Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny

Obávaný sultán Sulejman Nádherný pozve evropské vládce na šachový turnaj. Do Konstantinopole se vydá i anglická delegace, k níž patří třináctiletá princezna Alžběta Tudorovna. Exotická nádhera paláce a spletité uličky města ji oslní. Rub té krásy je děsivý: barbarské vraždy, zvrácenosti a diplomatické čachry, to vše budoucí královnu nesmazatelně poznamená....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288506/big_turnaj-poslani-princezny-alzbety-tu-5iH-288506.jpg 4.130
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Alpress

The Tournament, 2013

Kniha Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny

petulik330
16.06.2021

Poněkud jiný žánr než jsem zvyklá. Možná proto mě tato kniha tolik neoslovila jako ty předešlé co jsem četla.
Kniha nebyla napěchovaná akcí, ale za to obsahovala dost intrik, vražd a také zvrácenost u lidí, kteří měli lidem jít příkladem.
Není to úplně můj šálek čaje ale dala se číst.

Márinka
26.02.2020

V Reillyho páté knize v mém seznamu jsem našla novou stránku – erotiku. Od jemné až po zvrácenou. Naštěstí ne příliš explicitní. A vzhledem k tomu, co v posledních letech prosakuje na povrch z církevních blat, se nemusí jednat o fantazii.

Potěšil mě reálný popis prostředí. Byť jsem se Konstantinopolí/Istanbulem procházela o 467 let později než hrdinové knihy, měla jsem pocit, jako bych tam byla s nimi. Velký bazar, Hagia Sofia, turecká lázeň…

Zajímavé jsou také úvody jednotlivých kapitol – „citace“ z pravděpodobně fiktivní knihy Šachy ve středověku. Popisují jednotlivé šachové figury, jejich podobu kdysi a dnes a důvody, proč se pohybují tak, jak se pohybují.

Ne, nejedná se o věrný popis dějin. Autor si s historickými postavami pohrál a přiměl je prožít události, o kterých se jim ani nezdálo. Na konci knihy si však v dovětku můžete přečíst jejich krátké reálné charakteristiky.

Maria95
24.07.2019

Myslela jsem, že Reilly umí psát jen o Starasakovi, ale toto mě mile překvapilo. Hlavní hrdinka a pan Ascham byli velice sympatičtí a děj s nimi hladce utíkal. Takže za mě autor nezkalamal

hana4834
04.06.2018

zatím nejslabší kniha od autora co jsem četla.

Tazz1
10.03.2018

Něco jiného, než na co jsme od autora zvyklí. Naprosto nereálné, ale zábavné.

NoelHudson
20.10.2017

Mně se tedy kniha velice líbila a rozhodně doporučuji

Dandulka
03.10.2017

Začátek malinko slabší, ale jinak moc pěkné čtení.

Valove
29.12.2016

Z hlediska historie to je slabší knížka, což nic nemění na poutavém ději a zajímavém konci. Doprovodný příběh ( S Elsií ) se mi z počátku zdál velmi nudný, nakonec to mělo však zajímavé rozuzlení. Celkově je kniha poutavá, chvílemi i pobaví.