Dokonalý zabiják

Dokonalý zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327165/bmid_dokonaly-zabijak-g2l-327165.jpg 4 114 36

David Slaton série

Jediný výstřel může změnit směr, kudy se svět ubírá. A kudy se bude ubírat Pro mladou americkou lékařku Christinu měla být plavba přes Atlantik splněním snu o životním dobrodružství. Skutečnost je ale mnohem dramatičtější: v ledových vodách oceánu spatří muže, který z posledních sil zápasí o život. Když ho zachraňuje, ještě netuší, že brzy půjde o život i jí. David Slaton je totiž kidon, izraelský zabiják na nebezpečné misi. Zmocní se plavidla a nasměruje je k novému cíli, pobřeží Cornwallu. Christině nezbývá nic jiného, než se nedobrovolně stát partnerkou profesionálního vraha, protože brzy vyjde najevo, že se společně se Slatonem stala rukojmím ve vysoké hře o získání moci na Středním východě. Klíčem k vítězství je nalezení záhadně zmizelé lodi, která skrývala smrtonosný náklad. Kam zmizel? Slaton je odhodlán zjistit pravdu a s chladnokrevnou precizností se pouští do pátrání po muži, který by mohl přivést svět na pokraj nevratné katastrofy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Perfect Assassin , 2004

soukroma
28.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtivé a napínavé, ale ne zrovna ideální čtení pro tuto dobu: Izraelci proti Arabům, zejména Palestincům (napsáno ovšem před 20 lety), snahy o mír na celém světě (těsně před podpisem mírové smlouvy v Greenwich), ovšem s dvěma atomovkami nacházejícími se kdoví kde a v kdoví jakých rukou. Zabiják Mossadu si řeší i svoji pomstu...
Začátek velmi slibný, v bouřlivých vodách Atlantiku, jenže záhy se do příběhu zaplete náhodný svědek (hned dvakrát unesená americká kráska, jachtařka a lékařka) a je založeno na hustou romantiku,... která dle mého do takového ryze thrillerového špionážního románu nepatří.
Navíc to bylo hrozně dlouhé - teprve posledních 100-150 stran z 500 čiré akce, ale poněkud okopírované z nepřekonatelné klasiky, Šakala. A konec? Hotový happy end.
Nebýt té romantiky, která navíc nabubřela celý text, hodnotila bych více než 70%.

maluck
16.05.2023 5 z 5

David Slaton - dokonalý zabiják, kterému se jen tak někdo nevyrovná. Místy se vyskytly až neuvěřitelné situace, se kterými si Slaton přesto lehce poradil. Kniha by mohla být klidně o pár stran kratší, ale rozhodně jí to neubírá na čtivosti.

8211
05.10.2022 5 z 5

Velmi čtivá detektivka.

zd0981
06.08.2022 3 z 5

Kdo si nepotrpí na alespoň nějakou věrohodnost příběhu a nevyžaduje od autora spisovatelské mistrovství tak bude i spokojen.

petulik330
11.07.2022

Kniha plná špionů, vražd a také velezrady.
Kniha obsahovala snad vše. Od vražd l, napětí až po lásku a nakonec rozuzlení celého případu. V tomto případě to bylo potopení lodi a následné vyzvednutí dvou jaderných hlavic.
Celou knihu jsem čekala na odhalení zrádce a když se tak nakonec stalo byla jsem překvapená. Jednoho člověka jsem typovala, ale špatně.

ivousekk
22.03.2022 4 z 5

Byla jsem nadsena, ze jsem po dlouhe dobe objevila spionazni thriller. A ze byl min do poloviny super. Jenze pak nejak zacal ztracet dech a pribylo popisu, ktery ubral na dynamice pribehu. Skoda, mohlo to byt lepsi a na 5*.

hankapimi
09.01.2022 4 z 5

Potřebovala jsem nějakou napínavou oddechovku a vybrala jsem si dobře. Čtivé, napínavé, uvěřitelné, klasický špionážní román. Trochu mi autor stylem psaní připomínal Vince Flyna s jeho vynalézavým Mitchem Rappem, který už bohužel nic nenapíše. Jen ten konec sjel autor Dokonalého zabijáka trošku šůsem jako na sáňkách ...

