Znám tě? ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Zuzanin život je kolotoč práce, povinností a strachu. Sama vychovává tříletou holčičku Pepper, se kterou žije na ostrově. Společnosti lidí se straní. Mužům se pak vyhýbá zcela záměrně. Proto když při pravidelné cestě na pevninu, kam odváží články o ekologii, srazí svým stařičkým autem vysokého cizince, hrůzou nemůže ani uvažovat. Muž se z posledních sil vydrápe na sedadlo spolujezdce a omdlí. Zuzana zhrouceného a potlučeného muže odveze do nemocnice. Strach ze soudního stíhání, následného trestu a logického odebrání malé dcerky Pepper ji donutí lhát zdravotnímu personálu. Historka o tom, že jela hledat milovaného snoubence Marka, který byl přepadený, okradený a zbitý ve škarpě u cesty, jí projde. Bohužel jí uvěří i sám zraněný muž, který po úrazu trpí dočasnou ztrátou paměti. Zuzana je nucena odvézt si tohoto cizince s sebou na ostrov. Co si ale má počít s vysokým svalnatým chlapem, který se k ní chová jako k žádoucí ženě a k její dceři jako budoucí táta? Jak dlouho může vydržet křehká skořápka pohody, než praskne pod tíhou vykonstruovaných lží? A jak dlouho vydrží odolávat Zuzana, která den ode dne zjišťuje, že mužské dotyky a něžnosti nejsou vůbec špatná věc? A co se stane, až všechna Zuzanina pečlivě střežená tajemství spatří světlo světa? Nemluvě o tajemstvích, která má pohledný Mark......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371858/big_znam-te-I5p-371858.jpg 3.8286
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Znám tě?

Laf
23.07.2022

Kniha se mi líbila. Poutavý příběh, který plynule a vtipně utíkal, mne hned vtáhl a netrpělivě jsem očekávala zvraty a jak se to celé vyvine. Je to příjemná oddychovka. Vřele doporučuji :)

Leído
06.07.2022

Bohužel jsem si koupila tři knihy od pro mě neznámé autorky najednou. Jen na základě anotací. Po velkém zklamání při čtení Záměny jsem zkusila tuto knihu a byla ještě horší. Nesympatické postavy, naprosto hloupé chování hlavní hrdinky, nerealistické okolností. Stačilo. Třetí kniha zůstane neprečtená.


Sarkak94
20.03.2022

Tento díl je za mě zatím nejslabší. Nadá se říct, že by mě tato kniha vyloženě nebavila, ale přišlo mi to celé takové divné. Myšlenka se ztrátou paměti hlavního hrdiny, byla zajímavá, ale bohužel špatně, hodně nereálně zpracovaná.
Zuzana mi nebyla moc sympatická. I když celkem chápu její pohnutky, ale to co udělala bylo hodně zvláštní a i to jak se chovala mě strašně vytáčelo. Až ke konci mi přestala vadit. Wallace/ Mark na to jaký to byl chlap, tak ne mě byl až moc milý, vzhledem k tomu jak se k němu Zuzana chovala. A to jeho oslovovaní „Zuzanko“ „Hruštičko“ tak to mě strašně štvalo….Hlavně chování personálu v nemocnici, mi přišlo dost nelogické…
Ale aby to nebylo celé jen negativní, tak mě bavila až poslední třetina, kde se konečně něco dělo a i nějakou emoci to ze mě dostalo. Začalo v okamžiku, kdy se Wallaceovi konečně vrátila paměť, naštval se a donutil Zuzanu podepsat smlouvu. Jo tam se konečně začalo dít něco zajímavého. A tady už mě začali být i hlavní postavy sympatické.
Ale je to jen můj názor. Tím nechci nikoho od čtení této knihy odrazovat, ale já si jí určitě už znovu nepřečtu……

Pasadenka
24.02.2022

Docela mě to bavilo. Hlavně to nekonečné čekání na zvraty. Styl je pořád dost neohrabaný a děj? V podstatě adaptace filmu Přes palubu, resp. Manžela na zkoušku, který vyšel ve stejném roce. :D Hezká pohádka, hrozně mě bavila, ale i tak je to za 3 hvězdičky, protože děj držel pohromadě jen sílou čtenářské laskavosti. :)

kape97
25.01.2022

Zajímavá kniha. Nemohla jsem se odtrhnout.

kopeceli
14.11.2021

Čtivé. Žvatlající dcerka je vtipná, díky ní jsem se opravdu bavila. Samotný děj moc nechápu, neznám život na Kapverdách, ale i tak chování personálu nemocnice bylo podivné (jsem zdravotní sestra), některé informace mi připadaly hodně přitažené za vlasy. Celek ovšem je dobrý, dočetla jsem a to dost tempem, zajímalo mě, co s tím autorka provede.

anna7852
23.10.2021

tak toto už za mě anoo líbilo se mi to

Nuttelka
28.08.2021

Tak bohužel u tohoto dílu jsem se trošku trápila. Bavila mě až poslední třetina, kde se konečně něco dělo a i nějakou emoci to ze mě dostalo :-) I když chápu Zuzaniny pohnutky, strašně mě vytáčela ta holka :-))) Malá Pepper je úžasná, což malé děti bývají a Wallace? Na takového "borce" až moc něžné chování a oslovení "Zuzanko" nebo "Hruštičko" mi úplně kroutilo prsty u nohou... No, ale jsem zvědavá na posledního bratra, tak s chutí do toho :-)

1