petulik330

Přečtené 127Mstitel
? - duben 2021
Mstitel 2007, Catherine Anderson

Dobrá kniha o tom, že se i pomsta může obrátit v lásku a jak pravda stekmez jednou vyjde najevo a je jedno kolik času uběhlo. Knihy od této autorky snad nikdy nezklamou a můžu jen doporučit. Bylo mi líto hlavní hrdinky proto, jaký měla život s násilnickým otcem a poté s bratrem, který se jí v dětství zastával. Nakonec to pro ni dobře dopadlo když se vdala.


Jako led
? - duben 2021
Jako led 2014, J. Lynn (pseudonym)


Láska pod parou
? - duben 2021
Láska pod parou 2015, J. Lynn (pseudonym)


Smolné povětří
? - duben 2021
Smolné povětří 2006, R. Caine (pseudonym)

Příběh knihy byl dobrý na Relax i když jsem se k jejímu čtení odhodlala po dlouhé době. Jediné co mi na této knize vadilo byly chybějící písmenka jako je ž, š nebo ť. Nevím jestli to bylo jen v této knize ( četla jsem jo jako e - knihu).


Mrazivé hry
? - duben 2021
Mrazivé hry 2016, Markéta Harasimová

Začátek knihy mě moc nezaujal, ale jak noha pokračovala tak se to otočilo. Byla jsem samým napětím nedočkavá jak kniha skončí a kdo je nakonec pachatelem, který má na svědomí pronásledování Báry. Pachatele jsem typovala jen jednoho a zmýlila jsem se stejně jako detektivové s kriminálky. Kdo byl skutečným pachatelem bylo opravdu překvapení. Co mi na této knize vadilo byla hlavní hrdinka. Byla podle mě trochu povrchní, tak trochu do větru. Byla jsem nakonec ráda, že si našla muže s kterým ji to klapalo.


Věčná vášeň
? - duben 2021
Věčná vášeň 2020, Audrey Carlan

Taková oddychovka. To je přesně to, co jsem hledala. Kniha se četla dobře. Hlavní hrdinové byli sympatičtí. Musela jsem obdivovat Viv jak se dokázala v tak mladém věku postarat o vše po smrti jejich rodičů. Co se týká Trenta. Že začátku se mi jevil jako namachrovany frajer, ale pak jsem si o něm opravila mínění.


Válečníkova svatba
? - březen 2021
Válečníkova svatba 2009, Janet Chapman

Libby se mi od začátku zamlouval. Nenechala se ničím a nikým zastrašit, čímž si nakonec získala srdce Michaela. I když to nebylo úplně jednoduché.


Pokušení
? - březen 2021
Pokušení 2009, Janet Chapman

Začátek mě moc nenadchl. Jak kniha ale postupovala, líbila se mi čím dál tím více. Katherine je nebojácná žena, která neměla zrovna lehký život a proto prchá že svými dětmi a usadila se nedaleko Robbieho, kterého zachrání. Nakonec se zachrání navzájem.


Strom života
? - březen 2021
Strom života 2010, Janet Chapman

Další dobrá kniha se série. Tentokrát byla hlavní hrdinkou Winter, která se dozví o svém osudu. Bude jen na ní jestli ho přijme nebo ne. Mezitím se Winter seznamujeme s Mattem, vlastníkem medvědí hory do kterého se zamiluje. Jak bude jejich životy pokračovat vás překvapí. Kniha byla plná kouzel, magie a překvapení, což se mi velice líbilo. Hlavně konec byl velice překvapivý.


Detektiv
? - březen 2021
Detektiv 2013, Arthur Hailey

Proti předchozím knihám se mi tato zdála o trochu slabší. Četla se velice dobře, ale u tohoto autora jsem zvyklá na něco jiného. Hlavní postava policejní poručík a bývalý kněz jede do věznice za vězněm, kterého poslat do vězení a na trest smrti. Když si vyslechne přiznání ke čtrnácti vraždám, ale popře vraždu prominentního páru (_policejního náčelníka a manželku) roztáčí se divoký kolotoč s překvapením na konci.


Nebojácná nevěsta
? - březen 2021
Nebojácná nevěsta 2011, S. Laurens (pseudonym)


Podezřelé úmrtí
? - březen 2021
Podezřelé úmrtí 2010, CJ Lyons

Další kniha z lékařského prostředí, který neměl chybu. Mladá lékařka nezachrání život chlapci ( náhodou syna primáře) a je obviněna že zanedbání péče. Je tomu ale opravdu tak? Časem se lékařka dozvídá pravdu jak to nakonec bylo. Můžu jen doporučit. Kniha neměla chybu.


