petulik330 petulik330 komentáře u knih

Slepá důvěra Slepá důvěra Kay Hooper

Čím více čtu knihy od této autorky a s této série, připadá mi, že si díl od dolů jsou hodně podobné. Jen hlavní hrdinové s vrah se liší. Jinak je to vše stejné.
Co se týká hlavních postav. Sestry byly sympatické i když někdy těžko pochopitelné co se týká jejich chování.
To že přežije jen jedna z nich jsem tak trochu tušila, ale i tak jsem trochu doufala že to tak nebude.
Vrah mě překvapil. To jsem nečekala. Tipovala jsem někoho jiného, ale konkrétně vraha rozhodně ne.

18.10.2022 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Po dlouhé době jsem se opět ke knize vrátila, cca asi po třetí a opět nezklamala.
Velmi dobře popsána místa, kde se hlavní hrdinové nacházejí.
Za mě rozhodně plus jako pro ateistů je zpochybnění Ježíše jako boha, ale že jej autor vykreslil jako člověka, který měl manželku a děti s že se jeho rodová linie dochovala až do naší doby.
Daň Browne rozhodně nikdy nezklame. Ráda se vracím k jeho kniham.

18.10.2022 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Zajímavá kniha ve které se střetnou dva světy. Mafie a organizace na ochranu svědků.
V knize bylo obsaženo vše... Láska, napětí, kriminální zápletka s hlavní roli mafie a taky sex.

04.09.2022

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

Čtivé napsaná detektivka, ve které nás autorka nechává v napětí kdo je skutečným pachatelem a také ať se čtenář sám snaží pachatele odhalit.
Druhá kniha od této autorky a rozhodně mě nezklamala. Už se těším na další.

09.08.2022 5 z 5

Zrozena k smrti Zrozena k smrti Lisa Jackson

Motiv vražd žen, které si byly podobné jsem typovala jiný a to klonování lidí l. Co se týkalo vraha toho jsem ani netipovala. Autorka nás pomalu až do samotného konce napínala kdo je vrah a jaký měl motiv. Dobře napsaná detektivka s trochou romantiky.

14.07.2022 5 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Kniha plná špionů, vražd a také velezrady.
Kniha obsahovala snad vše. Od vražd l, napětí až po lásku a nakonec rozuzlení celého případu. V tomto případě to bylo potopení lodi a následné vyzvednutí dvou jaderných hlavic.
Celou knihu jsem čekala na odhalení zrádce a když se tak nakonec stalo byla jsem překvapená. Jednoho člověka jsem typovala, ale špatně.

11.07.2022

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Dobře napsané pokračování klasiky jako je Drákula.
Překvapilo mě odhalení kdo byl opravdu ten špatný. Že zloducha se nakonec stal ten kladný hrdina i když byl tak trochu ďábel.
Kniha byla celkově plná překvapení.

23.05.2022

Odpusťte mi Odpusťte mi Daniel Palmer

Oproti předchozím knihám o hodně slabší. Dva děje.. jeden o útěku mladé dívky a následným obchodem s lidmi.
Druhý příběh nalezení fotografie a následně zjišťování pravdy o životě své rodiny.

09.05.2022

Fotografie smrti Fotografie smrti Amanda Quick (p)

Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Dělala vše aby měla z čeho žít než se jí výplní její sen. Mezitím Fotografuje místa činu pro časopisy, což ji dostane fo problémů ve chvíli kdy poradí policii kde hledat stopy po pachateli vražd.
Konec mě překvapil. Ne jen tím, kdo byl nájemný zabiják kdo ji chtěl připravit o život, ale také to jak se ukázalo na konci že vrah s dýkou nebyl sám, ale měl komplice a kdo jim byl.

30.04.2022

Tajné sestry Tajné sestry Amanda Quick (p)

Od této autorky jsem zatím četla jen samé romány s historickou tématikou, tak tato kniha pro mě byla překvapením.
Kniha obsahuje romantiku, staré tajemství, vraždy... Moc působivá kombinace se sympatickými postavami.

28.04.2022

Klíč odvahy Klíč odvahy Nora Roberts

Závěrečný díl, který mě rozhodně nezklamal. Podle mě byl asi nejlepší s celé série. Zoe to měla že všech mladých žen nejtěžší, protože nebyla sama, ale měla malého syna.

