petulik330 petulik330 komentáře u knih

V ohrožení V ohrožení Julie Garwood

Vtipná, dobře napsaná odpočinková romantická kniha s prvky detektivky. U některých pasáží jsem se pomalu válela smíchy. Hlavně když Isabel řídila. To bylo opravdu boží. "Vypůjčila si auto - vůz bez GPS - a odjela neznámo kam. Po této informaci se Dylan začal modlit i za obyvatele Skotska." to přes

27.04.2024 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Tak o tomto díle sigma Force nevím co si mám myslet. Zápletka byla skvostná. Předpověď o zkáze světa super, hledání Čingischánovy hrobky taky a část co se týkalo Saichan v Číně...u mne nic moc. Bylo to sice plné akce, ale místy se mi to zdálo až moc. Kdyby autor trochu té akce ubral v celém příběhu udělal by myslím lépe. Naopak kladně hodnotím úplný závěr knihy kde Rachel a Vigor jsou v nemocnici. Tuto část jsem si musela přečíst dvakrát než mi to došlo i když jedna z hrdinek tento jev vysvětluje.

24.04.2024 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Taková odpočinková detektivka s romantikou. Nic náročného, přitom velice čtivé kdy se těšíme na konečné odhalení vraha.

23.04.2024 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Další příběh z pera skvělého autora. Jako vždy byla kniha plná napětí, útoku na členy týmu Sigmy. Proti minulým dílům nám přibylo dva nováčci. Moc se mi líbila část kdy nám autor ukazuje pohled na svět s psi perspektivy. Nejen to, ale také krásný vztah že svým psovodem ; parťákem;.
Co se týče bratrstva: konečně autor pořádně šlápl do pedálů a začal tuto tajemnou organizací ničit. Již bylo na čase.
Jako vždy se těším na další díl v hlavní roli Sigma.

22.04.2024 5 z 5

Ještě než spatří Ještě než spatří Blake Pierce

Kniha se přečetla skoro sama, ale je to již několikátera kniha z pera této autorky tak mám pocit že jsou hlavní hrdinky jako přes kopírák. Každá se sice dostala na akademii FBI jinou cestou, ale další průběh je skoro totožný.

18.04.2024 3 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

V této knize jsou jen dvě věci kterou bude čtenář vědět jistě. A to že vrah udeří znovu. Jen nebudeme vědět kdy a jak. A také že se použije kouzelnickou iluzi.
Předně tak to mám ráda. Kniha byla plná napětí, nepředvídatelná. Čtenář neví jak další vraždu spáchá a jakou iluzi použije.
Jedna hvězdička dolů je za ten konec jak již bylo zmiňováno. Jinak se podívám po dalších dílech.

18.04.2024 4 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Kniha byla plná napětí a zvratů u když se mi některé pasáže zdali býti trochu nereálné. Hlavně ten začátek v soudní síni. Ale jelikož nevím jak to chodí nebudu soudit.
Autor nám popisuje těžký život hrdinky, jak se snaží prosadit ve světě práv poté co byla neprávem obviněna že spolčení s místním mafiánským bosem.
Jennifer neměla od začátku tohoto románu na růžích ustláno a přesto se nevzdávala. Přišla o kariéru jako zástupce státního návladního také o syna a nakonec byla opět obviněna ze spolu účasti na nelegálních obchodech mafie.

18.04.2024 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Nevšední téma. Zabiják mrtvých tedy duchů kteří po smrti zabíjejí.
Hlavní hrdina Cas byl somatický pubertální hrdina, který měl nelehký život. To když zdědil po otci zvláštní nadání. Jak bylo v knize napsáno měl zabíjet všechny duchy, ale přesto jednal po svém. Proč zabíjet podruhé mrtvé, kteří nikomu nic neudělali?
Co se týče Anny- od začátku vám bude jasné že to nebude jen tak jednoduché s jejím vražděním. Že ta tom něco bude. Následné odhalení co za její smrti a jejím šílenstvím jsem nečekala.

18.04.2024 4 z 5

Blizard Blizard Elizabeth Bevarly

Pohádka pro dospělé na kterou po přečtení za chvíli zapomenu. Něco podobného jsem již četla. Žena ve vysokém stupni těhotenství se ocitne uvězněna kvůli sněhové bouři porodí a aby toho nebylo málo je na útěku před otcem nebo rodinou otce dítěte.
Nic nového a originálního.
K tomu přidejte pořád dokola se opakující se okey s vyjde vám z toho spíše horor pro učitele českého jazyka.

17.04.2024 1 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Podle mně naprosto famózně napsaná kniha, která se již od samotného začátku docela dobře rozjíždí. Tak to pokračuje po celou dobu. Rozhodně jsem se nenudila.
Co se týče samotného děje a postav; pilot Bill byl postaven před těžké rozhodnutí, buď zachrání rodinu nebo nebohé duše na palubě svého letadla. Co si vybere? V tento knize nelze jasné říci kdo byl hlavní hrdina. Asi tak nějak všichni. Příběh primárně pojednává o pilotovi ale hrdiny jsou i ostatní lidé na palubě letadla.
Nemohu jinak než vřele doporučit, protože již delší dobu jsem nenarazila na knihu, která by mě tak bavila.

