petulik330 petulik330 komentáře u knih

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Četlo se to docela dobře a už se těším na další díly.
V této knize je spojeno více literárních žánrů, což této knize na ničem neubírá.
Hlavní hrdinka Sookie je tak trochu naivka, která vypadá jako by nežila v reálném světě. Může to být jejími schopnostmi číst myšlenky. Co se týká Billa, nevím co si mám o něm myslet.
Kniha jalo celek je doca dobrá na přečtení jako oddychovka.

12.05.2021 3 z 5

Celá v bílém Celá v bílém Mary Higgins Clark

Čtenář byl nenuceně seznámen s dějemm knihy a hlavními postavami.
Samotný děj byl velice čtivý a napínavý. Rovněž nápad autorky se mi líbil.
Smizení mladé nevěsty se polici nepodařilo vyřešit a proto se matka nevěsty vydává za televizní produkční pořadu ve kterém se zabývají zločiny, jestli by ji nepomohla. Proto e televizní vysílání štáb a hosté co měli být na svatbě se opět vydávají na místo, kde si měli snoubenci říci své ve ano.
Konec byl pro mě docela překvapení, protože konečné odhalení vraha jseme nečekala.

11.05.2021 5 z 5

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Tato kniha je mě docela sklamala. Mám ráda tohoto autora, ale konkrétně tuto knihu jsem se musela doslova nutit dočíst až do konce.
Pan Hayley má rozhodně lepší knihy než je tato.
U některých pasážích mi i slza ukápla. Jsem hrozná měkota. Kniha opět obsahoval vše na co jsme u něj zvyklí. Nějaké to drama, spletitost lidských osudů a lidské chování v napjatých situaci. I tady lze vidět, že si dal autor tu námahu s obhlídku prostředí.

11.05.2021 3 z 5

Mrazení Mrazení Rachel Caine (p)

Knihu jsem nedočetla a to z důvodu, že se mi zdála být velmi podobná předcházejícímu dílu.
Hlavní hrdinka se opět sama pokusila se zachránit svět a ostatní správci po i šli jako " psi po uzeném".

11.05.2021 1 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Konečně jsem se dostala k přečtení další literární klasiky.
Podle filmu co jsem viděla jsem se na tuto knihu velice těšila, ale musím říci, že mě trochu sklamala. Čekala jsem něco více, čehož se mi ale bohužel nedostalo.
Hlavní hrdinové mi přišli trochu tzv. nemastí a neslaní.

11.05.2021 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Jednání hlavních hrdinů mi moc nešlo na rozum.
Každý okolo nich viděl, že se milují, ale samotní hrdinové byly k tomuto slepí. Když se na nakonec dali dohromady, vypadalo to u nich jako v italské domácnosti.
Příběh byl docela dobrý i čtivý, ale rozhodně tuto knihu neotevřu znovu.
Podle mě měla kniha docela dost dobrý potenciál být lepší, ale bohužel se tak nestalo což je škoda. Proto jen 3*

11.05.2021 2 z 5

Černý anděl Černý anděl John Connolly

Na tuto knihu jsem se podle anotace docela dost těšila, ale po necelých 200 stranách jsem do vzdala.
Ztrácela jsem se v postavách a dějí, což je pro mne docela velký problém. Kromě toho nebylo pořádně popsané kdo je kdo, tak jsem se neměla ani podle čeho orientovat.
Jediné čím jsem si v této knize byla jistá bylo to, že mladá žena Alice zmizela. To je vše.

09.05.2021 1 z 5

Popelčin střevíček Popelčin střevíček Kay Hooper

Zajímavý příběh, ale od této autorky jsem zvyklá na něco lepšího.
Více se mi líbí knihy s tématikou FBI a Bishobem.

07.05.2021 2 z 5

Dopisy do minulosti Dopisy do minulosti Judith O'Brien

Čtenář se pomalu dostává do děje a tak se může seznámit s hlavními postavami. Kniha byla čtivá a velmi dobře napsaná.
Jediné co mi vadilo bylo to, že kniha neobjasnila jak se hlavní hrdinka dostala do minulosti což je podle mě velká škoda.

07.05.2021 3 z 5

Chameleon Chameleon Ken McClure (p)

Šílenství společně s vědomostmi je v této knize vražedná kombinace. Člověk, který sliboval pomáhat lidem je naopak vraždí.
Skvělá zápletka, dobře popsané a charakterizované postavy a nakonec rozuzlení.
Čtenář tak trochu mohl předpokládat kdo bude pachatelem, ale bylo více možností. Na tuto konkrétní osobu jsem ani v nejmenším nepomyslela jako na vraha.

04.05.2021

Minulé životy Minulé životy Ken McClure (p)

Napínavé, čtivé a strhující. Jedním slovem super.
Odstranění určitého typu mozkového nádoru u pacienta vyvolá vzpomínky na minulé životy. Hlavní postavou tohoto příběhu je neurochirurg, který se po útoku zotavuje se rozhodne odjet do Skotska aby našel vesnici kde žili jeho předkové.
S tím také spojí rozhovor s vědcem, který tento mozkový nádor zkoumal. Po rozhovoru je vědec nalezen mrtvý a našemu hrdinovi nezbývá nic jiného než odjet do Paříže kde zjišťuje že může jít i o život.

