Dopisy do minulosti

Margaret má sice dva doktoráty, ale jen málo smyslu pro praktický život. Její kolegové, ač méně úspěšní při studiu, si zajistili mnohem lepší zaměstnání jen proto, že o ně prostě včas požádali. A tak zklamaná Margaret rezignovaně odjíždí do svého nového působiště: na provinční univerzitu na americkém Jihu, což je pro ni obrovská potupa. Městečko ji však překvapí svou výstavností, zejména dům, který nechal postavit jižanský generál Ashton Johnson. Když doposud racionální Margaret spatří generálův portrét, ztratí hlavu, protože tak pohledného muže ještě neviděla. Její city ještě umocní soubor Ashtonových dopisů, jejichž vroucnost ji omámí natolik, že se rozestůně. Z horeček se probere o století dřív - v čase války Severu proti Jihu. Obrovský šok zmírní skutečnost, že leží v Ashtonově náruči. Společně pak prožívají nejen krásnou lásku, ale i válečné útrapy. Margaret z historických pramenů ví, že milovanému Ashtonovi zbývá už jen málo času, protože má být za několik měsíců zabit seveřanským ostrostřelcem. Přesto se za vysněného muže provdá a pokusí se silou své lásky odvrátit nelítostný osud a změnit sled válečných událostí. Proti ní však stojí celá vojenská mašinérie a také hrdost jejího muže… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35776/dopisy-do-minulosti-35776.jpg 4.441
Vydáno:, Domino

Asthon´s Bride (1995)

Kniha Dopisy do minulosti

olejnice

Libila se mi pred 15 lety a ted jsem po ni sahla znovu - a zase se mi libila ! Ne vsechny knihy se daji cist 2x ci vickrat. Takze si ji odkladam zpet do knihovnicky a treba se k ni jeste vratim. Doporucuji romantickym dusim, kterym nevadi pozadi valky.

babystar

Romantický příběh a můj oblíbený žánr, kdy se proplétá minulost s přítomností. A pro mne ještě poučení o životě za války Severu proti Jihu.

saskuan
12.09.2018

Začátek trochu jednoduchý, po "přenosu" již dostává kniha rychlý spád, příběh je napínavý a překvapivě na tento typ knihy velmi věrně popisuje běžné obtíže v době občanské války. Bavila jsem se a počítám, že zůstane v mé knihovničce i pro příští přečtení.

andrea4315
26.05.2017

Tak to se mi ještě nestalo abych u historické romance na pozadí války vyprskla smíchy. Mezi popisy tragických událostí na vás bez přípravy vybafne drobný vtípek a odbourává vás. Skvělý.

MinaHawke
30.01.2017

Krásný příběh, moc se mi líbil.

martiline
29.11.2016

I když jsem ji četla již před patnácti lety, oslovila mne. Zajímavý příběh, který se lehce a příjemně četl.

Kachorra
24.07.2014

Přestože mám často dojem, že v knihovně nemám zrovna šťastnou ruku na výběr knih, tentokrát se mi podařil husarský kousek. Kniha mě nadchla a přiměla zjistit si více o válce Severu proti Jihu. Často jsem se u ní příjemně zasmála, takže doporučuji hlavně romantickým duším, kteří si zde přijdou na své.

pirin
27.05.2014

Z knihy jsem byla hrozně nadšená, četla se úplně sama :-) Putování v čase a návrat do minulosti - tohle me vždy dostane :-0

Šílené výčitky
Šílené výčitky