petulik330

MstitelMstitelCatherine Anderson

Dobrá kniha o tom, že se i pomsta může obrátit v lásku a jak pravda stekmez jednou vyjde najevo a je jedno kolik času uběhlo.
Knihy od této autorky snad nikdy nezklamou a můžu jen doporučit.
Bylo mi líto hlavní hrdinky proto, jaký měla život s násilnickým otcem a poté s bratrem, který se jí v dětství zastával. Nakonec to pro ni dobře dopadlo když se vdala.

dnes

Bratrstvo růžeBratrstvo růžeDavid Morrell

Pain: můžu se prosím zeptat na tu filmovou verzi? Kniha se mi velice líbila tak bych se chtěla podívat i na film.

předevčírem

Jen jeden rokJen jeden rokPenelope Ward

Kniha se četla sama. Když jsem začala moc jsem nevěřila tomu, že jo doctu, ale po pár stránkách jsem svůj názor změnila.
Hlavní hrdinka si na začátku knihy mě sympatie moc nezískala, ale s počtem přečtených stránek se to změnilo. Naopak u hlavního hrdiny to bylo jasné od začátku. Sympaťák každým coulem.
Bylo mi jich líto že se musí opustit když se Caleb vracel do rodné Anglie. Držela jsem jim palce a doufala jsem že se nakonec uvidí.
Super kniha s happyendem.

předevčírem

Smolné povětříSmolné povětříR. Caine (pseudonym)

Příběh knihy byl dobrý na Relax i když jsem se k jejímu čtení odhodlala po dlouhé době.
Jediné co mi na této knize vadilo byly chybějící písmenka jako je ž, š nebo ť. Nevím jestli to bylo jen v této knize ( četla jsem jo jako e - knihu).

Mrazivé hryMrazivé hryMarkéta Harasimová

Začátek knihy mě moc nezaujal, ale jak noha pokračovala tak se to otočilo.
Byla jsem samým napětím nedočkavá jak kniha skončí a kdo je nakonec pachatelem, který má na svědomí pronásledování Báry.
Pachatele jsem typovala jen jednoho a zmýlila jsem se stejně jako detektivové s kriminálky. Kdo byl skutečným pachatelem bylo opravdu překvapení.
Co mi na této knize vadilo byla hlavní hrdinka. Byla podle mě trochu povrchní, tak trochu do větru. Byla jsem nakonec ráda, že si našla muže s kterým ji to klapalo.

Alfa samecAlfa samecVi Keeland

Při čtení této knihy jsem se dost na smála. Již od začátku kdy se hlavní hrdinové setkají. Bylo hlavně tím, jak Drawe mluvil. Nebrat se servítky.
Kromě tohoto bylo v knize dost romantiky a erotiky. Ale hlavně tě romantiky.

Sametová kůžeSametová kůžeMarkéta Harasimová

První kniha od této autorky a vůbec nelituji že jsem po ní sáhla.
Kniha je napínavá od začátku. Dojde ke dvěma vraždám: Sářina manžela a jeho milenky. Z vraždy exmanželka je podezřelá Sára, protože nemá alibi, ale měla motiv.
Odhalení vraha bylo velice prekvapové a rozhodně jsem to nečekala. Můžu jen doporučit.

Válečníkova svatbaVálečníkova svatbaJanet Chapman

Libby se mi od začátku zamlouval. Nenechala se ničím a nikým zastrašit, čímž si nakonec získala srdce Michaela. I když to nebylo úplně jednoduché.

PokušeníPokušeníJanet Chapman

Začátek mě moc nenadchl. Jak kniha ale postupovala, líbila se mi čím dál tím více.
Katherine je nebojácná žena, která neměla zrovna lehký život a proto prchá že svými dětmi a usadila se nedaleko Robbieho, kterého zachrání. Nakonec se zachrání navzájem.

Strom životaStrom životaJanet Chapman

Další dobrá kniha se série. Tentokrát byla hlavní hrdinkou Winter, která se dozví o svém osudu. Bude jen na ní jestli ho přijme nebo ne.
Mezitím se Winter seznamujeme s Mattem, vlastníkem medvědí hory do kterého se zamiluje.
Jak bude jejich životy pokračovat vás překvapí.
Kniha byla plná kouzel, magie a překvapení, což se mi velice líbilo. Hlavně konec byl velice překvapivý.

