Ďáblova kolonie

Autor napínavých bestsellerů James Rollins přichází s románem, který se odvažuje odpovědět na znepokojující otázku týkající se samotných kořenů Ameriky: Mohlo založení Spojených států stát na hluboké lži? Šokující pravda je ukrytá v troskách, ztracených v čase a odsouzených k zapomnění, na místě známém jako Ďáblova kolonie. Hluboko ve Skalistých horách přitáhne mezinárodní pozornost hrůzný nález stovek mumifikovaných těl. Přes pochybnosti o jejich původu se k pravěkým ostatkům přihlásí místní Úřad pro indiánské kulturní dědictví, stejně jako k podivným předmětům objeveným ve stejné jeskyni: zlatým talířům pokrytým nerozluštitelným písmem. Při výtržnostech na místě nálezu zahyne antropolog, který shoří na popel při ohnivé explozi před zraky televizních štábů. Důkazy směřují k radikální indiánské skupině, jejímž členem je i mladá teenagerka, která unikne se životně důležitým vodítkem k vraždě a zavolá jediné osobě, jež jí může pomoct: svému strýci Painteru Crowovi, řediteli Sigma Force. Painter zahájí válku mezi nejmocnějšími zpravodajskými agenturami v zemi, aby neteři pomohl, hrozí však ještě daleko větší nebezpečí, neboť události ve Skalistých horách uvedly do pohybu geologickou řetězovou reakci, která ohrožuje celou západní polovinu USA. Painter Crowe spojí síly s velitelem Grayem Piercem, aby pronikl do tajného spolku, který tahá za nitky amerických dějin od založení prvních třinácti kolonií. Stačí ale Painter odhalit pravdu – která má moc svrhnout vládu –, než zničí vše, co je mu drahé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136285/dablova-kolonie-136285.jpg 4.4278

Sigma Force 7.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, BB art

The Devil Colony, 2011

Kniha Ďáblova kolonie

dr.romca

Další kniha o Sigma force. Tentokrát více z pohledu Paintera. Líbilo se mi , že jsem se dozvěděla více o indiánské historii

DarylDixon

Nebylo to to pravé ořechové. Cítil jsem v tom trochu poklesu a málo napětí. Opět trochu US historie, ale jako celek to je snad nejslabší kniha v této sérii. Dám šanci ještě dalšímu příběhu, ale mám pocit, že malá delší pauza by neuškodila. Je třeba se porozhlídnout po něčem jiném.

HynekBee

Dám si od série pauzu. Některé statě na mě moc dlouhé. Tenhle díl pro mě slabší.

CharlesWard
09.12.2019

Asi si od série zase dám na delší dobu pauzu.

EvaSupovic
07.10.2019

Opět a zase Sigma nezklamala a zachránila svět. Jen je mi strašně moc líto konce a jsem zvědavá s jakou vervou se do boje s Bratrstvem vrhne Gray.

Stanas513
01.08.2019

Napínavý děj, záhady z historie Ameriky, prima čtení.

čef
15.06.2019

Autor většinou využívá, a tedy nejenom v této knize, dobrodružnou zápletku spíše k seznámení s historií USA. Takže i zde máme T. Jeffersona, ztracený židovský kmen a indiánská tajemství. Také se seznámíme s různými nebezpečími jako možným výbuchem kaldery v Yellowstonu nebo co by se stalo, kdyby se splašily nanoboti. Prostě napínavý příběh s poučením, který asi není pro každého, ale pro mne jistě.

verense
28.03.2019

Asi si budu muset od téhle bandy dát na chvíli pohov, protože tenhle díl jsem četla nekonečně dlouho. Nebýt Kowalského hlášek, tak snad jsem ji odložila nedočtenou na neurčito. Ale možná to bylo jen tématem z historie USA, to mě nechytlo zatím ještě u žádného autora...

Outsider
Outsider