30.01.2022 5 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Dobrá kniha ve které vidím plus, že je od českého autora. Další klad knihy je, že se odehrává k krásném prostředí. Tad to jsou Beskydy.
I když jsem nečetla od prvního dílu, vůbec to nevadilo. Hlavní hrdina se i tak představil co je zač tak jsem měla jakou si představu.
Určitě se pustím i do dalších knih autora.

24.01.2022

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Kniha byla jedním slovem úžasná. Hlavní hrdinové sympatičtí a dobráci od kosti.
Na začátku mi byl Nicolas nesympatický.. možná proto jak se bavil s Acaciou. Když se pak ukázalo kdo opravdu je, jeho chování se změnilo byl mi mnohem milejší.

Není klasická kniha ha do červené knihovny. Obsahuje plno akce i napětí. Nesmí tam chybět láska i trochu sexu. Vše tam bylo tak akorát. Můžu jen doporučit.

31.12.2021 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

No nevím. Na jednu stranu se mi kniha líbila, ale na druhou stranu .... přečetla jsem ji i ostatní jen kvůli tomu že se tito dva hlavní hrdinové vyskytovali v Temné Raven.
Jedno vím ale jistě. Po druhé ji číst asi nebudu.

31.12.2021 2 z 5

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

Poslední a závěrečný díl byl oproti předchozímu dvěma poněkud slabší, což mě docela zklamalo. Těšila jsem se na něj jak vše vyvrcholí ale nebylo to ono.
V obou předchozích dílech museli hlavní hrdinky Nell s Ryply ukázat odvahu a neuvěřitelnou sílu aby porazily zlo.
V tomto díle se především řešila její láska s Samovi s podobně. I samotný konec byl pro mně zklamáním. Čekala jsem, že nám autorka ukáže život tří sester čarodějnic i s jejich dětmi.

31.12.2021 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Mám ráda knihy o upírech a ani tato není výjimkou. Přesto mě příjemně překvapila.
Kniha se odehrává v příjemném italském prostředí, postavy jsou zajímavé s komplikovanou minulostí.
Další plus na této knize vidím v tom, že se připojuje s Gabrielem Emersonem.

27.12.2021

Zmatek v srdci Zmatek v srdci Ann Maxwell

Za mně je pět hvězdiček málo. Smutné a vážně téma jako je únos dítěte.. někdy trochu moc na moje nervy matky.
Na druhé straně nám ukazuje jak je mateřská láska silná a co je vše matka schopná opětovat a udělat pro své dítě.

22.12.2021 5 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Čtení jsem si užila. Na začátku nás autor nevšedně seznámí o oběma hlavnimi hrdiny, aby se po pár stránkách opět setkali a dali se na dobrodružnou cestu.
Styl knihy byl zajímavý, stejně jako téma a konečně odhalení překvapivé. Čtenář od začátku ví, že se Jim vydává zabraňovat životy na příkaz někoho vyššího než je on, ale neví kdo to je.
Pro mě bylo právě proto odhalení celého příběhu zajímavé a nezvyklé. Mohu jen doporučit.

22.12.2021 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Ann Maxwell

Zajímavé téma o sestavování rodokmenu. Snaha o jeho sestavení že změní o strach o život, aniž by hlavní hrdinka tušila proč.
Začátek nebyl nějak extra napínavý. Spíše se čtenář seznamoval s postavami a prostředím. Když úvod čtenář překonal dostavilo se napětí a zauzlovaný příběh ve kterém jak hlavní hrdina i čtenář ( já tedy určitě) nevěděla o co pachatelovi jde. Čekala jsem vraždu ale toho ne. Kromě hlavního příběhu také hlavní hrdinové odhalili šokující pravdu o senátorovi s které mi byly hodně špatně.
Nemůžu jinak než doporučit.

29.11.2021 5 z 5

Smrtící prostředky Smrtící prostředky Leonard S. Goldberg

Kniha napsaná obstojně, děj se rychle odehrával, vlastně už od prvních stránek a tak to pokračovalo po celou knihu.
Jediné co mi vadilo byla doktorka Joanna Blalocková. Ne přímo ona, ale to jak byla vykreslena. Jen s minimálních stop dokázala vydedukovat co se stalo a kdo je nebo byl pachatel. Neboť tohoto dala bych plný počet hvězdiček. Jinak o jednu méně.

18.11.2021 4 z 5