Trauma
? - březen 2021
Trauma 2004, K. McClure (pseudonym)

Další naprosto skvělá kniha z lékařského prostředí. Tentokrát z odd úrazu hlavy. Na této knize se mi hodně líbilo to, že nebyl tentokrát hlavním hrdinou Steve Dunbar. V knize se hodně řešilo ukradení těla malého chlapce, neočekávana smrt bezdomovce, který byl svědkem krádeže tělíčka a následné jeho zbití. Hlavní hrdina knihy byla mladá lékařka Sára, otec dítěte od kterého bylo ukradeno tělíčko a místní farář. Co tito tři lidé vypátrájí a nebude je to nakonec stát život? Na konci knihy jsem byla překvapená, jak někdy lidé dokáží zneužít své postavení a ještě si myslí, že to dělají z dobré vůle.


Havraní oko
březen 2021 (09.-12.)
Havraní oko 2004, K. McClure (pseudonym)


Dárce
? - březen 2021
Dárce 2006, K. McClure (pseudonym)

Od začátku je kniha velice napínavá a ke konci ještě více. I když je kniha fikce, musí si položit otázku jak si můžou lékaři hrát na boha. Byla jsem znechucena jednáním lékařem i ostatními. Aspoň že tam byl dr. Dunbar a vše vyšetřil včas, aby nedošlo k dalšímu úmrtí.


Experiment
? - březen 2021
Experiment 2006, K. McClure (pseudonym)

Začátek se mi dost vlekl. Bylo tam moc politiky a pletichaření. Tato kniha patří podle mě mezi ty slabší od tohoto autora, ale dá se čistí. Hlavním tématem knihy byla válka v zálivu a nemocí, co si vojáci přivezli domů právě z války. Od začátku jsem čekala na to až se Steve Dunbar dobere pravdy a jak to vlastně tenkrát bylo.


Já jsem smrt
? - březen 2021
Já jsem smrt 2016, Chris Carter

Další s děsivé knihy o sériovém vrahovi který řádí v Los Angeles. Tentokrát se detektivové Robert a Carsia vydávají po stopách brutálního vraha, který si s nimi hraje na kočku a myš. Odhalení vraha bylo pro mě naprosté překvapení. Ani v nejmenším jsem to nečekala. Po vysvětlení důvodu, proč vraždy páchal se ani moc nedivim. Policie o FBI vraha zklamala a teď se snaží o to, aby ho odhalili. Nakonec se to podaří, ale několika lidí to bude stát život. Kniha je opět velice napínavá, nechybí jí brutalita, jak jsme u toho autora zvyklí a také plno hádanek, které mají pomoci odhalit vraha. Mě se to ale nepodařilo. Klobouk dolů kdo vraha odhalil než hlavní hrdina. Můžu jen doporučit. Jen to není pro slabší povahy.


Rambo III (Pro přítele)
únor - březen 2021
Rambo III (Pro přítele) 1991, David Morrell

Závěrečný díl o bývalém příslušníkovi speciálních jednotek a válečném veteránu Johnu Rambovi jsem přečetla jet tak tak. Pro mě to nebylo ono. Něco mi má této knize chybělo i když nedokážu říci co. Po jejím přečtení si můžu říct " a mám to". Rozhodně se k ní ale nevrátím.


Popravčí
? - březen 2021
Popravčí 2013, Chris Carter

Třetí kniha od tohoto autora čo jsem četla a popravdě byla i na můj vkus dost krvavá a brutální. Člověk až žasne, co dokážou způsobit děti a jejich šikana svým obětem. Byla jsem překvapená důvod váhovým důvodem proč tak brutálně vraždil své oběti. Jako vždy byl Robert Hunter skvělý detektiv se skvělými instinkty. Přirovnala bych ho l novodobému Sherlocku Holmesovi.


Zloba
? - únor 2021
Zloba 2016, Chris Carter

Pavlina50: to by nebyla normální polovina planety. Ať se jedná o takovéto knihy nebo horory.


Zlámané kosti
? - únor 2021
Zlámané kosti 2019, Angela Marsons

Více dějových linek. Začátek o nalezené miminku, které se vyvinulo ve vyšetřování otroctví. Další dějová linka je o vyšetřování zavražděných mladých prostitutkach a také o obchodu s bílím masem. Kniha se mi líbila, ale je jen škoda, že se příběhy více neprolinali. Čekala jsem jak skončí příběh odloženého miminka. Jeho matku sice našli, ale jinak o něm nebyla další zmínka. Jinak docela dobré.


