Petulla72 Petulla72 komentáře u knih

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knížku jsem dostala, jako dárek k Vánocům a neskutečně jsem se na ní těšila, jelikož jsem o ní slyšela jen samou chválu. Nicméně kniha mě neskutečně zklamala, dlouho jsem nečetla knihu, která by naprosto postrádala příběh, procítění nebo popis. Hlavní postava mě celou dobu neskutečně nudila, chyběli jakékoliv myšlenky/pocity apod. Celkově si myslím, že jediný důvod proč je kniha tak populární je její celkem zajímavý avšak absolutně nevyužití koncept. Momentálně nejhorší kniha, jakou jsem četla za hodně dlouhou dobu.

17.02.2023 1 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Ke knize jsem se dostala asi jako většina z nás. Povinná četba, ačkoliv dříve jsem neměla ráda, když mi někdo něco nutil, že si to "musím" přečíst dnes o pár let později rozumím proč. Všechny postavy v knize byly jedinečné a svým způsobem odrážely různorodé charaktery lidí.

Po přečtení příběhu je snad všem jasné, proč je to nejen povinná četba, ale kniha nezapadla v propadlišti dějin. Kniha kritizuje, odhaluje, ale i chválí chování a události, které spisovatelé kritizují, odhalují a chválí již celá století a celá další budou. Nejenže tak Dykův Krysař přežije celá léta, ale jen těžko se najde čtenář, který by si z něj tu podstatu nevytáhl.

K tomu ještě ten nádherný sloh, básnické výrazivo, trochu archaismů a špetku romance a máte klenot literatury.

20.09.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem dostala už jako osmiletá a tehdy jsem význam knihy úplně nechápala, nebo rozhodně ne celé jeho "poselství" znovu jsem se k této knize dostala, když jsem dělala "zkoušku dospělosti" a musím říct, že mě ta kniha tak nadchla, že jsem jí četla nejméně 5x a pořád se jí nemohla nabažit. Je to sice krátká kniha, ale skrývá obrovská tajemství a potenciál.
Malý princ je zkrátka, jako stvořený pro snílky a pro všechny, kdo knihu CHTĚJÍ PŘEČÍST ne ji jenom tak prolétnout, protože pokud se tak stane, uteče Vám pravá pointa knihy a to by byla škoda.

15.03.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Stane se mi jenom občas, že jak přečtu jeden díl z nějaké série hned jdu na druhý (ráda měním autory a tím i styly psaní) nicméně, když jsem dočetla Dvojitý kříž, byla jsem tak očarovaná, že jsem musela jít hned na druhý díl a jak jsem čekala, nezklamal mě!
Robert a Garcia jsou prostě sympatičtí detektivové se srdcem na pravém místě, vrah je na druhou stranu pořádný psychopat, který se ničeho neštítí - nu dovolím si poznámku, na to jak výborný vrah byl a jak skvěle naplánoval vraždy do sebemenšího detailu, tak se nechal dost snadno rozhodit - čekala jsem, že to bude poněkud komplikovanější.
No z knihy celkově jsem měla skutečně dobrý pocit, strašně se mi líbí styl, jakým Carter píše a jak dokáže popsat i tu nejšílenější vraždu na Světě...
A ne tohle si prostě neodpustím "Vím, co tě na smrt děsí"

15.03.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Po knize jsem sáhla spíše z donucení, ale příjemně mě překvapila. Jenom Kingovo alterego (pseudonym) dokáže zaujmout příběhem, kde doslova partička kluků jde. Ty kontrasty mezi prvním a čtvrtým dnem. Zanechala ve mě velmi silný pocit. Za mě moc dobré čtení.

26.03.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Chris a jeho dokonalé brutální vraždy, naprosto propracované! Dynamický, přímočarý děj, žádné zbytečné kličky a odbočky. Velmi se mi líbí autorův styl psaní, každá kapitola, i když je třeba jen stránková, je zakončena tak šikovně, že vás navnadí a vy musíte pokračovat ve čtení!
Upřímně jsem se bála odložit knihu, jak mě to bavilo! Napětí, díky kterému člověku nezbývá než hltat řádek za řádkem!
Jo a moje poznámka: Když už máte pocit, že je někdo ve Vašem domě...první místo, které MUSÍTE zkontrolovat je místo pod postelí!

A ještě jedna moje malá vsuvka. Další kniha od Chrise Cartera musím říct, že existuje jenom jeden spisovatel, který je mi stejně blízký, jako právě Chris Carter a to je Stephen King. Oba jsou to mistři toho co dělají. A děkuji jim za napětí, strach a potřebu číst dál! ♥

26.03.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nemohu říct, že mě tahle kniha nezasáhla. Silný příběh chlapců, bojující ve válce. Spíše jak o válku, jde o vztahy chlapců a jejich city a pocity.
Remarque Vás donutí vžít se do kůže jiných osob a prožívat společně s nimi jejich strasti a utrpení - donutí Vás společně s postavami krvácet, hladovět, přinutí Vás topit se v krvi a špíně a pak sledovat, jak Vaši nejbližší přátelé (téměř rodina) umírá.
Až děsivě přesně popisující strasti mladých chlapců. A i kdyby nepadli na bojišti, stejně by svůj život ztratili, jak Remarque naznačuje.

03.02.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Naprostá změna stylu a pojetí nicméně s výborným výsledkem - to jak si hraje s psychologií člověka je opravdu obdivuhodné.
Autor v knize dokonale využil svou původní profesi, umožnil nám nahlédnout do duše sociopata.
Za mě jedno z nejlepších děl od Chrise Cartera!