DetektivDetektivArthur Hailey

Proti předchozím knihám se mi tato zdála o trochu slabší. Četla se velice dobře, ale u tohoto autora jsem zvyklá na něco jiného.
Hlavní postava policejní poručík a bývalý kněz jede do věznice za vězněm, kterého poslat do vězení a na trest smrti.
Když si vyslechne přiznání ke čtrnácti vraždám, ale popře vraždu prominentního páru (_policejního náčelníka a manželku) roztáčí se divoký kolotoč s překvapením na konci.

SoubojSoubojMatthew Reilly

První kniha co autor napsal a bylo to na knize znát. Nebyla špatná, ale jeho další knihy jsou lepší. I přesto jsem ji přečetla pomalu na jeden zátah.
u této knihy autor vyzkoušel psaní a čtenář vidí že psát umí. Komu se styl knih líbí můžu jen doporučit.

Podezřelé úmrtíPodezřelé úmrtíCJ Lyons

Další kniha z lékařského prostředí, který neměl chybu. Mladá lékařka nezachrání život chlapci ( náhodou syna primáře) a je obviněna že zanedbání péče. Je tomu ale opravdu tak? Časem se lékařka dozvídá pravdu jak to nakonec bylo.
Můžu jen doporučit. Kniha neměla chybu.

Věčná vášeňVěčná vášeňAudrey Carlan

Taková oddychovka. To je přesně to, co jsem hledala. Kniha se četla dobře. Hlavní hrdinové byli sympatičtí. Musela jsem obdivovat Viv jak se dokázala v tak mladém věku postarat o vše po smrti jejich rodičů.
Co se týká Trenta. Že začátku se mi jevil jako namachrovany frajer, ale pak jsem si o něm opravila mínění.

TraumaTraumaK. McClure (pseudonym)

Další naprosto skvělá kniha z lékařského prostředí. Tentokrát z odd úrazu hlavy. Na této knize se mi hodně líbilo to, že nebyl tentokrát hlavním hrdinou Steve Dunbar.
V knize se hodně řešilo ukradení těla malého chlapce, neočekávana smrt bezdomovce, který byl svědkem krádeže tělíčka a následné jeho zbití. Hlavní hrdina knihy byla mladá lékařka Sára, otec dítěte od kterého bylo ukradeno tělíčko a místní farář.
Co tito tři lidé vypátrájí a nebude je to nakonec stát život?
Na konci knihy jsem byla překvapená, jak někdy lidé dokáží zneužít své postavení a ještě si myslí, že to dělají z dobré vůle.

Neviditelný nepřítelNeviditelný nepřítelK. McClure (pseudonym)

Hned začátek knihy mě zaujal. Pokračování knihy bylo taky zajímavé a napínavé. Čekala jsem na to, jestli Steve Dunbar stihne vyřešit případ včas nebo bude druhá epidemie chřipky jako v roce 1918.
Téma očkování se řeší pořád. Je hodně odpůrců, kteří s ním nesouhlasí. I v této době se řeči jestli očkovat nebo ne.
Knihu doporučuji.

ExperimentExperimentK. McClure (pseudonym)

Začátek se mi dost vlekl. Bylo tam moc politiky a pletichaření. Tato kniha patří podle mě mezi ty slabší od tohoto autora, ale dá se čistí.
Hlavním tématem knihy byla válka v zálivu a nemocí, co si vojáci přivezli domů právě z války.
Od začátku jsem čekala na to až se Steve Dunbar dobere pravdy a jak to vlastně tenkrát bylo.

ÚskokÚskokK. McClure (pseudonym)

Další dobrá kniha, které se nedá nic vytknout.
Příběh mi připomíná Monteky a Kapulety. Na jedné straně majitel straně majitel ekologické farmy a na straně druhé majitel farmy, kde se pěstuje řepa, která má být odolná proti pesticidům.
Detektiv s Sci- Med je poslán, aby prověřil co je pravdy na tom, že řepa neodpovídá státním povolením. To ještě netušil, že mu půjde o holý život.

Obětní beránekObětní beránekK. McClure (pseudonym)

Na tuto knihu nenacházím slov.
Bývalý lékař se nevědomky zapletl do politické hry mezi Anglii a IRA. Měl se účastnit operace na záchranu rukojmí, ale nakonec se s toho vyklubal boj o přežití a holý život.

DárceDárceK. McClure (pseudonym)

Od začátku je kniha velice napínavá a ke konci ještě více.
I když je kniha fikce, musí si položit otázku jak si můžou lékaři hrát na boha. Byla jsem znechucena jednáním lékařem i ostatními. Aspoň že tam byl dr. Dunbar a vše vyšetřil včas, aby nedošlo k dalšímu úmrtí.

