petulik330 petulik330 komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Tento díl se mi zdá o trochu slabší než ten předchozí s Michaelem a Paige. Rozhodně byla dobře napsaná, dej rychle ubíhal, ale něco mi v ní chybělo.
Líbila se mi Jo. Byla to svérázná žena, která ukázala že by byla jako matka schopná udělat pro dítě cokoliv. Jen je vraždy. To se v ní ale prala matka s bývalou policistkou. Proto udělala tu nejlepší věc co ji mohlo napadnout.

10.09.2021

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Nina a Jared mi byly od začátku sympatičtí. Když se Jared nečekaně několikrát objevil a stejně nečekaně zmizel, myslela jsem si že je někdo jiný. Když jsem se nakonec dostala s části kdy Nině vše vysvětluje valila jsem oči.
Jinak kniha rychle odsypala, měla spád a obsahovala romantiku, trochu toho nebezpečí.
Knihu doporučuji.

09.09.2021 5 z 5

Sladké vykúpenie Sladké vykúpenie Jamie McGuire

Kniha by se dala rozdělit na dvě dějové linky. Tak první se zabývala vztahem dvou hlavních hrdinů, agentů FBI Thomase a Liis. Od samého začátku byla pro mě tato dějová linka docela úsměvná v tom, jak spolu oba dva bojovali i když byly spolu.
Druhá dějová linka nám naopak nabídla vyšetřování kdo z jejich týmu vynáší a falšuje informace. Byla škoda, že tato část knihy nedostala více prostoru.

08.09.2021

Láska v přestrojení Láska v přestrojení Jennifer Blake (p)

Název knihy je dost zavádějící. K přestrojení sice dojde. I na tu lásku ale jen na posledních stránkách.
Knija mě nějak nezaujala. Čekala jsem něco jiného. V celé knize se jen řeší rodinné vztahy, Theresa a nic více. Děj nejí více rozvinutý na cca v polovině mě začal nudit a k dočtení jsem se musela doslova nutit.

06.09.2021 2 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

První kniha od tohoto autora a první v sérii. Vzala jsem to od konce, ale rozhodně mi to nevadilo. Pro mě v níže nebylo nic, coby navazovalo z předchozích dílů.
David jako profesionální zabiják ukázal že i v důchodu nepatří do starého železa a všechny překážky dokázal překonat.
Bylo pro mně překvapení koho požádal o pomoc. To jsem rozhodně nečekala a autor tím čtenáře překvapil. Nebyla to klasická kniha totoho typu kdy jeden hrdina dokáže nemožné jen aby zachránil svět. Proto mi byla kniha dost sympatická a líbila se mi.

06.09.2021

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Moje recenze knihy james-julie---cosi-o-tobe.
Hodnocení: 4, dobrý.
Opět vtipné napsaná kniha, která byla pro mě tentokrát trochu zklamáním. Představovala jsem si trochu něco jiného než se mi dostalo v této knize.
Rozhodně ale neříkám že byla špatná. Byla dobrá, dala se přečíst jen nebyla podle mého gusta.
Jinak co se týkalo hlavních hrdinů. Oba dva mi příští tak trochu padlí na hlavu podle toho tak se v jednu chvíli hádají a pak najednou obrátí o stopadesát stupňů.

02.09.2021

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Moje recenze knihy Julie James- Něco jako láska.
Zábavný příběh ve kterém hlavní roli hraje vyšetřování přání špinavých peněz. Hlavními hrdiny jsou agent FBI Nick, Který je vtipný, sarkastický ale velmi, velmi mužná ukázka mužského rodu. Co se týká hlavní hrdinky majitelky malé vinárny: od začátku mi byla sympatická tím, jak se snažila pomoci bratrovi. Povahově si byly s Nickem podobní.

31.08.2021 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Krátké oddychové čtení ve kterém se nic moc nedělo. Hlavní hrdinové spolu jen spali a jen na pár stránkách byl jejich vztah rozvíjen aby hned skončil.
Kniha se dala číst, ale nebyla pro mně nějaká suoer.

30.08.2021 2 z 5

Ohnivý soumrak Ohnivý soumrak Nora Roberts

Další dobré čtení, které mě nezklamalo. Druhá kniha od autorky, ve které se objevují hasiči nebo podobné profese které bojují s ohněm.
Motivem proč to vše pachatel dělal byl snad starý jako lidstvo samo a snad i uvěřitelný. Co mi přišlo jen přišlo trochu přitažené za vlasy byl dlouhý časový úsek kdy se vše dělo. To jej jen jedno mínus na této knize.
Jinak co se týká hlavních postav: ženská hrdinka byla od začátku sympatická a odhodlaná dosáhnout svého dětského snu a cíle. No byl trochu potrhlý, ale vcelku sympaťák.
Kniha ukazuje práci požárních vyšetřovatelů. Od návštěvy místa požáru až po dopadení možného pachatele.

23.08.2021 5 z 5

Zahráváš si s ohněm Zahráváš si s ohněm Nora Roberts

Pro mě naprosto skvělá kniha, která obsahovala vše: romantiku, napětí, kriminální zápletku a akci.
Začátek knihy ve kterém autorka popisuje výcvik elitních hasičů výsadkářů se mi líbil a podle mě nebyl na škodu, ale právě naopak.
Pak se kniha dobře rozjela. Hasiči byly nasazeni do akce, kde jim šlo o život jak díky ohni tak díky jednomu člověku který se mstil.
Konec, kdy se dozvíme pachatele jsem nečekala a vůbec jsem to netipovala že za to může ten člověk. Nemůžu jinak než doporučit.

