Pátý bojovník

Pátý bojovník https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48856/bmid_paty-bojovnik-65420e9dc619e.jpg 4 55 11

Jack West Jr. série

Na obloze se jednoho dne objeví druhé slunce. Neúprosně se blíží k Zemi: hrozí ji zničit a s ní i veškerý život. Rozhodný Australan Jack vytvoří tým, který má zjistit, jak střetu dvou sluncí zabránit. Musí vypátrat pět hrdinů v dějinách lidstva, kteří dokážou naši planetu zachránit. Čtyři jména znají, ale kdo je pátý bojovník Zápas o přežití se brzy mění v boj o nadvládu nad Zemí...... celý text

Literatura světová , Thrillery , Sci-fi

Vydáno: , Alpress

The 5 Greatest Warriors , 2009

petulik330
08.02.2021 5 z 5

Ani tentokrát mě autor ano kniha nezklamali. Opět plně akce, ukázka přátelství n život a na smrt a také trochu že romantiky.
Co více si v knize přát??

caldap
18.01.2019 5 z 5

Tyto knihy jsou prostě úžasné jak dějem, tak i formou psaní. Tento díl opět nezklamal.

slunečnice777
05.11.2017 5 z 5

Skvělý závěreční díl. Vždy mě udiví jak Matthew Reilly dokáže smíchat sci-fi, dobrodružství, akční děj a historii chcete-li alternativní. Vše v dobrém příběhu. Ano šílená divočina, přesto se skvěle čte a baví. Není děj předvídatelný, žádné klišé a podobně. Mohu doporučit k přečtení všechny knížky autora. Ukořistil jsem v naší knihovně čerstvě vydanou novinku s Jackem Westem Jr. Čtyři legendy. Tak po obědě se začtu.

hana4834
24.02.2017 4 z 5

skvělí závěreční díl škoda že je poslední

muchomurka
18.02.2017 5 z 5

Skvělý závěrečná díl. Líbí se mi autorův styl psaní a to, že je skrz díly konzistentní, i když postavy se vyvíjejí a rozhodují.
Do knížky jsem se ihned začetla a nemohla i odložit. Napínavé, strhující, opět spousta štěstí a dobrých náhod, překvapivých zvratů a objevů. Čtení jsem si užívala a mrzelo mě, že mé setkání s Jackem Westem Jr. a jeho partou končí. Ale závěr to byl suprový a jsem za něj ráda. Určitě se k této trilogii někdy vrátím.

mulderka
02.04.2015 5 z 5

Nemůžu jinak než dát 5 hvězd - už jenom za všechny ty propracované a spletité hádanky a úkoly, při kterých jsem pro samé fandění, aby to všichni zvládli, občas málem i dýchat zapomněla :-) Matthew, piš dál, začínám mít absťák!!

MartyJKM
16.03.2015 5 z 5

Příjemné čtení, oddychovka

Dandulka
30.07.2014 5 z 5

Nádherné zakončení celé série o Jacku Westovi juniorovi a jeho přátelích, kteří se pokoušejí zachránit svět, což se jim i nakonec podaří, jak jinak, že?

bukiet
04.06.2014 3 z 5

Problémem této trilogie je, že to není literatura, ale nástin filmu, filmová povídka. V archeologickém thrilleru očekávám uvěřitelné teorie, které jen lehce sklouzávají po povrchu uznávaných faktů. Bláboly, které se vyskytují v této trilogii jsou použitelné do akčního dobrodružného filmu, kde není čas přemýšlet nad logikou a upřednostňuje se spád děje. No a ten má Reillyho série více než rychlý. Na úkor archeologického, či historického tajemna a vykreslení životných postav. Ale i tak, jak už jsem tuším napsal u dílu prvního, perfektní čtení do horka na pláži.

ajaksiczek
05.03.2013

Nemyslela jsem, že to někdy o nějaké knize někdy napíšu, ale je v ní možná asi až moc akce... Líbily se mi knihy předchozí, kde to nebylo jen o zběsilých honičkách, ale i o dedukci a spojitosti příběhu s historií. Ale jako relax moc dobré :)

Tazz1
30.08.2011 5 z 5

Zatím poslední kniha od autora, snad brzy něco dalšího přibude.

Matthew Reilly
australská, 1974