17.04.2024 5 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Nevšední pohled na anděli. Vždy byly popisováni jako hodně bytostí, kteréž se snaží lidem pomáhat. V této knize to bylo jinak. Asi proto se mi tato kniha tak líbila.
Hlavní hrdinka Penryn byla velice sympatická dívka která se snažila ochraňovat svou mladší sestru pro kterou by byla i ochotná obětovat život.
Na druhou stranu anděl Rafael se snažil hrát na zlého, ale moc mu o nešlo.
Nemůžu jinak než doporučit čtenářům, kteří mají rádi knihy s andělskou tématikou.

16.04.2024 4 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Předešlé díly byly o fous lepší než tento. V této knize jsme se podívali do doby vzniku USA a život tamějších indiánů. Kromě toho jsme také zjistili něco o Bratrstvu.
Jak je u tohoto autora zvykem děj se odehrával ve více liniích na více místech současně. Jelikož jsem již pár knih od tohoto autora četla nepřekvapilo mě to.
Děj byl opět pěkně propracovaný, to samé se dá říci o všech postavách. Ani tentokrát man tu nechyběl zrádce.

16.04.2024 3 z 5

Peklo v oblacích Peklo v oblacích Thomas H. Block

Samotný název jej zavádějící. Prý peklo v oblacích. Do oblak se čtenáři dostanou v samotném závěru knihy na cca 10 stranách, kde se nic moc neděje.
Peklo to opravdu bylo ale pro mě při čtení.
Kniha mě vůbec nebavila, ale dočetla jsem ji jen s principu. K této knize se již rozhodně nikdy nevrátím.

14.04.2024 1 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Začátek kdy se nám představil noční klub byl pecka. Chvíli jsem nevěděla co si mám myslet o členech klubu. Škoda že druhá polovina knihy byla již o upírech. Kniha by se mi více líbila kdyby pokračoval v duchu první poloviny.
I tak kniha rozhodně nezklame. Popis scén i postav byl věrný. Postavy měly dobře vykreslené povahové rysy. Rozhodně si přečtu další díl.

11.04.2024

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Kniha byla vcelku dobře napsaná, ale moc mě nenadchla. Do čtení jsem se musela místy nutit. Zkusím další knihu a uvidíme. Snad se mi další příběh bude líbit více

16.03.2024

Žhavý led Žhavý led Nora Roberts

Humorná romantika společně s prvkem dobrodružství za honbou pokladu. Hlavní hrdinové byly vtipní zajímaví. Moc mě bavilo svými vtipy.
Další plus bylo krásné exotické prostředí kde se děj odehrával. Kniha byla vcelku nenáročná, ale za to velice čtivá.

15.02.2024 4 z 5

Upírova fotografie Upírova fotografie Kevin Emerson

S této knihy mám docela dost rozporuplné pocity. S jedné strany byla kniha velmi čtivá s dobře napsaná. Upíři byly vykresleni jak jsme zvyklí. Spí v rakvi, samou krev, slunce a dřevěný kůl je pro ně smrtelné s celkově moc lidstvo nemusí. Na druhou stranu se mi moc nelíbilo někteří hrdinové. Hlavně Emily. Co se týká Olivera, mladého upíra ten byl zajímavý pro svou minulost. Dám se do pokračování abych se dozvěděla o něm více.

15.02.2024 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Kdo by neznal legendárního britského detektiva Sherlocka Holmse. Buď knižního nebo filmového. Já jsem se ke knize o tomto geniálním detektivu dostala až teď, což je ostuda.
Kniha byla sice psaná jazykem zastaralým, což se místy špatně četlo, ale jak si čtenář na tento jazyk zvykl četlo se to poměrně snadno.
Ke knize se nedá nic jiného napsat že je to naprosto skvělé napsaný román, který člověka potěší i po tolika letech.

11.01.2024 5 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Ke knize jsem se opět vrátila. Mám s ní stejný pocit jako minule. Jim si zahrával z ohněm. Měl dvě tváře, jednu milou, to byla ta, která zachránila Sissi a ta druhá zlá. Tu ukazuje většinou celému světu.
Když se člověk nad touto sérií zamyslí, zjistí, že je to tak i ve skutečném životě. Zlo bojuje z dobrem. Zamozrejme tu nejsou andělé a podobně. Potkat takového anděla jako je Jim. Byla bych ráda :-)

21.12.2023 4 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

K této knize se strašně moc ráda vracím. Ke to taková pohádka pro dospělé. Trochu naivní, někdy až přeslazená. To na této knize zbožňuji. Autorka naprosto skvěle vykreslila všechny postavy. Od Aleca, který má být drsný hora z Vysočiny. Opak je ale pravdou. Své pravé já ukáže až s Jamii. Co se týká Alecovy mladé anglické manželky ; na svou dobu byla drzá a naprosto svobodomyslná bytost která uměla používat svůj vlastní mozek. Někdy k její smůle.
I kdybych knihu četla i po 10000, pořád se k ní ráda vrátím.

21.12.2023 5 z 5