Ďáblova kolonie

Autor napínavých bestsellerů James Rollins přichází s románem, který se odvažuje odpovědět na znepokojující otázku týkající se samotných kořenů Ameriky: Mohlo založení Spojených států stát na hluboké lži? Šokující pravda je ukrytá v troskách, ztracených v čase a odsouzených k zapomnění, na místě známém jako Ďáblova kolonie. Hluboko ve Skalistých horách přitáhne mezinárodní pozornost hrůzný nález stovek mumifikovaných těl. Přes pochybnosti o jejich původu se k pravěkým ostatkům přihlásí místní Úřad pro indiánské kulturní dědictví, stejně jako k podivným předmětům objeveným ve stejné jeskyni: zlatým talířům pokrytým nerozluštitelným písmem. Při výtržnostech na místě nálezu zahyne antropolog, který shoří na popel při ohnivé explozi před zraky televizních štábů. Důkazy směřují k radikální indiánské skupině, jejímž členem je i mladá teenagerka, která unikne se životně důležitým vodítkem k vraždě a zavolá jediné osobě, jež jí může pomoct: svému strýci Painteru Crowovi, řediteli Sigma Force. Painter zahájí válku mezi nejmocnějšími zpravodajskými agenturami v zemi, aby neteři pomohl, hrozí však ještě daleko větší nebezpečí, neboť události ve Skalistých horách uvedly do pohybu geologickou řetězovou reakci, která ohrožuje celou západní polovinu USA. Painter Crowe spojí síly s velitelem Grayem Piercem, aby pronikl do tajného spolku, který tahá za nitky amerických dějin od založení prvních třinácti kolonií. Stačí ale Painter odhalit pravdu – která má moc svrhnout vládu –, než zničí vše, co je mu drahé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136285/dablova-kolonie-136285.jpg 4.4249

Sigma Force (7.)

The Devil Colony (2011)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art

Kniha Ďáblova kolonie

verense

Asi si budu muset od téhle bandy dát na chvíli pohov, protože tenhle díl jsem četla nekonečně dlouho. Nebýt Kowalského hlášek, tak snad jsem ji odložila nedočtenou na neurčito. Ale možná to bylo jen tématem z historie USA, to mě nechytlo zatím ještě u žádného autora...

mari.seri

Opět další skvělá kniha od tohoto autora. Výborně propojená historie se současností, čtivě napsáno, napětí až do konce. Přečteno jedním dechem

jitkana

Výborná kniha. Zatím nejlepší, jakou jsem od Rollinse četla. Napínavá už od první kapitoly.

Pavlnka
06.08.2018

Opět velmi napínavé, zajímavé a dobrodružné. Ale tentokrát, i přes tragédii, mi tam prostě něco chybělo.

WeeWar
11.03.2018

jako pardon, ale tohle ne! Napínavé to je, ale hltat se to fakt nedá, páč občas lítáte ve faktickém vakuu...

Historická záplatka je dejme tomu ok, respektive, proč ne.

Ale všechno ostatní? Na to rozum cinklý bazální znalostí fyziky, geologie, politiky, vojenství, letectví, fungování tajných služeb a já nevím čeho všeho možného, co do toho autor zamotal, fakt nestačí.

Zatím silně nejslabší dílo autora, co jsem četl - paradoxně asi proto, protože se pokusil o svoje nejlepší realistickohistoricke sci-fi (sigma) - další dílo, sangvinisti jsou vlastně stejně úchylní, ale tam jsou úúúúpíři, takže tam to až tak nevadí.

bukiet
06.01.2018

Hlavní zápletka se víc a více přiostřuje. Postavy jsou stále sympatičtější, jak o nich získáváme příběh od příběhu další informace. Autor umně splétá rychlý, akční děj s fantastickými historickými teoriemi, kdy nejen baví, ale nenápadně i nějakou tu informaci, k zapamatování hodnou, předhodí.

Hajana
03.01.2018

Kniha se mi velmi líbila, to, že se tentokrát děj odehrává v USA a ne v Evropě, bylo vítanou změnou a především jsem se opět dozvěděla něco nového. O založení USA jsem toho moc nevěděla, takže za mě super, už se těším na další díl série.

Pav
31.03.2017

Napínavé jako vždy. Všimla jsem si, že je to už třetí kniha o Sigmě, ve které někomu usekli končetinu :-) Na konci každé knihy bych uvítala trochu delší shrnutí faktů, protože Rollins dokáže ve čtenáři vyvolat nutkání zjistit, jak to bylo ve skutečnosti.

James Paul Czajkowski

James Rollins (p)