Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obávaný sultán Sulejman Nádherný pozve evropské vládce na šachový turnaj. Do Konstantinopole se vydá i anglická delegace, k níž patří třináctiletá princezna Alžběta Tudorovna. Exotická nádhera paláce a spletité uličky města ji oslní. Rub té krásy je děsivý: barbarské vraždy, zvrácenosti a diplomatické čachry, to vše budoucí královnu nesmazatelně poznamená....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288506/turnaj-poslani-princezny-alzbety-tu-5iH-288506.jpg 4.128
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Alpress
Orig. název

The Tournament, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny

Přidat komentář
Márinka
26. února

V Reillyho páté knize v mém seznamu jsem našla novou stránku – erotiku. Od jemné až po zvrácenou. Naštěstí ne příliš explicitní. A vzhledem k tomu, co v posledních letech prosakuje na povrch z církevních blat, se nemusí jednat o fantazii.

Potěšil mě reálný popis prostředí. Byť jsem se Konstantinopolí/Istanbulem procházela o 467 let později než hrdinové knihy, měla jsem pocit, jako bych tam byla s nimi. Velký bazar, Hagia Sofia, turecká lázeň…

Zajímavé jsou také úvody jednotlivých kapitol – „citace“ z pravděpodobně fiktivní knihy Šachy ve středověku. Popisují jednotlivé šachové figury, jejich podobu kdysi a dnes a důvody, proč se pohybují tak, jak se pohybují.

Ne, nejedná se o věrný popis dějin. Autor si s historickými postavami pohrál a přiměl je prožít události, o kterých se jim ani nezdálo. Na konci knihy si však v dovětku můžete přečíst jejich krátké reálné charakteristiky.

Maria95
24.07.2019

Myslela jsem, že Reilly umí psát jen o Starasakovi, ale toto mě mile překvapilo. Hlavní hrdinka a pan Ascham byli velice sympatičtí a děj s nimi hladce utíkal. Takže za mě autor nezkalamal


hana4834
04.06.2018

zatím nejslabší kniha od autora co jsem četla.

Tazz1
10.03.2018

Něco jiného, než na co jsme od autora zvyklí. Naprosto nereálné, ale zábavné.

NoelHudson
20.10.2017

Mně se tedy kniha velice líbila a rozhodně doporučuji

Dandulka
03.10.2017

Začátek malinko slabší, ale jinak moc pěkné čtení.

Valove
29.12.2016

Z hlediska historie to je slabší knížka, což nic nemění na poutavém ději a zajímavém konci. Doprovodný příběh ( S Elsií ) se mi z počátku zdál velmi nudný, nakonec to mělo však zajímavé rozuzlení. Celkově je kniha poutavá, chvílemi i pobaví.

Elea
26.09.2016

Jednoznačně nejslabší kniha autora, působí dojmem, že vlastně neměl o čem psát, tak zařadil současné problémy do 16. století. Autorova znalost historie je velmi povrchní a jeho představy o sexuální výchově dívek v této době hodně absurdní.

1

Doporučujeme

Jméno růže
Jméno růže
Židovka z Toleda
Židovka z Toleda
Chlapec v pruhovaném pyžamu
Chlapec v pruhovaném pyžamu
Sen porodní báby
Sen porodní báby

Štítky

historie Osmanská říše

Autor a jeho další knihy

Matthew Reilly
australská, 1974

všech 13 knih autora

Kniha Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny je v

Právě čtených1x
Přečtených38x
Doporučených3x
Knihotéce45x
Chystám se číst15x
Chci si koupit5x