petulik330 petulik330 komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další kniha o dvojici detektivů, kteří řeší ty nejhorší případy s nejhorších.
Tentokrát jim pachatele nechá na místě činu sochu, kterému vrhá stínový obrázek. Ten vypráví vrahův příběh.
I tentokrát mě kniha nezklamala a jako vždy jsem byla překvapená rozuzlením případu a odhalením vraha. Jak jsme u pana Calrera zvyklí, obsahovala kniha dost brutálních popisů vražd, až se člověk musí divit, kde na takovéto nápady autor chodí. Kniha byla podle mě dobrá, ale dám si na čas od autorových knih pauzu. Žaludek ani mysl to už nezvládá.

06.03.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další s děsivé knihy o sériovém vrahovi který řádí v Los Angeles.
Tentokrát se detektivové Robert a Carsia vydávají po stopách brutálního vraha, který si s nimi hraje na kočku a myš.
Odhalení vraha bylo pro mě naprosté překvapení. Ani v nejmenším jsem to nečekala. Po vysvětlení důvodu, proč vraždy páchal se ani moc nedivim. Policie o FBI vraha zklamala a teď se snaží o to, aby ho odhalili. Nakonec se to podaří, ale několika lidí to bude stát život.
Kniha je opět velice napínavá, nechybí jí brutalita, jak jsme u toho autora zvyklí a také plno hádanek, které mají pomoci odhalit vraha. Mě se to ale nepodařilo. Klobouk dolů kdo vraha odhalil než hlavní hrdina. Můžu jen doporučit. Jen to není pro slabší povahy.

05.03.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha mě zaujala hned od první strany. Příběh byl velice dobře čitelný a velice napínavý.

04.03.2021

Zloba Zloba Chris Carter

Pavlina50: to by nebyla normální polovina planety. Ať se jedná o takovéto knihy nebo horory.

04.03.2021 4 z 5

Rambo III (Pro přítele) Rambo III (Pro přítele) David Morrell

Závěrečný díl o bývalém příslušníkovi speciálních jednotek a válečném veteránu Johnu Rambovi jsem přečetla jet tak tak.
Pro mě to nebylo ono. Něco mi má této knize chybělo i když nedokážu říci co. Po jejím přečtení si můžu říct " a mám to". Rozhodně se k ní ale nevrátím.

02.03.2021

Popravčí Popravčí Chris Carter

(SPOILER) Třetí kniha od tohoto autora čo jsem četla a popravdě byla i na můj vkus dost krvavá a brutální.
Člověk až žasne, co dokážou způsobit děti a jejich šikana svým obětem. Byla jsem překvapená důvod váhovým důvodem proč tak brutálně vraždil své oběti.
Jako vždy byl Robert Hunter skvělý detektiv se skvělými instinkty. Přirovnala bych ho l novodobému Sherlocku Holmesovi.

02.03.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

verculka: zlo, které autor popisujete existuje. Nemusí to být zrovna masový vrah. Stačí například žena/ "matka" která zabije své dítě nebo jej týrá nebo zneužívá.

28.02.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Na začátku byla obyčejná dopravní nehoda, která se vyvinula ve vyšetřování sériového vraha. Vrah byl již za mřížemi, ale nechtěl mluvit a pak si vyžádal nám známého Roberta Huntera. S jeho pomocí se dozvídáme děsivé skutečnosti o vrahové tzv. práci kterou vykonává dost dlouho.
Kniha je velmi čtivá a napínavá. V tomto díle spolu soupeří dva geniální mozky. Jeden na straně policie a proti němu geniální sériový vrah, kterému se dařilo dost dlouhou unikat pozornosti FBI a její speciální jednotce.

28.02.2021 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Více dějových linek. Začátek o nalezené miminku, které se vyvinulo ve vyšetřování otroctví.
Další dějová linka je o vyšetřování zavražděných mladých prostitutkach a také o obchodu s bílím masem.
Kniha se mi líbila, ale je jen škoda, že se příběhy více neprolinali. Čekala jsem jak skončí příběh odloženého miminka. Jeho matku sice našli, ale jinak o něm nebyla další zmínka. Jinak docela dobré.

28.02.2021

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Zajímavá kniha s dobrým dějem i když trochu krvavým.
I na můj vkus byla kniha místy dost brutální až se mi dělalo špatně. Bylo pro mě překvapením, kdo je nakonec vrahem.
Když se detektivové nakonec dopatrali kdo je vrahem šlo vyšetřování i jeho dopadení poměrně rychle.

