Chameleon

Thriller s lékařskou tematikou z pera skotského autora popisuje situaci, kdy jsou prostředky medicíny zneužity duševně nemocným člověkem. Zatímco v Mertově nemocnici záhadně umírá nezvyklý počet žen na pooperační infekci, která je rezistentní vůči antibiotikům, v ulicích města řádí jako smyslů zbavený brutální vrah. Chirurga Scotta Jamiesona vysílá ministerstvo do nemocnice, aby vyšetřil příčiny šíření nákazy. Jamieson je vržen do víru událostí, protichůdných názorů, podezření i nařčení. V průběhu pátrání s hrůzou pozoruje, jak se jednotlivé zdánlivě nesourodé kamínky mozaiky skládají v děsivý obraz pravdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8948/big_chameleon-pNW-8948.jpg 4.274

Kniha Chameleon

petulik330

Šílenství společně s vědomostmi je v této knize vražedná kombinace. Člověk, který sliboval pomáhat lidem je naopak vraždí.
Skvělá zápletka, dobře popsané a charakterizované postavy a nakonec rozuzlení.
Čtenář tak trochu mohl předpokládat kdo bude pachatelem, ale bylo více možností. Na tuto konkrétní osobu jsem ani v nejmenším nepomyslela jako na vraha.

prof.chrobak
19.07.2020

Tato kniha je ještě hororovější než kniha "Jak bodá štír" téhož autora.

Han-nah
23.05.2019

V knize jsou krásně propojené dvě dějové linie. Jedna z nemocnice, kde dochází k náhlému úmrtí žen po operacích, kdy jsou nakaženy infekcí, na kterou nezabírají antibiotika. Boj lékařů a pracovníků laboratoří o jejich životy a zjišťování, co nákazu způsobuje. A druhá dějová linie, kdy v tom samém období dochází ve stejném městě k brutálním vraždám žen a znetvořením jejich těl.
Kniha je plná zvratů a v závěru se uzavírá kruh v děsivý obraz pravdy.

soukroma
04.11.2017

Takhle má vypadat správný thriller - v krátkosti se odehrají taková dramata, hrůznosti a patologie, navíc alespoň při jedné z dějových linek stydne doslova krev v žilách...může se to stát i nám (pak jděte s klidem do nemocnice). Vynikající styl, zcela uvěřitelný hlavní hrdina se všemi pocity, postřehy, pochybnostmi i smutky.
Od autora jsem četla hodně knih, ale tahle mne přímo uhranula zejména v porovnání se současnou záplavou krvavých hrůz přelévajících se z moderních knižních titulů. V tomto útlém thrilleru z roku 1994 si krev snadno představíte, a autor vám ji přitom vůbec nemusí servírovat jak na operačním stole.

smiduska
18.06.2017

Hlavní postava si u mě nezískala ty správné sympatie jako doktor Steven Dunbar z Diagnózy, i tak byla kniha čtivá.

dominikB951
01.02.2016

Výborná kniha s nečekaným zvratem a opět se Sci Med

ovpana
23.12.2014

Úžasná kniha z lékařského prostředí,zajímavé zvraty

Pája1965
19.10.2014