petulik330 petulik330 komentáře u knih

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Od totoho autora opět dobrá kniha. Noc jiného jsem ani nečekala. Byla plná akce, napětí a také hledání pokladů. To vše v jednom balení.
Někdy byl Coton Malone za super hrdinů, který se dostane že všeho a je pomalu nesmrtelný. No jo... Pravý super hrdina do zachraňuje svět.

08.06.2021 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Přečtené za jeden den. Autorka popisuje jak snadné je někoho odsoudit jen na základě toho že je jiný. Stává se to často, ale hlavní hrdinka se nedala odradit a vytrvalá za což se jí dostalo lásky.
Proč by měl být člověk, který nemůže mluvit duševně zaostalý nebo blázen? Člověk vy si měl nejprve ověřit tvrzení než mu uvěří, což autorka v této knize dokázala.
Můžu doporučit.

07.06.2021 3 z 5

Bílá hrozba Bílá hrozba Ken McClure (p)

Další dílo autora, ve které se jedná o vakcínu, která není na 100% ověřená.
Všude na světě je to stejné. Ti u moci se neštítí ničeho, jen aby bylo po jejich. Tady to autor popsal perfektně. Jen mi bylo líto pacientů..
Závěr, kdy Steven Dunbar zjistil důvod onemocnění byl překvapivý.
Mladý vědec se snaží vyvinout novou vakcínu proti TBC, ale čirou náhodou místo vakcíny je lidem aplikovaná nemoc s kterou se moderní medicína již nesetkává.
To mělo za následek úmrtí jednoho pacienta, u dalšího amputaci ruky a smrt lékaře jednoho s pacientů.
Jedná malá výtka: konec mohl být vysvětlení jak to celé dopadlo a kdo za to všechno může. Tak se mi to zdálo trochu ryhle ukončené a nedořešené.

05.06.2021

Proroctví o apokalypse Proroctví o apokalypse Scott Mariani

Opět se nám představí Ben Houpe.
V tomto díle se chystá studovat po té, co pověsil původní kariéru na hřebík. To mu ale osud nedopřeje a opět se ocitá v ohrožení života.
Další kniha, která ukazuje co dokáží lidé udělat pro moc a svou víru. I když byla kniha místy až neuvěřitelná pěkné se četla. Byla tom napětí i akce a proto kniha pěkně a rychle četla.

05.06.2021

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Napínavá kniha chvílemi docela smutná. Hlavní hrdinka musela mít dost síly i když jo vzali syna. Ta ji nakonec došla po té co skončila v nemocnici.
Hlavního hrdinu bych pověsila za k... Do průvanu za to jak se zachoval.
V této knize je ukázáno jak jsou ženy a matky silné když se jedná o jejich děti.

04.06.2021

Znám tě? Znám tě? Nika Peas (p)

Velmi čtivé. Mám jen jednu výtku a to je to, že je škoda že kniha nebyla delší.
Pěkné popsané prostředí i charakter postav.
Místy velmi humorné. Hlavně část v nemocnici. Doporučuji.

04.06.2021 4 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Ubírám hvězdičku za trochu urychlený konec. Autorka jej mohla natáhnout o pár stránek.
Děj jinak rychle ubíhal, byl svižný a dobře čitelný. Červená knihovna spojená s erotikou. Za mě dobrá kombinace.
Co jsem nechápala byla hlavní hrdinka Vivien, jak si mohla splést dva naprosto odlišné muže. No ale co, do příběhu se to hodilo.
Už se těším na další díl.

01.06.2021 4 z 5

Absint Absint Winter Renshaw

Skvěle napsaná kniha, která mě překvapila. Nejen stylem psaní, ale také jejím vyvrcholením. Této knize nemám nic co vytknout. Možná jen to, jak autorka skočila najednou pět let do předu. Autorka mohla rozvinout příběh hlavní hrdinů, co se viděli naposledy.
Byla v ní láska, trochu napětí mezi hlavními hrdiny, zklamání a nakonec opětovné setkání po letech kdy se dalo vše do pořádku.

31.05.2021

Omega Omega Jasinda Wilder

V posledním a závěrečném díle této série se hlavními postavami stává Harris a Layla, kteří byli v předchozích dvou dílech vedlejšími postavami.
Ani oni dva to nebudou mít lehké. Mrzí těmi dvěma panuje napětí, které nakonec vyústí při situaci ve které se Harris objeví na scéně jako princ na bílém koni.
Některé scény se zdáli být neuvěřitelné, ale někdy i vtipné. Hlavně s tím pérem. Na knize to nic neubralo.

30.05.2021 5 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

V tomto díle se čtenář dozví více o minulosti Valentina, která ho nakonec dostihne a oběma hlavním hrdinům půjde o život.
Tento díl se mi zdál o trochu lepší než ten první. Postavy byly více rozvinutější a příběh se netočil jen kolem sexu.

