Krize

Krize https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8947/krize-8947.jpg 4 62 8

Tři muži náhle zemřou na mozkové onemocnění a doktor Bannerman, patolog a expert na choroby mozku, se vydává svízelnou situaci se vší diskrétností prošetřit detailněji a přitom zjišťuje příšerná fakta. Jde o smrtící virus přenesený z jiného živočišného druhu, nebo snad o vražedné spiknutí lidí?

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Crisis , 1993

petulik330
12.05.2021 1 z 5

Nevím co si mám o této knize vůbec myslet. Na jednu stranu docela dobře spracované téma, ale na druhou stranu mi to přišlo tak trochu nemastné a neslané.
Možná to je tím, že jsme již přehlcená knihami od tohoto autora něco celkově knihami s lékařského prostředí.
Jestli se ke níže někdy vrátím, může být vše jinak. Tak uvidíme.

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Velmi napínavý příběh o tom, jak jednoduše může dojít k rozšíření nákazy.

Stanas513
29.08.2019 5 z 5

Super čtení, příběh, který by se klidně mohl stát kdekoliv.

babiočka
06.06.2019 5 z 5

Opět skvělé vzrušující čtení s nadčasovým motivem od mého oblíbeného autora.

krisstus1961
16.11.2015 4 z 5

Miluji tohoto autora,jeho knihy jsou plné napětí i když občas se stane,že je předvídatelný....

ovpana
30.12.2014 4 z 5

Hezký a zajímavý příběh ze Skotska,kniha se dobře čte.

Pája1965
22.09.2014 5 z 5

Pěkná kniha.

Eidalon
26.11.2012 4 z 5

Přečetl jsem snad všechny knihy Kena McClureho, tohoto skotského lékaře a vědce. Vždy se jednalo o velmi zajímavé příběhy související s lékařstvím, nemocnicemi a vědou kolem nich. Všechny knihy jsou velmi dobře napsané, čtivé a napínavé, mohu všem milovníkům podobného žánru tohoto autora jen doporučit.

A ke knize Krize, která je stará 20 let, ale stále aktuální.

Zajímavý příběh, který se odehrává v odlehlé části Skotska. Běžná nemoc ovcí - svědivka - zdá se překročila druhovou bariéru a zapříčinila tak smrt několika lidí. Závažná věc, kterou se ale nechce žádná vláda či země chlubit, neboť by se ihned dostala do mezinárodní izolace z pohledu vývozu zboží či hospodářských produktů.

Vyšetřováním je pověřen patolog - konzultant z londýnské nemocnice Ian Bannerman, který se postupně dostává problému na kloub. Jeho kroky jsou však sledovány a během vyšetřování se snaží někdo Bannermana od vyšetřování odradit i za cenu jeho fyzické likvidace.

Jak se ukáže na konci knihy, je vše ještě mnohem složitější. Ve hře je mnohem více, bezpečnost státu, jeho diskreditace, v knize ještě doznívají dozvuku studené války.

Kniha má za sebou dvacet let, ale stále má co říci.

lékařské prostředí Skotsko

Ken McClure (p)