Sochař smrtiSochař smrtiChris Carter

Další kniha o dvojici detektivů, kteří řeší ty nejhorší případy s nejhorších.
Tentokrát jim pachatele nechá na místě činu sochu, kterému vrhá stínový obrázek. Ten vypráví vrahův příběh.
I tentokrát mě kniha nezklamala a jako vždy jsem byla překvapená rozuzlením případu a odhalením vraha. Jak jsme u pana Calrera zvyklí, obsahovala kniha dost brutálních popisů vražd, až se člověk musí divit, kde na takovéto nápady autor chodí. Kniha byla podle mě dobrá, ale dám si na čas od autorových knih pauzu. Žaludek ani mysl to už nezvládá.

Já jsem smrtJá jsem smrtChris Carter

Další s děsivé knihy o sériovém vrahovi který řádí v Los Angeles.
Tentokrát se detektivové Robert a Carsia vydávají po stopách brutálního vraha, který si s nimi hraje na kočku a myš.
Odhalení vraha bylo pro mě naprosté překvapení. Ani v nejmenším jsem to nečekala. Po vysvětlení důvodu, proč vraždy páchal se ani moc nedivim. Policie o FBI vraha zklamala a teď se snaží o to, aby ho odhalili. Nakonec se to podaří, ale několika lidí to bude stát život.
Kniha je opět velice napínavá, nechybí jí brutalita, jak jsme u toho autora zvyklí a také plno hádanek, které mají pomoci odhalit vraha. Mě se to ale nepodařilo. Klobouk dolů kdo vraha odhalil než hlavní hrdina. Můžu jen doporučit. Jen to není pro slabší povahy.

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Kniha mě zaujala hned od první strany. Příběh byl velice dobře čitelný a velice napínavý.

ZlobaZlobaChris Carter

Pavlina50: to by nebyla normální polovina planety. Ať se jedná o takovéto knihy nebo horory.

Rambo III (Pro přítele)Rambo III (Pro přítele)David Morrell

Závěrečný díl o bývalém příslušníkovi speciálních jednotek a válečném veteránu Johnu Rambovi jsem přečetla jet tak tak.
Pro mě to nebylo ono. Něco mi má této knize chybělo i když nedokážu říci co. Po jejím přečtení si můžu říct " a mám to". Rozhodně se k ní ale nevrátím.

PopravčíPopravčíChris Carter

(+ SPOILER) Třetí kniha od tohoto autora čo jsem četla a popravdě byla i na můj vkus dost krvavá a brutální.
Člověk až žasne, co dokážou způsobit děti a jejich šikana svým obětem. Byla jsem překvapená důvod váhovým důvodem proč tak brutálně vraždil své oběti.
Jako vždy byl Robert Hunter skvělý detektiv se skvělými instinkty. Přirovnala bych ho l novodobému Sherlocku Holmesovi.

ZlobaZlobaChris Carter

verculka: zlo, které autor popisujete existuje. Nemusí to být zrovna masový vrah. Stačí například žena/ "matka" která zabije své dítě nebo jej týrá nebo zneužívá.

ZlobaZlobaChris Carter

Na začátku byla obyčejná dopravní nehoda, která se vyvinula ve vyšetřování sériového vraha. Vrah byl již za mřížemi, ale nechtěl mluvit a pak si vyžádal nám známého Roberta Huntera. S jeho pomocí se dozvídáme děsivé skutečnosti o vrahové tzv. práci kterou vykonává dost dlouho.
Kniha je velmi čtivá a napínavá. V tomto díle spolu soupeří dva geniální mozky. Jeden na straně policie a proti němu geniální sériový vrah, kterému se dařilo dost dlouhou unikat pozornosti FBI a její speciální jednotce.

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Více dějových linek. Začátek o nalezené miminku, které se vyvinulo ve vyšetřování otroctví.
Další dějová linka je o vyšetřování zavražděných mladých prostitutkach a také o obchodu s bílím masem.
Kniha se mi líbila, ale je jen škoda, že se příběhy více neprolinali. Čekala jsem jak skončí příběh odloženého miminka. Jeho matku sice našli, ale jinak o něm nebyla další zmínka. Jinak docela dobré.

Noční lovecNoční lovecChris Carter

Zajímavá kniha s dobrým dějem i když trochu krvavým.
I na můj vkus byla kniha místy dost brutální až se mi dělalo špatně. Bylo pro mě překvapením, kdo je nakonec vrahem.
Když se detektivové nakonec dopatrali kdo je vrahem šlo vyšetřování i jeho dopadení poměrně rychle.