Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství

Autobiografický příběh německé dívky Ilony, která se vdá za Nigerijce Johna, má s ním dvě děti a žijí v Anglii. Ilona živí celou rodinu a když odhalí manželovu nevěru a Johnův pokus o okradení jejího vlastního otce v Německu, události naberou spád a Ilona je donucena odjet do Nigérie. Ocitne se v nebezpečí a jen znalost magie a rituálů ji zachrání život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/9355/bila-carodejka-9355.jpg 3.970
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Alpress

Weiße Hexe, 2000

Kniha Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství

Evik84
26.11.2020

Kniha byla velice zajímavá, četla jsem několik knih s Africkou tématikou a můžu říct, že každá se týkala něčeho jiného - jiného kousku Afriky. V této knize je popisován život v Africe z pohledu bohatší vrstvy - domy, auta, voda, sluhové. Zajímavé byly pasáže, kde autorka popisovala černou magii, zaříkávání apod., což pro mě bylo spíše neuvěřitelné.

Martina1725
25.09.2020

Občas dost překvapivý až neuvěřitelný dej, i když možné je všechno. Skvěle čtivé, ze začátku spíš černá komedie psaná s nadhledem, později zajímavosti, vážná témata to vše protkané místní magií. Celé jsem to skoro zhltla.

i.stefany
15.05.2020

I když mám knihy o Africe ráda, tahle se mi moc nelíbila. Nedovedla jsem pochopit chování Ilony ani jejího otce, ani to, proč se do Afriky znovu vrátila za prací... Rituály a černá magie pro nás Evropany zajímavé, ale z dnešního pohledu až neuvěřitelné.

medlovice
22.06.2019

Vůbec nechápu myšlení této Rakušanky. zamilovala se do černocha , vdala se , měla dvě děti a pak zjistila , že je to parazit vyžírkový a chce se s ním rozvést. Okolnosti ji ale zavedou do Afriky. O této zemi jsem už četla několik knih a každá je jiná. Není to Bílá Masajka ani Vzpomínky na Afriku, a už vůbec to není cestopis , protože autorka nepopisuje ani zvyky a oblečení domorodců ani krásu a vůně přírody, popisuje večírky, domy , klimatizované auta , ona píše jen o sobě a o tom kde všude byla , koho poznala , jako nějaký sobec, krkavčí matka a barový povaleč. V dnešní době by měla video blog, instagram a všechny sociální sítě. Jenže mě se tato kniha líbila. Těšila jsem se až budu mít chvilku a budu moci zase číst.

JulianaH.
21.04.2019

„Afrika je často označována za kolébku lidstva i matku, po níž všichni touží a zdálky ji milují." (I. M. Hilligesová)

Jako školačku mě knížka nadchla. Zamilovala jsem se díky ní do Afriky a chytila jsem se záměru se tam přestěhovat, který mě dodnes drží (jen co dostuduji!). Zpětně ji vidím jako červenou knihovnu, ale uvědomuji si, že jí vděčím za podstatnou vizi svojí budoucnosti.
Vzpomínám si, že se mi tehdy líbily neotřelé informace o africké všednodennosti, které mi přišly trochu jako z originálního turistického průvodce. Pidgin English, fuju, regulace provozu podle sudého/lichého čísla na SPZ, ...

Janisss
20.12.2018

Zajímavé čtení, spousta pro mě nových informací o afrických rituálech a obřadech - knížka ve mě vzbudila velkou zvědavost, mám teď na Afriku úplně jiný pohled...

Pivka1
18.07.2017

Autorce nerozumím v tom, že žila v Africe bez dětí, které nechala u rodičů a ani se nezdá, že by se jí nějak stýskalo. Na druhou stranu je velice zajímavé počtení o černé magii.

prochajda
23.06.2017

Zajímavé čtení o životě v Africe, o jejích rituálech a černé magii. Nechápu, jak mohla autorka žít v Nigérii a navíc bez svých dětí.

rituály a obřady magie

Ilona Maria Hilliges