Fentonova zima

Fentonova zima https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8946/fentonova-zima-8946.jpg 4 58 14

V nemocnici princezny Marie se začnou množit záhadná úmrtí a Tom Fenton, lékař, který se nedávno vrátil z Afriky zpět do deštivé Anglie, propadá pokušení pustit se do pátrání na vlastní pěst.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Fenton’s winter , 1989

jana4084
jana4084
29.05.2022 3 z 5

Je to sice téma ze zajímavého prostředí i dobrý námět, ale úplný ,,wow" to není. Začátek začal dost slibně, ale ke konci už žádná sláva. Vraždy kvůli penězům...

petulik330
petulik330
26.04.2021

V hlavní roli v tomto v příběhu hráli peníze. Kvůli nim umřelo několik lidí a to včetně dětí.
Hlavní hrdina se vydává pátrat po příčině vykrvácení několika lidí s nemocnice kde pracuje. Díky tomu odhalí problém s novým přístrojem a důvod vraždy kolegy.
Líbilo se mi, že tento krát autor zvolil jiné téma než je virus a podobně. Opět téma z lékařského prostředí, ale tentokrát hlavní roli hrál nový přístroj, parent na něj a velké peníze které z něj vyplynou.

soukroma
soukroma
02.11.2020 3 z 5

Chtěla jsem si užít osvědčeného autora, ale neuvědomila jsem si, že obsahem mne to zrovna asi moc nepotěší, v současné době koronavirové. Sice to nebylo o žádné epidemii ani virech, ale zato jinak děsivé, když každou chvíli někdo prostě během pár minut vykrvácel, děti nevyjímaje. Nemocniční laboratorní biochemik zde fungoval jako amatérský pátrač, a díky němu se dospělo k nečekané, hrůzné, až mrazivě současné kombinaci příčin a zločinců z vyšších vrstev s "vyhraněnými zájmy."
Tohle bude jedna z prvních autorových knih (z 80. let), takže ač čtivý, trochu sušší málo emotivní styl (romantika ano, ale úmrtí včetně dětských, dokonce v rodině, vyvolávalo jen pramálo čehokoli). A ten závěrečný koktejl odporností těch nahoře mne taky moc neoslovil. Vcelku tedy tentokrát pouhých 70%.
Bonusem bylo skvělé přiblížení edinburských ulic a uliček a kopců a skal a nekonečných šplíchanců deště a dujících vichrů, občas proložených mlhou (a to vše hlavní hrdina "pokořoval", spíše prorážel, na své svižné jednostopé Hondě) - holt pravá skotská zima.

DeniseButterfly
DeniseButterfly
04.09.2020 4 z 5

Moja prvá kniha od tohto autora. Krimi príbeh z lekárskeho prostredia, ktorý vás donúti zhltnú túto knihu za jeden deň. Kniha nemala žiadne hluché miesta, dej mal spád a bol poprepletaný spomienkami hlavnej postavy. Určite sa poobzerám aj po ďalšej knihe od McClura.

Iveta248
Iveta248
25.03.2020 4 z 5

Napínavý krimi príbeh z lekárskeho prostredia. Sympatický Fenton sa snaží odhaliť smrť svojho kolegu a kamaráta zároveň.

Hanaa
Hanaa
18.03.2019 5 z 5

Další kniha od McClura, která je zajímavá a čtivá stejně jako i jeho další knihy. S McClurem nesáhnu vedle,.

Pááája
Pááája
18.03.2019 5 z 5

Úžasná kniha z lékařského prostředí,zajímavé zvraty. Přečtu si i další od tohoto spisovatele.

harena
harena
18.03.2019 5 z 5

Detektivní příběh z lékařského prostředí sice už také trochu retro, ale stále zajímavý a napínavý. Knihy tohoto skotského spisovatele, lékaře a vědce jsou neskutečně čtivé a stále mají co říct. Příběh má spád, je bez hluchých míst a já jsem strávila s touto detektivkou příjemný večer.

twigxi
twigxi
14.12.2018 2 z 5

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Ničím mě nezaujala.

Synysterka
Synysterka
18.03.2018

Tahle kniha mě moc bavila.

Len2očka
Len2očka
01.11.2017 2 z 5

Kniha mě nezaujala,prostě jsem ji jen tak přečetla,a to je málo.

mynamail
mynamail
20.11.2016 5 z 5

Lékařské prostředí mě prostě baví.
McClure mě prostě baví.
I tahle knížka mě baví.
Má vypravěčský talent.
Doporučuji!

ovpana
ovpana
30.12.2014 4 z 5

Další hezký příběh z lékařského prostředí, napínavé až do konce.

čef
čef
15.09.2012 5 z 5

Autor je trochu monotematický, jeho romány jsou vesměs z lékařského prostředí. To jim však neubírá na napínavosti a kvalitě. Také tuto jeho knihu jsem proto přečetl za chvíli. Ocenil jsem přehledně vyprávěný příběh, výborně popsané charaktery a i pointa nebyla až tak dopředu zřejmá.