25.02.2021 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Autobiografie mě moc nebaví, ale život Adini Mandlové zaujal. Patří mezi mé oblíbené herečky tehdejší doby.
Kniha byla napsána s vtipem, což se mi moc líbilo. Byla jsem překvapená, kolik komplikací musela paní Mandlová ve svém životě ustát a jak to nakonec zvládala.
Obzvláště se mi líbila pasáž o tom, jak ji obviňovali z kolaborace s Němci a to jen proto, že se uvolnila natáčet film v Německu. V knize to paní Mandlová napsala výstižně. Nejvíce udávali ti, čl měli nejvíce másla na hlavě.

22.02.2021 5 z 5

Duhová šestka Duhová šestka Tom Clancy

První kniha od toho tohoto autora a musím přiznat, že mě velice chytla. Nápad o vytvoření speciální jednotce tvořené elitními vojáky více zemí, kteří budou bojovat s terorismem se mi velice líbil.
Kniha ke od prvních stran napínavá. Členové jednotky se představí hned po pár stránkách, což čtenáři ocení. Napětí pokračuje pak v celé knize. Můžu jen doporučit.

18.02.2021 5 z 5

Muž ze středověku Muž ze středověku Janet Chapman

Vědkyně se vydává do rodného městečka že svým čerstvě narozeným synovcem, aby ho předala jeho otci.
Při cestě ještě netušila že ji tam čeká láska a manžel který vypadá a chová se jako by přišel ze středověku.

17.02.2021 5 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

V tomto díle spasitel lidstva Jim daruje své vítězství soupeřce, aby vysvobodil z jejího držení nevinnou duši mladičké Sissy, kterou zavraždila.
Tímto činem mě Jim velmi překvapil. Nejsem si však jistá jestli pozitivně nebo naopak. Na jednu stranu je to hezké od něj, ale na druhou stranu, co by se stalo kdyby v dalších kolech nevyhrál a zrovna tato duše byla rozhodující? Kvůli jedné duši riskovat duše všech na celém světě se mi nezdá zrovna fér.

15.02.2021 4 z 5

Tanec s diablom Tanec s diablom Sherrilyn Kenyon

Zareka mi bylo líto. Každý z temných lovců má smutnou minulost, ale Zarek to má zvlášť kruté.
Byl vyhoštěn na Aljašku, kde jsou dlouhé zimní dny i noci a byl sám. Najednou potká mladou ženu, která se dokáže dostat za jeho ochranné valy a přitom mu zachrání život. Přesto je jedna věc, co ho překvapí. Žena není jen tak obyčejná, ale ke bohyní.

13.02.2021 5 z 5

Milenec snov Milenec snov Sherrilyn Kenyon

Slavný generál, že kterého se stal sexuální otrok. Po dvou tisících letech ho z knihy kde byl zaklet bratrem vyvolá žena, která mu může pomoci kletbou prolomit.
Kniha se četla sama. Hlavní hrdina byl sympaťák. To se týkalo i hlavní hrdinky. Kniha obsahovala docela i dost erotických scén, což se ale k této knize hodilo. je o sexuálním otrokovi.

13.02.2021

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Díl od dílu je tato série více hororová.
V této knize se dozvíte více o minulosti otce Amelie. Hlavně o jeho natce, jejíž duch Amelii pronásleduje. Jak se ale ukáže chce duch babičky hřbitovní královny jen to, aby objasnila starou záhadu.

Posvátné kameny Posvátné kameny Matthew Reilly

V tomto díle se musí Jack West a jeho přátelé společně s dcerou vypořádát s hromadou překážek. Některé z nich jim stačí do cesty lidé, kteří by kom měli být nápomocni. Lidé kteří si myslí že jsou něco více, protože jim v těle koluje modrá krev.
Chvílemi mi to připadalo velice povědomé... Někteří lidé se tak chovají i ve skutečnosti a nemusejí být zrovna z královské krve. Chtějí rozhodovat o naším životech jako my bychom o to staly.

Pátý bojovník Pátý bojovník Matthew Reilly

Ani tentokrát mě autor ano kniha nezklamali. Opět plně akce, ukázka přátelství n život a na smrt a také trochu že romantiky.
Co více si v knize přát??

Čtyři legendy Čtyři legendy Matthew Reilly

Další dobrá kniha o záchraně světa. A kdo jiný by mo mohl zachránit než starý dobrý Jack West že svou dcerou a jejím kamarádem.
Na této knize se mi líbilo to, že se Jack setkal se Strašákem. Chvílemi jsem nevěděla komu mám fandit a byla jsem ráda, že jsem si nakonec nemusela volit mezi mými dvěma oblíbenými hrdiny a že oba dva se z toho nakonec dostali docela v pořádku.