Zlatý kámen

Zlatý kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24137/bmid_zlaty-kamen-65414ee36c4ef.jpg 4 78 14

Jack West Jr. série

První díl cyklu Jack West Jr. V dobách faraonů byl na vrcholku Velké pyramidy umístěn zlatý kámen, který chránil Zemi před účinky takzvané rotace Tartarus. Jednou za čtyři a půl tisíce let na Slunci vznikne extrémně horká skvrna a erupce pak způsobí na Zemi vlnu spalujícího vedra. Legenda praví, že ten, kdo v době příštího Tartaru umístí kámen na původní místo, získá neomezenou moc nad světem. Skupina odvážlivců musí předstihnout elitní jednotky hlavních mocností a teroristických organizací, které o kámen usilují. Při nejriskantnější výpravě a v střemhlavém závodě kolem sedmi divů světa musí rozluštit starodávný text a překonat nejrůznější smrtelné pasti i gigantické síly zla.... celý text

Literatura světová , Thrillery , Sci-fi

Vydáno: , Alpress

The Seven Ancient Wonders , 2006

bekule
23.08.2021 3 z 5

2,5
Tak strašně přeplácané speciálnímy efekty až je to na škodu. Jedna akce střídá druhou, hlavní postavy překonávají jednu past za druhou až z toho jde hlava kolem. A ty infantilní přezdívky tomu nasadily korunu. Tři hvězdičky ne s přimhouřeným okem ale spíš s páskou přes obě.

petulik330
08.02.2021 1 z 5

První kniha od tohoto autora, která mi byla doporučena paní knihovníci a vůbec nesáhla vedle. Nám ráda takovýto žánr.
Kromě napětí a strhujícího děje se mi také na knize líbilo, jak autor popisoval život tvrdých vojáků s malou holčičkou a jak si je ona omotala kolem prstu. Pan Reilly ukázal že i vojáci jsou jen lidé a nejsou kom cizí pocity jako je láska k malému dítěti a že i oni můžou utvořit rodinu.
Děj knihy byl velmi čtivý, napínavý a měl zpat. Skupinka odvážných společně s malou holčičkou, kterou vychovávají l tomu aby zachránila svět se vydávají má nebezpečnou cestu na záchranou světa.

Arev122
03.01.2021 4 z 5

Hezká oddechová kniha- dobrodružný děj má spád, napětí, trochu historie. A při tom všem je zcela zřejmé, kdo vyhraje.

caldap
25.11.2018 4 z 5

Úžasná kniha, akce a dobrodružství... Moc se mi líbilo, jak je psaná. Doporučuji.

Staráknížka
11.08.2018 4 z 5

Opět byl svět zachráněn - občas trochu i na mě a to jsem milovník tohoto žánru. Ale čte se to dobře, žádné velké filosofování, jen akční akce.Pořád si někdo myslím, že jen on ví nejlépe, co je dobré pro celý svět a jak mu vládnout - takové chytráky máme i u nás na nejrůznějších funkcích. Stejně nejvíce se mi od Reillyho líbí Polární stanice.

Hana46
18.06.2018 4 z 5

Bezva triller, jen v některých popisech situace ve světě trochu mrazí,když to člověk porovná se současností.Knížka se četla sama.

hana4834
24.02.2017 4 z 5

hned jsem podlehla Jacku Westu Jr. vřele doporučuji

babicka_amalka
26.01.2017 2 z 5

trochu překombinované; jako oddych ano, ale je spousta zajímavějších s obdobným námětem;

muchomurka
18.01.2017 5 z 5

Opět skvělá knížka, jejíž strhující děj mě pohltil a nepustil. Moc se mi líbí, že v knize nebylo žádné veliké filozofické hloubání, ale byla to akce za akcí. A také se mi líbilo téma - sedm divů světa a hledači pokladů. :) Vůbec mi nevadilo pohrávání si s dějinami a ani to, že všechny divy byly objeveny. Jen mi rvalo srdce ta jejich demolice, nj. neumíme si toho vážit. Hurá na další díl.

Dandulka
10.05.2014 5 z 5

Super knížka, je to nějakou dobu, co jsem ji četla a až teď jsem nevědomky narazila na druhý díl a moc se na něj těším.

čef
21.12.2013 4 z 5

Román typu honba za pokladem. Honičky, pasti, přestřelky, kouzla, hádanky, šifry, starobylá písma, technické zázraky a záchrana lidstva. Jenom trochu vtipu, logiky a uvěřitelnosti tomu chybí, ale to je u tohoto žánru víceméně obvyklé. Na můj vkus je tu také docela málo z historie. Čtenáři jistě na druhé straně možná ocení poutavý styl, fantazii a autorovo zaujetí pro věc.

bukiet
19.06.2013 3 z 5

Na můj vkus trochu moc divoké a plné logických chyb. Ale k vodě možná docela vhodná četba. Uvidíme jak na tom budou další díly,

derminator
10.01.2012 2 z 5

Zatím má první kniha od Reillyho kterou jsem četl ale musím říci že mě hodně zklamala je to takové no slátané nemůže se rovnat např. Ludlumovi či Silvovi atd. Dávám slabých 40%.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Zatím poslední (čtvrtá v pořadí) kniha od Reillyho, kterou jsem přečetla. A to je co říci, protože já se málokdy vracím :o)

Matthew Reilly
australská, 1974