Noční lovec
? - únor 2021
Noční lovec 2013, Chris Carter

Zajímavá kniha s dobrým dějem i když trochu krvavým. I na můj vkus byla kniha místy dost brutální až se mi dělalo špatně. Bylo pro mě překvapením, kdo je nakonec vrahem. Když se detektivové nakonec dopatrali kdo je vrahem šlo vyšetřování i jeho dopadení poměrně rychle.


Dneska už se tomu směju
? - únor 2021
Dneska už se tomu směju 2009, Adina Mandlová

Autobiografie mě moc nebaví, ale život Adini Mandlové zaujal. Patří mezi mé oblíbené herečky tehdejší doby. Kniha byla napsána s vtipem, což se mi moc líbilo. Byla jsem překvapená, kolik komplikací musela paní Mandlová ve svém životě ustát a jak to nakonec zvládala. Obzvláště se mi líbila pasáž o tom, jak ji obviňovali z kolaborace s Němci a to jen proto, že se uvolnila natáčet film v Německu. V knize to paní Mandlová napsala výstižně. Nejvíce udávali ti, čl měli nejvíce másla na hlavě.


Duhová šestka
? - únor 2021
Duhová šestka 2000, Tom Clancy

První kniha od toho tohoto autora a musím přiznat, že mě velice chytla. Nápad o vytvoření speciální jednotce tvořené elitními vojáky více zemí, kteří budou bojovat s terorismem se mi velice líbil. Kniha ke od prvních stran napínavá. Členové jednotky se představí hned po pár stránkách, což čtenáři ocení. Napětí pokračuje pak v celé knize. Můžu jen doporučit.


Muž ze středověku
? - únor 2021
Muž ze středověku 2009, Janet Chapman

Vědkyně se vydává do rodného městečka že svým čerstvě narozeným synovcem, aby ho předala jeho otci. Při cestě ještě netušila že ji tam čeká láska a manžel který vypadá a chová se jako by přišel ze středověku.


Zimní naděje
? - únor 2021
Zimní naděje 2010, Lisa Kleypas

Moje nejoblíbenější kniha s této série. Mladá a stydlivá dívka je nucena se provdat za hejska jen proto, aby jo rodina neprovdala proti její vůli za odporného a hrabiveho bratrance který jde jen po jejím jmění. Postupem času se manželé sbližují a zjišťují že jim na sobě začíná záležet. Jako vždy nás čeká šťastný konec.


Romeo a Julie
? - únor 2021
Romeo a Julie 2015, William Shakespeare

Tuto knižní klasiku jsem četla poprvé ve 14 - to letech a naprosto mě nadchla pro svou propracovanost postav i děje. Konec byl tak smutný, že ukápla i slzička, ale stálo to za to přečtení i když jsem měkdy bojovala s textem.


Návštěvnice
? - únor 2021
Návštěvnice 2018, Amanda Stevens

Díl od dílu je tato série více hororová. V této knize se dozvíte více o minulosti otce Amelie. Hlavně o jeho natce, jejíž duch Amelii pronásleduje. Jak se ale ukáže chce duch babičky hřbitovní královny jen to, aby objasnila starou záhadu.


Čtyři legendy
? - únor 2021
Čtyři legendy 2017, Matthew Reilly

Další dobrá kniha o záchraně světa. A kdo jiný by mo mohl zachránit než starý dobrý Jack West že svou dcerou a jejím kamarádem. Na této knize se mi líbilo to, že se Jack setkal se Strašákem. Chvílemi jsem nevěděla komu mám fandit a byla jsem ráda, že jsem si nakonec nemusela volit mezi mými dvěma oblíbenými hrdiny a že oba dva se z toho nakonec dostali docela v pořádku.


Pátý bojovník
? - únor 2021
Pátý bojovník 2010, Matthew Reilly

Ani tentokrát mě autor ano kniha nezklamali. Opět plně akce, ukázka přátelství n život a na smrt a také trochu že romantiky. Co více si v knize přát??


Posvátné kameny
? - únor 2021
Posvátné kameny 2008, Matthew Reilly

V tomto díle se musí Jack West a jeho přátelé společně s dcerou vypořádát s hromadou překážek. Některé z nich jim stačí do cesty lidé, kteří by kom měli být nápomocni. Lidé kteří si myslí že jsou něco více, protože jim v těle koluje modrá krev. Chvílemi mi to připadalo velice povědomé... Někteří lidé se tak chovají i ve skutečnosti a nemusejí být zrovna z královské krve. Chtějí rozhodovat o naším životech jako my bychom o to staly.


