Rambo III (Pro přítele)

Rambo III (Pro přítele)

V tomto díle nastupuje Rambo v Afganistánu,kde letí zachránit svého velitele z ruského zajetí.Všechno samozřejmě dopadne podle očekávání a Rambo opět zakončí svou misi vítězně

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34268/rambo-iii-pro-pritele-1ho-34268.jpg 3.491

Rambo (3.)

Rambo III (1988)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Riosport-press

danny_21

Stejně jako je třetí filmový díl slabý, knižní předloha kupodivu podobně mizerná. Morrell z badass motherfuckera vyrobil pro afghánské dobrodružství strašnou cíťu, který pro samou nejistotu neví, jestli by konvertování k islámu neznamelo spásu vlastní rozervané duše. Jak píší kolegové, z afghánistánu se nakonec američanům povedlo vytvořit působivého protivníka - 55 %

hana4834
04.01.2017

kniha se hodně podobá filmu ale podle mě je film lepší

trudoš
17.06.2015

Nemůžu si pomoct, ale docela trapárna. Z jednoduchého akčního hrdiny se David Morrell snaží udělat rozervaného hrdinu hodného eposu a z víceméně nenáročné zápletky hotové drama. A i když se zodpovědně snaží proniknout do mysli afghánských bojovníků a ruských vojáků, dělá to takovým tím typicky západním farizejským způsobem, že uvěřitelnost nula nula nic. Z příběhu zároveň trčí různé faktografické a folklórní nesmysly vytažené jak z nějakého humpoláckého průvodce, takže autenticita jen tiše pláče v koutě a nevěřícně kroutí hlavou. Ale hlavně John Rambo je tu hrozná fňukna, což je zapříčiněno tím, že se z něj autor snaží mermomocí udělat hrdinu s přesahem. Nemluvě o náznacích možného konvertování k islámu.
Jako výlet do osmdesátých let docela příjemná nostalgie, jen kdyby se to nebralo tak smrtelně vážně. S odstupem je sice poměrně zábavné jak se situace v Afghánistánu nakonec vyvinula, ale to samozřejmě tvůrcům filmu ani knihy člověk omlacovat o hlavu nemůže.

Rawen616
26.01.2014

Poslední knižní Rambo vyměnil džungli z dvojky za poušť Afghanistánu a je to už jen ne moc zábavné béčkové čtivo.

Senza Jenka

Tady se přesouváme do Afgánistánu. Rambo jede zachránit svého někdejšího velitele, který tam velí americké podpoře mudžahedínů, z ruského zajetí. Trojka už je úplné béčko, pan autor promine.
"Vtipný" mi připadá, ve světle pozdějších světových událostí, fakt, že se tu píše, kterak si Američané vlastně vypěstovali svého současného největšího nepřítele.