30.05.2021 5 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Autorka čtenáře napíná stejně jako hlavní hrdinku kdo je člověk co ji celý rok posílal peníze.
Když se konečně dozvěděla i ze čtenáři kdo to je a proč to dělal bylo to překvapení. To jsem rozhodně nečekala.
I když tam bylo plno erotických scén, nevadilo mi to. Kniha byla přece zařazena to téma erotiky.
Už se těším na další pokračování.

25.05.2021 5 z 5

Mozartovské spiknutí Mozartovské spiknutí Scott Mariani

Ben Hope je sympaťák, který zachraňuje unesené děti. Jednoho dne se mu ozve dávná přítelkyně a on se za ní vydá.
Kniha se točila okolo W. A. Mozarta a okolnosti jeho smrti a událostí které k ní vedly. Kniha byla napěchovaná napětím, akcí a dramatickými zvraty.
Jediné co se mi na této knize nelíbilo je to, že se Ben v prvním díle měl dát d vedkyni s v tomto díle se najednou ožení že svou dávnou láskou s mladí i když v prvním díle říkal že nikdy nikoho nemiloval.
Bylo mi líto toho konce i když byl možná důležitý pro další autorova díla s Benem ( pokud jsou).

24.05.2021 4 z 5

Kouzlo noci svatojánské Kouzlo noci svatojánské Catherine Coulter

Této knize nemám co vytknout. Možná jen trochu uspěchaný konec.
Malá lež se otočila proti hlavní hrdince, která se svým přestrojením snažila odradit může který l ním přijel aby si jo vybral za manželku.
Hlavní hrdinka se mi chvílemi zdála jako taková fňukna. Obléká se jako strašidlo, aby manžela co nejdříve odehnala a když odejde převlek odloží.

22.05.2021 3 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

O stupeň lepší než předchozí díl. Líbil se mi Eric jak si nic nepamatoval a jak byl nakonec milí. Divila jsem se Sookie že se dali do hromady tak rychle po rozhodí s Billem.

18.05.2021

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Nejsem do jistá, který díl je lepší. Jestli tento nebo ten první. Oba dva mají něco do sebe a každý s nich má úplně jiný příběh.
Chudák Sookie. Být telepatka a k tomu nucena pracovat pro upíry. Ale zvládá všechny nepříjemnosti docela dobře.

15.05.2021 5 z 5

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

Začátek knihy vypadal dost nadějné. Hlavní hrdinka měla vypátrat kdo unesl jejího milence Billa a kde ho drží.
Kniha, ale nakonec nebyla tak dobrá jak by mohla být. Vedlejší dějová linka tj. vypátrání vraha vlkodlaka byla mnohem lepší než hlavní děj, což je velká škoda.
Tento díl se autorce moc nepovedl. Vypadá to jako by autorka měla vymyšlený začátek, prostředkem si nebyla úplně jistá a konec nějak vyplynul.
Snad bude další díl lepší.

P.S. překvapilo mě to, že Sookie zrušila pozvání pro Billa. Jsem zvědavá jak to s nimi bude dál.

15.05.2021 2 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Další dobrá kniha o Lincolnovi a Amelii. Tentokrát to nebudou mít detektivové jednoduché, protože proti nim stojí geniální pachatel.
Byla jsem překvapená koncem knihy a to že dvou důvodů.
Nemůžu než jen doporučit.

12.05.2021 5 z 5

Krize Krize Ken McClure (p)

Nevím co si mám o této knize vůbec myslet. Na jednu stranu docela dobře spracované téma, ale na druhou stranu mi to přišlo tak trochu nemastné a neslané.
Možná to je tím, že jsme již přehlcená knihami od tohoto autora něco celkově knihami s lékařského prostředí.
Jestli se ke níže někdy vrátím, může být vše jinak. Tak uvidíme.

12.05.2021 1 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Když se ohlédnu za touto knihou musím se usmívat.
Nesebevedoma Eva se potká s klukem, po kterém touží asi polovina holek a neví si rady s jeho chováním.
Když si vzpomenu na ty roky kolik bylo v knize Evě zda se mi to hodně povědomé.
Možná proto se mi tato kniha tolik líbila. Vlastně jsou všechny knihy od této autorky.

12.05.2021

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Četlo se to docela dobře a už se těším na další díly.
V této knize je spojeno více literárních žánrů, což této knize na ničem neubírá.
Hlavní hrdinka Sookie je tak trochu naivka, která vypadá jako by nežila v reálném světě. Může to být jejími schopnostmi číst myšlenky. Co se týká Billa, nevím co si mám o něm myslet.
Kniha jalo celek je doca dobrá na přečtení jako oddychovka.

12.05.2021 3 z 5