Zlatý kámen
? - únor 2021
Zlatý kámen 2006, Matthew Reilly

První kniha od tohoto autora, která mi byla doporučena paní knihovníci a vůbec nesáhla vedle. Nám ráda takovýto žánr. Kromě napětí a strhujícího děje se mi také na knize líbilo, jak autor popisoval život tvrdých vojáků s malou holčičkou a jak si je ona omotala kolem prstu. Pan Reilly ukázal že i vojáci jsou jen lidé a nejsou kom cizí pocity jako je láska k malému dítěti a že i oni můžou utvořit rodinu. Děj knihy byl velmi čtivý, napínavý a měl zpat. Skupinka odvážných společně s malou holčičkou, kterou vychovávají l tomu aby zachránila svět se vydávají má nebezpečnou cestu na záchranou světa.


Mozkové vlny
? - únor 2021
Mozkové vlny 2003, Leonard S. Goldberg

Vražda kvůli novému objevu léčení neprůchodnosti mozkových cév a hlavně přenášení mozkových impulzů do obrazu. Oběť vraždy se stala mladá lékařka, která vyvinula průlomový způsob léčby pro neprůchodnosti mozkových cév. Kromě toho se také zabývala přenášení mozkových vln v mozku do obrazu. Detektiv Jake Sinclair a patoložka Johanna Blalockova mají v hledáčku všechny pracovníky výzkumu. Každý ze členů měl svůj důvod mladou lékařku Karen zabít. Ve vedlejší dějové lince se snaží soudní patoložka přijít na to, proč dvě pacientky, které měly postoupit operaci mozkového nádorů během operace najednou zemřeli. Toto vyšetřování záhadných úmrtí přivede Johannu až na nemocniční lůžko po té, co byla napadena.


Prorok
? - únor 2021
Prorok 2014, Amanda Stevens

Další díl o hřbitovní královně byl podle mého názoru ještě lepší než předešlé dva. V tomto díle se Amelie vydává na stolu vraha mrtvého policisty Roberta Fremona, aby mohl přejít na druhou stranu posmrtného života. Kromě ducha policisty ji o pomoc také požádá duch dcery Devila. Začíná se rozplétat příběh o nevěře, pokusu o vraždy dcery a nakonec také o vraždě policisty. Tuto knihu můžu jen doporučit. Nechybí jí napětí, zamotaný příběh a také nakonec překvapení. Také se mi líbilo to, že autorka do knihy opět navrátila Devila. S ním byla rozhodně zajímavější. Snad proto, že měl také zajímavou minulost a bylo toho dost co odhalovat.


Království
? - únor 2021
Království 2013, Amanda Stevens

Druhý díl o hřbitovní královně Amande Grayové je podle mě lepší než ten první. V tomto díle se Amanda vydává restaurovat starý hřbitov v malém městečku na úpatí hor. Od první chvíle hlavní hrdinka tuší, že není s tímto městem něco v pořádku. Kromě toho, že je Amanda najatá na opravu hřbitova také časem zjistí, že se s ní počítá ďábelském plánu jejího dědečka jak postupem zjistí. V průběhu knihy Amanda zjišťuje svůj původ.


Dcera Sherlocka Holmese
? - únor 2021
Dcera Sherlocka Holmese 2018, Leonard S. Goldberg

Kniha mě velice ale mile překvapila. hlavní hrdinka byla od samého tačátku velice sympatická. Lábilo se mi na ni,že se nebála ukýzat svou intelikenci. Překvapil mě konec, když vyšlo najevo, že vá kdo je jejím otcem.


Hříšnice
? - únor 2021
Hříšnice 2006, Tess Gerritsen

Napínavý a skoro neuvěřitelný děj, který mě vtáhl od samého začátku. Bylo mi líto Maury jak ji exmanžel využil.


Okřídlená duše
únor 2021 (03.-04.)
Okřídlená duše 2012, Amanda Stevens

Moje první kniha od této autorky, tak jsem nevěděla co mám očekávat. Hlavní hrdinka mo byla sympatická stejně jako detektiv Devil. Děj byl napínavý a až do samotného konce jsem neměla ani představu kdo by mohl být vrahem. Doporučuji.


Srdcové eso
? - únor 2021
Srdcové eso 2010, Lisa Cooke

Pro mě oddechové čtení, které mě ani nenadchlo, ale ani neurazilo. Hlavní hrdinka se snaží zachránit farmu a otce tím, že jde hráz poker na loď, kde se setkává s pohledným hráčem který jo má pomoci vyhrát.


Nevěsta
? - únor 2021
Nevěsta 1997, Julie Garwood

Skotský zeman Alec je ničen vybrat si anglickou manželku a proto se vydává na cestu do Anglie. Když dorazí nám místo potká krásnou dívku, která se stane jeho manželkou. To jeďte netušil, že ho manželka nebude poslouchat na slovo s také to, že mu nastanou časy kdy. Se mu život obrátí vzhůru nohama


1