi zdála jako naivka, která se rozdá pro všechny kromě svých vlastních dětí. Zajímavé byly pasáže o náboženství, obřízce a celkově o poměrech v Africe. Kniha byla dobrá tak z poloviny, zbytek bylo zbytečné natahování a konec divný.

Nikuskaaa
26.06.2015

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a myslím, že další číst ani nezačnu. Kniha mi nějak nevadila, ale ani mě nějak nenavnadila na další čtení.

pagac17
16.11.2014

Velmi poutavý román. Autobiografický příběh německé dívky Ilony, která se vdá za Nigerijce Johna. Prožívá pestrý žívot v Nigerii. Poznává život tamějších obyvatel. Je to napínavé, když zde dochází k souboji v rámci jednoho z místních klanů. Několikrát cestuje mezi Evropou a Nigerií. S Johnem má dvě děti, o které se stará její matka. Poznává ony velké rozdíly mezi civilizovanou společností bílých a zatím primitivních černých lidí v Nigerii. Zde se seznává doslova osobně a na tělo s jejích vírou v různé šamany a kouzelníky. Chce se rozvést s Johnem, protože se hluboce zamilovala do dalšího bohatého Nigerijce Viktora. Ten nakonec přijde o život se svým otcem havarií letadla, které zajistil jeho nepřítel Sunny, bojující o vládu bohatého kmenu. Časem se stává Ilona nepohodlnou a jenom čáry a kouzla, ve které nakonec věřila, že si zachránila holý život a vrátila se zpět do civilizované Evropy ke svým rodičům a dvěma dětem. Román podává neskutečně reálně život v této části Afriky.

pagac17
16.11.2014

valentýna
14.01.2014

Zajímavé čtení o rituálech a působení magie, doporučuji.

G.I.Jane
19.01.2011

Knihu jsem našla pod vánočním stromečkem. Trochu jsem se obávala, že toto téma už tady bylo, alá Bílá masajka, ale začetla jsem se velmi rychle a moje zvědavost tak vydržela až do konce příběhu. Nemá nějaký extra literární styl nebo hlubší myšlenku, ale jako pohodové, odpočinkové čtení určitě stojí zato. Je zajímavé a do jisté míry obdivuhodné co některým lidem život nabídne a jak se s tím poperou, určitě zajímavější než životní vyznání některých "celebrit". Co mě trošku vadilo, že paní Ilona (autorka) si užívala svoje štěstí, zatímco její děti vychovávali rodiče. Nicméně nejsem žádný soudce a její kniha je vlastně jakousi zpovědí ke svým dětem, takže klobouk dolů.
Při čtení této knihy objevíme řadu rituálů, fungování kmenů, postavení bílých, i těch, kteří jsou tam zástupci třeba evropských společností a tak nějak permanentní rizika, která tam číhají na každém rohu. Je to asi stále velká divočina :-).Raději budu nadále v Evropě.:-)

rituály a obřady magie

Ilona Maria Hilliges