Aidanovo tajemství

Aidanovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9628/aidanovo-tajemstvi-9628.jpg 4 62 8

Aidan Kane má sice pověst nezkrotného prostopášníka mizery, ale jeho patnáctiletá dcera Kasandra ho nade vše miluje a rozhodne se mu k narozeninám nadělit originální dárek – manželku. Nora Lintonová žije v Londýně a touží uniknout despotickému nevlastnímu otci. Její nevlastní bratra Richard jí přinese adresu potenciálního ženicha a pomůže jí sen uskutečnit. Nora byla přesvědčena, že dopisy, které z Irska dostala, psal Aidan, a v duchu si ho představovala jako citlivého a osamělého vdovce, toužícího po spřízněné duši. Po svém příjezdu na hrad však stejně jako Aidan zažívá šok. Kasandra se nakonec v slzách přizná, že všechno vymyslela sama, protože touží po matce a po tom, aby její otec nebyl sám. Nemá stejně jako Nora ani ponětí o Aidanově temné minulosti, o jeho první manželce, o její smrti a záletech. Aidanovi se dceřin nápad zpočátku vůbec nezamlouvá a chce Noru ihned poslat zpět do Londýn, ale nakonec se rozhodne Kasandře vyhovět a Noru si vzít, i když jí řekl, že ji nikdy nemůže milovat. V předvečer svatby na hrad přijíždí Filip, Nořin přítel, a snaží se Noru od sňatku odradit. Ale Nora nepovolí a Aidina si vezme. Přestože nejdříve odmítala s Aidanem strávit svatební noc. Aidan se jí odmítal je tak vzdát. Nenaléhal, ale umně a citlivě Noru svede při karetní hře a probudí v ní vášeň, jejíž síla překvapí i jeho. Na počest své ženy uspořádá Aidan ples, jehož slavností atmosféru však naruší neznámí útočníci, kteří se pokusí unést Kasandru. Aidan touží útočníky nalézt a pomstít se. Je přesvědčen, že za podlým činem stojí jeho největší sok v okolí. Ten ho však po tvrdém souboji přesvědčí, že únos se zrodil v hlavě někoho jiného, a Aidan je rozhodnutý viníka najít stůj co stůj …... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Stealing Heaven , 1995

Ála1968
05.03.2023 5 z 5

Já asi opět půjdu proti proudu,ale bylo to úžasný.Mě se to moc líbilo.Byla tam romantika,napětí,dobrodružství,padouch,prostě všechno co taková romantická kniha má mít.Za mě super....

rampapa
07.07.2022 5 z 5

Krásný příběh. Moc se mi knížka líbila a velmi jí doporučuji.

jarkaska
11.06.2022 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. Druhá polovina byla záživnější. Jak píše komentář níže, neurazí, nenadchne.

petulik330
26.07.2021 3 z 5

S tohoto žánru jsem četla už lepší knihy. Tato patří podle mě do kategorie ; neurazí ale ani nenadchne;
Chování hlavních hrdinů bylo podle mě pomatené, často se jim měnily nálady a někdy až nepochopitelné.
Nora byla vcelku sympatická dívka, která se chtěla dostat s otčímova domu. Co se týká Aidiana: zhýralec, hazardní hráč a k tomu sukničkář, který se stará o dceru. Ten mi už tak moc sympatický nebyl. Mohlo za to jeho chování k Noře.

petraj30
11.08.2020 3 z 5

Vůbec nevím, co si mám myslet. Nálada hrdinů a vlastně i těch ostatních aktérů v knize, se pořád měnila. Někdy mi to připadalo, jako bych četla o sídle blázince za ostnatými dráty. Nechápala jsem jejich nálady a už vůbec ne jejich skutky. Častokrát jsem si říkala, proč to dělají takhle a proč jednají takhle, když to šlo udělat úplně jinak... Prostě příběh z blázince.
Nora se mi celkem líbila, ale taky měla svoje určité chvíle a Aidan mi chováním připomínal cholerika schizofrenika.
První čtvrtina se strašně táhla. Druhá čtvrtina byla celkem obstojná, potom zase přišlo něco, co mi hlava nebrala a závěr taky celkem ušel. Všechno jako na houpačce. Po druhé se k tomu vracet nebudu

DUNIKO
02.05.2018 5 z 5

Já nemám slov. Krásná citlivá romantická.

havrmoni
15.12.2015 3 z 5

První půlka nuda,druhá akčnější. Romantika nic moc a rozebírat postavy nemá smysl,každých 5 minut se chovali jinak.

jaja10
30.08.2012 4 z 5

Ze začátku mi bylo Nory moc líto, nikde ji nechtění, ani doma v Londýně, ani v "nové rodině". Ovšem kdo by se divil, když všechno "spáchala" 15-ti letá dívka.
Ale jak už to v love story bývá, vše končí happyendem.

historické romance

2001  79%Kouzlo lásky