22.08.2021

Aidanovo tajemství Aidanovo tajemství Kimberly Cates

S tohoto žánru jsem četla už lepší knihy. Tato patří podle mě do kategorie ; neurazí ale ani nenadchne;
Chování hlavních hrdinů bylo podle mě pomatené, často se jim měnily nálady a někdy až nepochopitelné.
Nora byla vcelku sympatická dívka, která se chtěla dostat s otčímova domu. Co se týká Aidiana: zhýralec, hazardní hráč a k tomu sukničkář, který se stará o dceru. Ten mi už tak moc sympatický nebyl. Mohlo za to jeho chování k Noře.

26.07.2021 3 z 5

Hřích Hřích Sharon Page

Už mám za sebou přečtených docela dost knih s tohoto období, ale tato se vymykala. Žádná romantika, ale jen pořádná dávka erotiky.
Jinak co se týká děje, byl dobře napsaný, hlavní hrdinové měli charakter. Hlavně hlavní hrdina to ukázal na orgiích.

25.07.2021

Láska online Láska online Penelope Ward

Kniha docela dobrá, ale moc mě nenadchla. Místy se mi příběh zdál takový plytký a jednoduchý. Tím neříkám že se nedala číst, jen mohl být příběh v některých pasážích více rozvinutý a postavy propracovanější.

20.07.2021 3 z 5

Klon Klon Kevin Guilfoile

Na tuto knihu jsem narazila náhodou a nelze říci že by byla špatná. Autor jen nevyužil vše co mohlo téma nabídnout.
Začátek byl dobrý a naznačoval dobrou a kvalitní knihu, ale jak kniha pokračovala její kvalita se někam poděla. Autor zvolil docela dost nekonvenční téma, které můžeme za pár let řešit.
Při čtení jsem o tomto tématu dost přemýšlela a osobně nevím jaký mám na to názor.

Jinak co se samotného děje knihy týče: chvílemi byl podle mě docela dost nepřehledný a zamotaný. Nechápala jsem co chtěl hlavní hrdina svým činem dokázat nebo získat. Jeho čin sr mu nakonec vymstil.

18.07.2021 2 z 5

Placená společnice Placená společnice Amanda Quick (p)

Originální nápad a téma románu. Muž si jde hledat snoubenku do agentury přesně jak řekl.
Kniha byla čtivá, obsahovala dost romantiky, trochu detektivní zápletky a také sem tam nějakou tu erotiku, což k těmto knihám asi patří. děj docela rychle odsýpal, padouch byl mistrně skryt pomalu až do konce.
hlavní hrdinka nebyla již mladou a najivní dívkou, která sotva vyrostla s dětských střevíčku, ale mladá sebevědomá žena, která věděla co již chce.
Co se týče hlavního hrdiny: byl to prototyp muže, který ví co je to mít čest, starost o rodinu jako hlava rodiny a také jaké to je chtít se pomstít.

09.07.2021

Záhadný skvost Záhadný skvost Amanda Quick (p)

Po dlouhé době jsem si opět přečetla knihu s touto tématikou. Kniha mě ani neurazila ani nenadchla.
Jako plus dávám to, že oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Alice byla sice trochu tvrdohlavá a kromě toho na tehdejší dobu měla svou hlavu a nechtěla se nechat ovládat žádným mužem. Co se týká Huga.. je to klasická ukázka muže. Je silný a velice panovačný, který si vždy myslí že má pravdu a musí být po jeho.
Kromě toho také bylo v knize trochu detektivní zápletky, což oceňuji.
jako mínus beru to, že se mi kniha místy docela táhla a hlavní hrdinka se mi někdy jevila jako pipina a naivka.

05.07.2021 3 z 5

Pekelný ostrov Pekelný ostrov Matthew Reilly

Velice zajímavá kniha s kapitánem volací znak strašák. s hlavními hrdiny to je strašák a břitva se setkáváme od smrti lišky poprvé a jde to znát.
Využít opice jako vojáky do první linie ... zajimavý nápad, ale využití nejlepších elitních jednotek americké armády aby je vyskoušeli? To je trochu moc. Patří jim jak nakonce dopadli.
Tato kniha byla krátká, takový knižní předkrm. už se těším na další knihy od toho autora.

03.07.2021

Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Matthew Reilly

Poněkud jiný žánr než jsem zvyklá. Možná proto mě tato kniha tolik neoslovila jako ty předešlé co jsem četla.
Kniha nebyla napěchovaná akcí, ale za to obsahovala dost intrik, vražd a také zvrácenost u lidí, kteří měli lidem jít příkladem.
Není to úplně můj šálek čaje ale dala se číst.

16.06.2021

Základna 7 Základna 7 Matthew Reilly

Děj se odehrává na tajné vojenské základně, kde půjde prezidentovi a všem hodným hochům o život.
Děj od začátku odsýpal, byl plný akce a neuvěřitelných scén. To mi až tak nevadilo... jak jinak by chtěl autor udělat z hlavních postav hrdiny. Strašák a jeho lidé se přeci musejí prostřílet a dostat s extrémních situací aby bylo zachráněno plno lidských životů a oni si zasloužili medaile.
Kniha byla čtivá. Můžu doporučit.

16.06.2021 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Když jsem začala čisty tak toto jsem rozhodně nečekala. Mé očekávaní bylo trochu romantiky, lásky a možná trochu té erotiky. ze začátku tak tomu i bylo, ale jak jsem pokračovala ve čtení, zvrhlo se to v něco mnohem temnějšího a děsivějšího.
I přesto se kniha hodně dobře četla. Byli momenty, kdy jsem měla sama nahnáno.
už se těším na další díl.

10.06.2021