26.04.2021

Fentonova zima Fentonova zima Ken McClure (p)

V hlavní roli v tomto v příběhu hráli peníze. Kvůli nim umřelo několik lidí a to včetně dětí.
Hlavní hrdina se vydává pátrat po příčině vykrvácení několika lidí s nemocnice kde pracuje. Díky tomu odhalí problém s novým přístrojem a důvod vraždy kolegy.
Líbilo se mi, že tento krát autor zvolil jiné téma než je virus a podobně. Opět téma z lékařského prostředí, ale tentokrát hlavní roli hrál nový přístroj, parent na něj a velké peníze které z něj vyplynou.

26.04.2021

Spletitá síť Spletitá síť Ken McClure (p)

Děj se poměrně rychle rozjel. Na začátku byl únos malé postižené holčičky, který se měl podle důkazů vyvinout v její vraždu.
S postupujícím dějem však čtenář odhalí nekalé praktiky na klinice umělého oplodnění.
Při čtení knihy i běhal mráz po zádech z toho co si autor dokáže vymyslet a přemýšlela jsem, jestli se to může stát skutečností. Někteří lékaři se chtějí hrát na bohy a rozhodovat o tom kdo bude žít a kdo ne. Asi každý kdo tuto knihu četl se potýkal s morálním dilema: je v pořádku vytvořit člověka umělé jako kopii na " náhradní díly "?

23.04.2021 5 z 5

Rekviem Rekviem Ken McClure (p)

Podle mně jedna že slabších knih od tohoto autora. Dej se mi trochou vlekl a nedokázala jsem se do něj dostat.
Téma bylo dobré, ale o proti ostatním knihám mi v této něco chybělo.

23.04.2021

Kovadlina Kovadlina Ken McClure (p)

Zázračný lék, který byl mohl pomocí lidem po popáleninách a jeden lékař, který se musí bát o svůj život.
Prvních pár stránek jsem si říkala asivnic moc, ale to jsem se mýlila. Kovadlina patří asi mezi nejlepší knihy autora. Nechybělo v ní napětí, detektivní zápletka ani láska.
Konec knihy mě překvapil.
I slzičky ukáply když jsem to četla.

22.04.2021 5 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Ken McClure (p)

Autor si vybírá za protivníky tiché a smrtelné protivníky, ze kterými by se moderní medicína neměla setkat.
Souhlasím s jednou s postav, že by se měl virus, který se objevil v této knize zničit. Je to obrovské riziko, že by byl omylem opět vypuštěn do světa.
Vřele doporučuji každému, lomu se líbí napětí s lékařskou tématikou.
P. S. jen mi bylo líto, že hlavní postavou nebyl Steve Dunbar.

22.04.2021 5 z 5

Prokletí Skelmoru Prokletí Skelmoru Ken McClure (p)

Kniha byla docela dobře čtivá. Na začátku jsem typovala úplně něco jiného o co půjde. Toto rozhodně ne a že půjde o tohoto tichého a dnes vymýceneho zabijáka jsem netipovala.
Při čtení jsem si nevědomky představovala jakto muselo v ulicích vypadat ve středověku.

22.04.2021 3 z 5

Živly noci Živly noci Sherrilyn Kenyon

Další naprosto skvělá kniha. Tentokrát nejde o temné lovce v hlavní roli, ale šelmolidi.
Wren mi byl sympatický od začátku i když se zdál trochu jako podivín.
Tentokrát jsme v knize cestovali časem, snažili se odhalit pravdu o staré vraždě a co tam nechybělo byla trochu lásky. Jen doporučuji.

11.04.2021 5 z 5

Nočný bozk Nočný bozk Sherrilyn Kenyon

Příběh byl dobrý, ale mně v něm prostě něco chybělo. Předešlé díly se mi zdálo o trochu lepší než ostatní.
Ne že by mne nebavila tato kniha, ale nevtahla mě do děje jako ty ostatní.

Naopak má této níže mě zaujal Wulfuf problém s tím, že si ho nikdo po pěti minutách nepamatoval a také to,že hlavní hrdinové spolu splodily dítě ve snu.

11.04.2021 4 z 5

Mstitel Mstitel Catherine Anderson

Dobrá kniha o tom, že se i pomsta může obrátit v lásku a jak pravda stekmez jednou vyjde najevo a je jedno kolik času uběhlo.
Knihy od této autorky snad nikdy nezklamou a můžu jen doporučit.
Bylo mi líto hlavní hrdinky proto, jaký měla život s násilnickým otcem a poté s bratrem, který se jí v dětství zastával. Nakonec to pro ni dobře dopadlo když se vdala.

10.04.2021 5 z 5