20.09.2019 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Já nevím proč, ale vždycky, když King píše pod svým pseudonymem (nebo spíš psal), tak mám příšerný pocit temna. Stejně, jako v ostatních knihách pod tímto pseudonymem, ani tady nemá hlavní postava šanci přežít, popřípadě vést normální život, nicméně mě vždy překvapí, když nakonec postava zemře. Tato kniha ve mně vyvolala tolik pocitů, primárně negativních, donutila mě číst na jeden zátah. Jak málo by stačilo a tohle by mohla být naše realita?
Knihu rozhodně doporučuji!

13.04.2023 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Moje první kniha od autora a rozhodně ne poslední! Naprosto úžasný thriller, napínavý, dovolím si tvrdit dost brutální. Až do poslední stránky vlastně není nic jistého (perfektní zvraty a odhalení). Z knihy jsem měla podobné pocity, jako když Stephena Kinga nebo Chrise Cartera - husí kůže od začátku dokonce!
Mohu jen a pouze doporučit!

07.02.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Neskutečně silný příběh!
Carter mi nahání husí kůži naprosto každou knihu, ale sakra ještě nikdy se mi nestalo, že by mi husí kůže zůstala po celou dobu knihy.
Dokonale mě držel napnutou až do nečekaného a strhujícího konce! Popisy brutality jsou tedy jen pro silné povahy - detailní, precizní.
Po přečtení se určitě ujistíte zda máte zavřené skutečně všechny okna, zamčené domovní dveře, jestli máte signál na mobilu a zda funguje internet.
Ještě poslední myšlenka a to, že autor dal více prostoru detektivovi Garciovi, což bylo jenom příjemné.

31.10.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

O knize jsme se bavili nesčetněkrát na základní škole, poté i na střední škole. No musím říct, že její krásný význam a jisté pochopení jsem pro tuhle knihu našla až za pěkných pár měsíců po střední škole.
Mácha byl rozhodně snílek, pesimista toužící objevovat svět, verše plné bolesti a nenaplněné lásky... za svého života nepochopený za toho mého oslavovaný a po přečtení jeho děl - tuším, že každý chápe proč.

28.01.2019 5 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Ke knize, nebo spíše ke hře, jsem se dostala v rámci povinné četby k maturitě. Oddechová divadelní hra u které není potřeba přemýšlet, jen si vychutnávat děj. Věřím, že je to klenot a bude se o knize/divadelní hře mluvit a učit ještě dlouho.

04.11.2018 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha byla opravdu skvělá, nemusela mít žádný hrůzostrašný příběh a detailní popis brutální vraždy, aby byla čtivá a zajímavá. Určitě to není poslední dílo, co od spisovatelky čtu, ačkoliv jednu věc, bych vytkla a to fakt, že kdo je vrah jsem věděla už od druhé poloviny knihy, takže na jednu stranu pokud knihu čtete pozorně už vlastně víte na druhou jste pořád zvědavý, jestli se vám to jenom autorka nesnaží vnutit.

06.12.2020

Nenávist Nenávist Chris Carter

Až sáhnete po jakékoliv knize od Cartera můžete čekat husí kůži, znechucení a napětí až do poslední stránky. To se stalo i teď.
Rozhodně dokáže dobře těžit z jeho minulých studií
Dávám 5*

20.02.2020

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další kniha z dílny Chrise a opět nezklamal. Děsivé, napínavé, morbidní a do poslední chvíle nepředvídatelné.
Nevím jestli vůbec existuje autor, který Vás donutí soucítit s psychopatem, ale to se u mě a tohoto vraha stalo.
Jediné co bych ráda vytkla je fakt, že nám Chris od začátku knihy předkládá, že vrah je muž (nejvíce pak ve scéně s opravováním lodi) no jak víme konec je trochu jiný.
Nicméně dávám 5* za styl psaní, napínavost, zvraty, za to že zbytečně neodbočuje od tématu. A těším se na další knihu tentokrát Jeden za druhým.

11.07.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První knihu kterou jsem od Chrise četla byla Galerie mrtvých (tudíž poslední díl) téměř okamžitě jsem si ho zamilovala a musela přečíst další knihy od něj.
Přímo tato kniha je skutečně moc dobrá, děj není nijak zbytečně natažený, stupňové napětí a dvojka skvělých detektivů (do kterých jsem se okamžitě zamilovala) přijdou mi takový novodobý Sherlock a John Watson, rozhodně budu číst další díly a knihu vřele doporučuji.

05.03.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tak tohle byla moje historicky první kniha od Cartera a musím říct, že vůbec nelituji!
Kniha je úžasně čtivá, čtenáře nechá v napětí od začátku až do konce. Promyšlené dílo s detailními prvky, rozhodně to není poslední kniha, co si od něj přečtu! (Už teď objednávám další!)

06.02.2019 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Skvělé zakončení trilogie!!
Neskutečné, jak se Vám postavy dostanou pod kůži a do hlavy a teď nemluvím, jenom o Bradym.
Detektivka se Kingovi povedla a jak, žádné zbytečné natahování příběhu, naopak jsem se díky tomu mohla více ponořit do děje a celkově do emocí všech postav.
Nu musím se přiznat, že mi Bill a Holly budou neskutečně chybět. Nebojím se říct, že si na 100% zaslouží tahle kniha, tento poslední díl 5 hvězdiček!

13.12.2018 5 z 5

Krásně vystihuje moc nacistů a strach židů. Z čtení díla mrazí, ale rozhodně si nesmíme myslet, že takové "hrdinství" jaké ukázala Kateřina bylo normální to ne. A to je jeden z důvodů, proč se o tomto díle a této ženě (která skutečně žila a skutečně dozorce zastřelila) stále mluví.

23.10.2018 4 z 5