In Nomine Sanguinis

George Maybach Frederickson, pravým jménem Oziáš Jiří Rys, má svá tajemství, dobrodružnou povahu a pozitivní vztah k masu. Krvavému masu. Po letech strávených u britských speciálních jednotek se začíná nudit a hledá něco zajímavějšího, zábavnějšího. Dostává však jednoduchou zprávu - doma potřebují pomoct. Přestože své pokrevní příbuzné již víc než generaci neviděl, vrací se do rodných kopců a - málem umírá. Nejjistější způsob, jak přežít, je utéct. Ale Oziáš Jiří Rys nemůže utéct. Krev není voda. Nevěří, že se z beskydských lesů dokáže vrátit živý, ale udělá všechno, aby rodině pomohl, aby je zachránil... 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217820/in-nomine-sanguinis-217820.jpg 3.9196

Klanové války 2.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Triton

Kniha In Nomine Sanguinis

rimar

Tuto knihu jsem četl hned jak vyšla a po té ještě několikrát ale až teď jsem se podíval do komentářů a asi půjdu proti většině ale mně se to teda líbilo. Bylo super jak sice vlkodlak ale pořád slabší odvar proti upírům jim dá díky výcviku SAS a technice na prdel. Ten konec byl trochu chaotický a hlavní hrdina nedovtipný pac bylo jasné jako slunce co se mu to děje ale za mne skvělá jízda.

nefernefer
28.12.2019

Potřebovala jsem lehký intelektuální restart a to kniha splnila. Ovšem pvní díl (který vlastně žádným prvním dílem není, protože ty dvě knihy spolu téměř vůbec nesouvisejí) byl o úroveň výš. Tohle byla sice čtivá a do drsňáckého vlkodlačího kožichu zabalená, ale pořád jenom taková skoro bych řekla až červená knihovna. Chyběla nadsázka, chyběl humor. A to je to, co mě na literatuře podobného ražení baví nejvíc. Takže tentokrát jsem na hvězdy skoupá, ale tři přece jen dám, protože přes všechny výhrady tahle knížka v rámci žánru pořád patří mezi lepší průměr.

PetrCepek
11.12.2019

Tahle nová verze Kulhánkova Nočního klubu autora asi neproslaví

trudoš
25.11.2018

Poprali se u Frenštátu aneb Rychle a zběsile po Žambochovsku. Ne, že bych chtěl knize vyčítat žánrovou jednoduchost, tohle je zkrátka rubačka se zabijáckým vlkodlakem vs. upířími honáky a nic menšího od toho nelze čekat. Jenže jak je to přímočaré, tak je to až nudné. Hrdina prostě mlátí do různých drsoňů, dokud mu ruce slouží, pak se zregeneruje a pustí se do ještě větších drsoňů, tentokrát s pomocí moderní zbraňové techniky. Samotná logika zápletky přitom maličko pokulhává, spoléhajíc na dlouhé vedení ústředních postav, kterým teprve v závěru dojde skutečnost, která je ostatním zřejmá minimálně od poloviny. Navíc celé to zasazení mezi vlkodlaky a upíry nemá v důsledku moc využití, opomeneme-li tedy komerční potenciál.
Celkově je na románu znát, že jej Miroslav Žamboch psal pro potěšení své i fanoušků. Sice mu nadále nefunguje nadsázka, díky čemuž to smrtelně vážné dobrodružství neúmyslně paroduje samo sebe, ale pořád se to čte jedna báseň. Naivistický konec tomu ovšem moc nepřidává.

tonysojka
20.11.2018

Nee,horrory mu nejdou...

lachtan77
17.10.2018

Nemůžu s jistotou říct, jestli je dvojka lepší než jednička. Je to tím, že to na ten první díl nenavazovalo. I když je jasný, že Čechy jsou Mathiase Majera :-)

Daduška
06.03.2018

Toužila jsem po něčem lehčím, takže jsem od knihy nic moc nečekala, i když na základě recenzí jsem doufala v něco jiného. Žamboch psát umí, ale musím se přiznat, že poslední bitvu jsem už četla velice nepozorně, dá se říct, že jsem přeskakovala docela rozsáhlé úseky - přišlo mi to pořád stejné, opakující se motivy... Nemám nic proti akčním příběhům, ale přišlo mi, že v tomto příběhu nic jiného než popisy akce nejsou. Pardon, toto mě moc neoslovilo.

slawa.cap
21.01.2018

Není to pokračování Visio in Extremis, spíš spin-off a upíři jsou spíš na vedlejší koleji. Ze začátku mi unikal děj a hlavně souvislost s předchozím dílem, když mi došlo, že souvislost není, tak děj dostal smysl. Kniha je o poznání kratší, ale přijde mi, že má větší spád a dějově mi přijde obsáhlejší, zato lokalizovaná na menší území. Celou dobu jsem čekal zapojení Mathiase a logicky mělo přijít skoro na začátku.

Bez slitování
Bez slitování