knihomolka525
21.08.2021 2 z 5

Kniha má všechny prvky thrilleru ale zpracování je slabota.Příběhy ,kde se USA rozvědky perou s Ruskem a dalšími o superzbraň už jsou klišé.Kniha je zbytečně objemná,řídce psaná.Žádný komfort při čtení.Ale cena pomalu jako za krabičku zápalek nenadělá škodu

TeaPeter
10.08.2021 3 z 5

Ze začátku mi kniha přišla bezvýrazná a slabá. Druhá polovina už byla o hodně lepší. Na Davida prostě nikdo nemá. Jeho schopnost improvizace si nezadá s vynalézavostí českého chataře nebo chalupáře. Jen ten konec mi přišel jak z hollywoodského slaďáku. Jsem vážně zvědavý, jak autor na tuhle knihu naváže. Vlastně končila jako závěr a nikoli začátek série.

Neopol
24.05.2021 4 z 5

Agenti, mosad, atomovka intriky. Dobře se četla.

Ondrej506
25.10.2020 5 z 5

Veľmi dobre do detailov spracovaný špionážny román, plný zvratov a prekvapení. Na napínavosti knihy prikladá aj dej prebiehajúci z prvej osoby a vytvorenie charakteristiky postáv na základe ktorých autor vyjasňuje logickú motiváciu k ich skutkom. Vrelo odporúčam.

Janík511
06.09.2020 4 z 5

Zajímavý špionážní román, který mě bavil od začátku až do konce. Dobře promyšlený děj, jdu se pustit do dalšího dílu.

Didi15
15.04.2020 5 z 5

První setkání a ihned zamilovaná :)
Moc se mi to líbilo , rozhodně pokračuji dál.

Atanone
06.02.2020 4 z 5

Pro mě to mělo, co to má mít. Dobrá zápletka,napínavý děj, můj oblíbený vševědoucí Mossad, spousta nápověd pro případ že by mě honily tajné služby (nikdy nevíte, kdy se ty nápady můžou hodit), hlavní hrdinové s velikým potenciálem na vzájemné jiskření a tak. Trochu mi to srazil lehce neuvěřitelný konec. Chápu, že je to jen první kniha série, takže jsou některé věci logické (pokud tedy hlavní hrdina nemá pokračovat jako zombie), ale přišlo mi to takové střemhlavě narůžovělé. No uvidíme. Protože se s Davidem určitě ještě setkám.

katherine6984
22.11.2019 5 z 5

Zbožňuju detektivky a proto jsem zkusila random napsat dokonalá vražda a jediný co se mi líbilo byla tato kniha určitě si jí přečtu.

Kocourek
09.10.2019 4 z 5

Docela dobře se četlo, neznala jsem. Na konci se to všechno sice rychle rozuzlíkovalo, ale jinak prima. jdu na další díly.

cedos
22.05.2019 5 z 5

Kniha se dobře čte, drží linii příběhu, má spád, ale myslím, že námět příběhu by se vešel i na méně než496 stránek aniž by tím kvalita knihy utrpěla. Ale co, aspoň jsem si "početla". Za mě 5 hvězd a určitě se pustím i do dalších dílů. Knihu doporučuji.

oleg
04.03.2019 5 z 5

Moc pěkné čtení,jsem ráda že se mi tato kniha dostala do ruky a už beru druhou,nikdy bych neřekla,že se mi bude líbit špionážní žánr a nyní tyto knihy hltám....

bigben
03.02.2019 3 z 5

Z mého pohledu mohla být kniha klidně kratší, role byly rozdány na začátku a podle toho byl i očekávaný konec. Ale hlavního hrdinu nezatracuji, odpočinkové čtení se vždycky hodí.

hanzmb
25.12.2018 3 z 5

Trochu Ludluma, trochu Silvy a to vše ve staré dobré Anglii pod dohledem Scotland Yardu. Přesto velmi pěkně namícháno a někdy se k této sérii vrátím.