Planá růže

Planá růže https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9626/plana-ruze-9626.jpg 4 28 7

Jednoho dne nalezne Rhiannon Fitzgeraldová, která má jen svůj cikánský povoz, s nímž jezdí po Irsku a stará se o opuštěné a zraněné, těžce raněného důstojníka britské armády. Když se kapitán Lionel Redmayne probere v cikánském voze a spatří záhadnou a krásnou bytost, myslí si, že je v nebi, i když sám patří spíše do pekla. Rhiannon ignoruje kapitánovy příkazy, aby ho vrátila do kasáren, kde se proti němu osnuje spiknutí, a snaží se Lionela vyléčit. Jakmile se kapitán trochu postaví na nohy, donutí Rhiannon, aby s ním jela do kasáren, kde jí chce poskytnout zásoby na její kočování. To už však Rhiannon ví, že Lionela miluje, a ani ona mu není lhostejná, i když v cestě jejich lásce stojí stará křivda: Lionelův dědeček připravil o veškerý majetek Rhiannonina otce. A nejen to - Lionelův život je stále v nebezpečí... V napínavém, ale zároveň něžném příběhu plném mladé, vášnivé a jiskřivé lásky se nakonec střetávají osudy generace otců a dětí a jejich dramatické vyvrcholení je nádhernou oslavou romantické lásky mezi mužem a ženou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Briar Rose , 1999

rampapa
15.06.2022 5 z 5

Tak tohle bylo krásné a nádherné. Krásný příběh. Krásná zápletka a dovršení příběhu. Moc se mi knížka líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Eva193
04.04.2022 5 z 5

Tak tuhle knihu buď přečtete jedním dechem a budete nadšení (jako já), a nebo ji otráveně odložíte. Je totiž pro úzkou cílovou skupinu. Celá kniha má děj se zajímavou zápletkou i rozuzlením, ale plyne jen jakoby na pozadí vztahu hlavních hrdinů. Rhiannon je optimistická, veselá a milující. Lionel je zraněný nejen fyzicky, celá kniha je o uzdravení jeho srdce a jakémsi emocionálním a osobnostním vyzrání. Příběh je kompaktní, bez nedotažeností a zbytečných odboček. Ale opravdu je to červená knihovna v té nejryzejší, krásné podobě žánru. Srdcařkám se bude moc líbit, kdo dává přednost napínavému příběhu plnému zvratů, sáhněte raději po jiné knize.

petraj30
01.06.2021

Nedočteno. Další kniha, která podle mě neměla hlavu ani patu. Téma války nemám moc ráda, ale i ten příběh byl podle mě nijaký a nijak zvlášť poutavě napsaný, jen velká nuda:-/

RendyaDav
13.01.2020 3 z 5

Takové příjemné romantické počtení....

Lembac
15.12.2019 4 z 5

Rhiannon Fitzgeraldová je zamyšlená žena s očima dítěte, která sedí v pomalovaném voze, toužebně se ohlíží za svou minulostí a snaží se zachytit zlomek světa, který tolik milovala. Jednoho dne najde v ruinách Ballyaroonu zraněného kapitána Lionela Redmayna a vrhne na něj veškerou dobrotu a laskavost svého srdce. Tak silnému útoku nemůže tvrdoslupkatý Lion odolat a stává se lepším, ba nejlepším na celém světě.

V této knížce jsou kladní hrdinové, tedy především Rhiannon, tak strašně pozitivní, až z toho trnou zuby. Ve skutečnosti by osoba s tak minimálním pudem sebezáchovy nemohla vůbec přežít. Záporák je popsán taky velmi jednorozměrně. Je to prostě hnusný zloduch, vedle kterého působí lord Voldemort jako docela přátelský strejda.
Příběh byl vyprávěn na můj vkus trochu rozvlekle - na každou "akci" připadají nejméně dvě až tři stránky stále se opakujících vnitřních monologů hlavních hrdinů, které jsou autorkou vyšperkovány stovkami veeeelmi květnatých metafor.

DUNIKO
08.09.2019

Nedočteno!Četla jsem od paní spisovatelky Zlověstné proroctví a Aidanovo tajemství a to bylo skvělé čtení ale tohle se mi opravdu nelíbilo.

alnahu
10.01.2018 4 z 5

Romantický příběh krásné Rhiannon a důstojníka Lionela , pěkný ,čtivý pro romantické duše.Červená knihovna ,ale dobře se mi četla.

historické romance

2001  79%Kouzlo lásky