Placená společnice

Elenora Lodgeová přijde po smrti svého nevlastního otce o veškerý majetek a ocitne se v zoufalé finanční situací, jež ji zavede do londýnské agentury, která nabízí chudým dívkám místa placených společnic. Právě tam se poprvé setkává s hrabětem ze St. Merrynu, který zajím neúspěšně hledá vhodnou ženu. St. Merrynovy úmysly jsou však čistě praktické – potřebuje rozumnou ženu s přiměřeným vystupováním, která by se během sezóny po několik týdnů vydávala ve společnosti za jeho snoubenku. Zatímco by falešná snoubenka na sebe poutala pozornost společenské smetánky a udržovala by vdavekchtivé dívky v bezpečné vzdálenosti, on by se mohl v klidu věnovat jisté obchodní záležitosti, kvůli které do Londýna přijel... když náhodnou potká v agentuře Elenoru, oheň v jejích zlatých očích ho zasáhne natolik, že jí udělá štědrou nabídku.. Nedostatek financí, ztráta předcházejícího zaměstnání a sny o nezávislém životě donutí Elenoru jeho nabídku přijmout. Ale ukáže se, že St. Merryn skrývá nějaké tajemství a Elenora brzo zjistí, že nové místo, které původně považovala za klidné a bezstarostné, bude mnohem nebezpečnějším dobrodružstvím, než by si kdy pomyslela. Hrabě ze St. Merrynu nakonec souhlasí s tím, aby se Elenora, o které předpokládal, že bude trpělivá a jemná společnice, stala partnerkou v pátrání po muži, který zavraždil jeho prastrýce. Navíc k jeho úžasu probudí v jeho praktickém srdci smyslnou vášeň, kterou v sobě tak dlouho potlačovat …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9498/big_placena-spolecnice-Qui-9498.jpg 4122

Historická tematika

Vydáno: , Baronet

The Paid Companion, 2004

Kniha Placená společnice

Ála1968
25.10.2021

Na knihách od A.Quick jsem začínala a vlastně díky ní jsem si historicko-romantické romány zamilovala.Prostě za mě určitě skvělé.Hrdinky jsou většinou inteligentní a odvážné.Ani v této knize to není vyjímka.Bylo to krásné.

petulik330
09.07.2021

Originální nápad a téma románu. Muž si jde hledat snoubenku do agentury přesně jak řekl.
Kniha byla čtivá, obsahovala dost romantiky, trochu detektivní zápletky a také sem tam nějakou tu erotiku, což k těmto knihám asi patří. děj docela rychle odsýpal, padouch byl mistrně skryt pomalu až do konce.
hlavní hrdinka nebyla již mladou a najivní dívkou, která sotva vyrostla s dětských střevíčku, ale mladá sebevědomá žena, která věděla co již chce.
Co se týče hlavního hrdiny: byl to prototyp muže, který ví co je to mít čest, starost o rodinu jako hlava rodiny a také jaké to je chtít se pomstít.

Kudík
01.11.2020

Autorka sice část svých historických románů jede jak přes kopírák, ale přiznám se, že mi to vůbec neva. Hrdinky jsou standardně inteligentní a i přes problémy, které je provází, jsou na svojí dobu nadmíru statečné, přesně jako Elenora. No a Arthur Lancaster, hrabě ze St. Merrynu, byl jako typický autorčin hrdina, a to muž se silným charisma a pevnou tělesnou konstitucí, jehož slovo platí. Líbil se mi skrytý humor při jejich rozhovorech, a také jak zde autorka naložila s "krasavci". :) Jen ten doslovný překlad názvu je trošku zavádějící.

tanecnica
24.03.2020

Moje bujná fantazie čekala podle názvu trochu jiný žánr než čirou romantiku :-) To je tak, když se nečtou recenze...
Nakonec to byla milá odpočinková kniha s dějem zasazeným do dřívější doby, trochou napětí a spoustou romantiky. Už od začátku víte, jak to dopadne, ale vůbec vám to nevadí.
Ale obálka je fakt příšerná - jedno z témat Výzvy splněno.

moudivlacek
20.01.2020

Jsem spokojená, usměvavá, odreagovaná a naplněná krásnou romantikou příběhu. Když podivný hrabě hledá placenou společnici, vůbec nehledá erotiku, ale čas pro svůj úkol, který si dal. Eleanor a Arthur jsou rozdílné povahy, a přesto tak krásně podobné. Ona oheň a on voda, dva rozdílné živly, kteří když jsou spolu, rozum hraje prim a najednou i něco víc - něco nečekaného.
Prostě romantický příběh, jak má být. Určitě se k němu ještě někdy vrátím.

miruska1
16.11.2019

Ako vždy super. Autorka je prostě skvela a každá jej kniha stoji za přečtení

petraj30
14.08.2019

Vím, že knihy od A.Q. jsou teoreticky všechny stejné (i když mi to vůbec nevadí, alespoň se nemusím dívat jak to dopadne:-)), ale tahle kniha patří mezi ty lepší. Arthur byl na rozdíl od ostatních hrdinů přívětivější. Příjemně strávený čas

alnahu
27.04.2018

Hrabě Artur Lancaster ,kterému uprchla snoubenka s jiným mužem, se rozhodne najít za ní přes agenturu náhradnici (společnici),která by ji mohla nahradit Dozvěděl se ,že tyto placené společnice jsou mnohem rozumnější a pro život praktičtější. A to ještě netuší ,že právě tam najde ženu svého života. Za mě také průměrná kniha.