Placená společnice

Elenora Lodgeová přijde po smrti svého nevlastního otce o veškerý majetek a ocitne se v zoufalé finanční situací, jež ji zavede do londýnské agentury, která nabízí chudím dívkám místa placených společnic. Právě tam se poprvé setkává s hrabětem ze St. Merrynu, který zajím neúspěšně hledá vhodnou ženu. St. Merrynovy úmysly jsou však čistě praktické – potřebuje rozumnou ženu s přiměřeným vystupováním, která by se během sezóny po několik týdnů vydávala ve společnosti za jeho snoubenku. Zatímco by falešná snoubenka na sebe poutala pozornost společenské smetánky a udržovala by vdavekchtivé dívky v bezpečné vzdálenosti, on by se mohl v klidu věnovat jisté obchodní záležitosti, kvůli které do Londýna přijel... když náhodnou potká v agentuře Elenoru, oheň v jejích zlatých očích ho zasáhne natolik, že jí udělá štědrou nabídku.. Nedostatek financí, ztráta předcházejícího zaměstnání a sny o nezávislém životě donutí Elenoru jeho nabídku přijmout. Ale ukáže se, že St. Merryn skrývá nějaké tajemství a Elenora brzo zjistí, že nové místo, které původně považovala za klidné a bezstarostné, bude mnohem nebezpečnějším dobrodružstvím, než by si kdy pomyslela. Hrabě ze St. Merrynu nakonec souhlasí s tím, aby se Elenora, o které předpokládal, že bude trpělivá a jemná společnice, stala partnerkou v pátrání po muži, který zavraždil jeho prastrýce. Navíc k jeho úžasu probudí v jeho praktickém srdci smyslnou vášeň, kterou v sobě tak dlouho potlačovat …...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9498/placena-spolecnice-Qui-9498.jpg 4113

Historická tematika

Vydáno, Baronet

The Paid Companion, 2004

Kniha Placená společnice

Kudík
01.11.2020

Autorka sice část svých historických románů jede jak přes kopírák, ale přiznám se, že mi to vůbec neva. Hrdinky jsou standardně inteligentní a i přes problémy, které je provází, jsou na svojí dobu nadmíru statečné, přesně jako Elenora. No a Arthur Lancaster, hrabě ze St. Merrynu, byl jako typický autorčin hrdina, a to muž se silným charisma a pevnou tělesnou konstitucí, jehož slovo platí. Líbil se mi skrytý humor při jejich rozhovorech, a také jak zde autorka naložila s "krasavci". :) Jen ten doslovný překlad názvu je trošku zavádějící.

tanecnica
24.03.2020

Moje bujná fantazie čekala podle názvu trochu jiný žánr než čirou romantiku :-) To je tak, když se nečtou recenze...
Nakonec to byla milá odpočinková kniha s dějem zasazeným do dřívější doby, trochou napětí a spoustou romantiky. Už od začátku víte, jak to dopadne, ale vůbec vám to nevadí.
Ale obálka je fakt příšerná - jedno z témat Výzvy splněno.

moudivlacek
20.01.2020

Jsem spokojená, usměvavá, odreagovaná a naplněná krásnou romantikou příběhu. Když podivný hrabě hledá placenou společnici, vůbec nehledá erotiku, ale čas pro svůj úkol, který si dal. Eleanor a Arthur jsou rozdílné povahy, a přesto tak krásně podobné. Ona oheň a on voda, dva rozdílné živly, kteří když jsou spolu, rozum hraje prim a najednou i něco víc - něco nečekaného.
Prostě romantický příběh, jak má být. Určitě se k němu ještě někdy vrátím.

miruska1
16.11.2019

Ako vždy super. Autorka je prostě skvela a každá jej kniha stoji za přečtení

petraj30
14.08.2019

Vím, že knihy od A.Q. jsou teoreticky všechny stejné (i když mi to vůbec nevadí, alespoň se nemusím dívat jak to dopadne:-)), ale tahle kniha patří mezi ty lepší. Arthur byl na rozdíl od ostatních hrdinů přívětivější. Příjemně strávený čas

alnahu
27.04.2018

Hrabě Artur Lancaster ,kterému uprchla snoubenka s jiným mužem, se rozhodne najít za ní přes agenturu náhradnici (společnici),která by ji mohla nahradit Dozvěděl se ,že tyto placené společnice jsou mnohem rozumnější a pro život praktičtější. A to ještě netuší ,že právě tam najde ženu svého života. Za mě také průměrná kniha.

Lembac
20.02.2018

Mně se knížka docela líbila. St. Merryn byl vně tvrdý jako skála, ale hluboko v něm vřela horká touha. Takové milovníky mám ráda. :-) Ani Elenora nebyla žádná křehulka, prostě rozumné a inteligentní děvče, které si trochu toho romantického štěstí v náručí mírně morousovitého hraběte plně zaslouží. Detektivní zápletka mě kupodivu docela zaujala, fakt jsem dumala, kdo může být tím nebezpečným zločincem bažícím po pomstě.
V celé knížce mě jen trochu iritovalo nadužívání slovesa brblat. Když už si milý hrabě něco pod vousy zabrblal po desáte, měla jsem chuť doporučit autorce/překladatelce nějaký slovník synonym, aby si rozšířila slovní zásobu. Tak ubručený totiž Arthur být prostě nemohl. :-)

EvikU.
06.04.2017

Příjemné pohodové čtení. Autorka má lepší knihy. Ale na zkrácení chvíle dobrá kniha.

romantika historické romance

Amanda Quick (p)