Nebezpečná láska

Mladá dívka Sophie Merryweatherová stojí před složitým úkolem: musí zabránit souboji svého bratra s hrabětem Angelstonem. Kdyby se jí to nezdařilo, dojde k tragédii a její bratr nejspíš přijde o život. Sophie je nakonec úspěšná, bratrův protivník s omluvou ustoupí, ale dívka musí přirozeně zaplatit: musí slíbit, že si hrabě může svou odměnu vybrat později. A protože hrabě Angelstone je opravdu podezřelá a nevyzpytatelná osoba, milenci prožijí řadu dramatických zvratů, než se jeden druhému odmění vzájemnou láskou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4542/nebezpecna-laska-GqB-4542.jpg 4.2126

Historická tematika

Vydáno, Baronet

Dangerous, 1993

Kniha Nebezpečná láska

karamelka57

Tuto knihu som precitala prvy krat asi pred 20 rokmi,potom este niekoľkokrát. Myslim,ze prave ona odstartovala moju zalubu v cervenej kniznice z obdobia 19.storocia.
Viem,ze existuju duchaplnejsie knihy, no mna jaksi taha k tomuto. Ked dlhsie necitam, normalne mi to chyba.
Možno je to preto, ze v tychto romanoch boli muži mužmi, gentlemanmi a zaroven vasnivymi milencami. Milujem tu iskru a chemiu v tychto romanoch. Niečo, s cim som sa v realnom živote bohužiaľ nestretla.

Tak som rozmyslala,ze ju precitam znova,ale zatial ju odložím, lebo tu mam kopu knih tohto zanru,ktore som este necitala.

Kudík
30.08.2020

Nenáročné romantické čtení s detektivní zápletkou s troškou duchařiny. Sophie Merryweatherová vykreslena jako v dané době netypická žena, srdnatá a zajímající se o záhadné jevy. U některých z těchto jevů, jako výskyt duchů (hlavně jejich rozuzlení) jsem se opravdu pobavila. A Sebastian, earl (hrabě) z Angelstonu, byl taky trošku záhada, ale přesně pro Sophii. Velké plus za Lucifera.

Laf
23.02.2020

Dobře napsáno. Od začátku mne to vtáhlo do děje a užívala si čtení až do posledního písmenka. Jako oddychovka výborná volba :)

moudivlacek
10.02.2020

Krásný příběh, kde mé sympatie si hrdinka Sophie získala okamžitě. Moc se mi líbil její postoj na povahu Sebastiana, i jak ho přesvědčovala, proč udělat to či ono, a že to vlastně chce on sám. Sebastiana jsem si zas vážila pro jeho postoj k Sophii, pro někoho divnou mladou ženu, pro něj vznešený unikát.
Čtení na jedno odpoledne pro únik od reality všedního dne.

petraj30
14.08.2019

Tahle kniha patří také mezi ty lepší, příběh je čtivý s trochou napětí, Sophie se mi moc líbila

tanja
15.07.2019

Tento příběh vyšel pod názvem Nebezpečná láska. Není to poprvé, co nějaká knížka od této autorky vyšla pod různými názvy. Popravdě, mám v tom guláš. Si říkám, že by měly názvy knížek být v anlické (původní) verzi, a potom až v české :-)

LilianaFalcon
10.03.2018

Ta lepší z autorčiny historické tvorby. I když mi Spohi občas lezla pěkně na nervy...

Marci_Vaj
10.09.2017

Klidně plynoucí romantický příběh s detektivní zápletkou. Jak Sophie, tak i Sebastian, měli příjemnou povahu a opravdu se k sobě hodili :-)