Boží oko

Sigma řeší jeden z dosud nejobtížnějších případů: Zřícení vojenské výzkumné družice Spojených států do odlehlé divočiny v Mongolsku spouští výbušné pátrání po cenném nákladu, který satelit nese – datech z přísně tajného fyzikálního projektu spojeného se studiem temné energie, která je svázaná se zrodem vesmíru. Poslední rozmazaný snímek, který padající satelit pořídil, zachycuje děsivý výhled do naší budoucnosti, výhled na trosky východního pobřeží USA v plamenech. Ve Vatikánu se do rukou vedoucího papežského odboru dávných studií dostává tajemný balíček od kolegy, který před deseti lety beze stopy zmizel. Zásilka obsahuje dva podivné předměty: lebku popsanou starou aramejštinou a knihu vázanou v lidské kůži. Testy DNA odhalí, že lebka i kůže kdysi patřily Čingischánovi, osm set let mrtvému mongolskému králi, jehož dosud neobjevená hrobka údajně skrývá rozsáhlé poklady a znalosti dávno zaniklé říše. Velitel Gray Pierce a Sigma se spolu s dvojicí vatikánských historiků snaží co nejrychleji odhalit pravdu související s pádem Římské říše, se záhadou sahající k počátkům křesťanství a s dávno ukrytou zbraní, která představuje klíč k osudu lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/188808/sigma-force-bozi-oko-PDA-188808.jpg 4.4238

Sigma Force (9.)

The Eye of God (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Kniha Boží oko

mari.seri
17.12.2018

Další kniha ze série Sigma. Autor opět nezklamal, psáno svižně, čtivě, neodmyslitelné zvraty v ději, velmi zajímavě propojená historie se současností. Místy sice trochu přitažené za vlasy, ale přečteno jedním dechem. Těším se na další knihy :-)

ThomasRuhe
02.11.2018

Boží oko začíná vcelku lákavě. Blížící se katastrofa ve formě komety řítící se k zemi, do toho trochu mystické historie, to bylo fajn. Postupně však příběh slábne, a nakonec je z něho směsice dobrodružství Indiana Jonese a Lary Croft. Proto jen 3/5.

Metroušek
16.10.2018

Za některé spisovatele už by mohli psát učedníci nebo počítače. Mrzí mne, že mezi ně začíná patřit i schopný spisovatel Rollins. Co je pořád žene po dráze kvantity, když by se měli soustředit na kvalitu?!

Pavlnka
02.09.2018

Opět hodně zajímavé čtení.

jakub0085
08.08.2018

Pokud máte rádi žánr "šílených" akčních filmů s vědecko-historickým pozadí, pak to zaujme. Minulé díly mi přišly již velice ohrané, ale tato kniha měla spád a četla se prakticky jedním dechem.

derminator
18.07.2018

Od Rollinse další dobrá kniha, sice místy přitažená za vlasy, ale za takových 60% stojí!

Kalina
05.06.2018

Opět jsem se dozvěděla spoustu nového z historie. Jinak začínám mít pocit, že dějově už mnoho nového asi autor nepřinese. Přesto se příběhy o Sigmě čtou velice dobře.

Tazz1
28.04.2018

Kniha nezklamala. Jen prostě autor nedostál své vlastní laťce. I tak se četla dobře.

James Paul Czajkowski

James Rollins (p)