Minulé životy

Minulé životy https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8937/mid_minule-zivoty-A4l-8937.jpg 4 41 6

Když je neurochirurg John Macandrew úspěšně odstraní mozkový nádor u mladé ženy, projeví se u ní náhle duševní porucha - změna osobnosti v dívku, která žila v dávné minulosti. Společně se svou kolegyní se John pokouší uměle vyrobit chemickou látku produkovanou tímto typem nádoru. Skupina zločinců, v jejímž čele stojí temná postava kněze Doma Ignatia, se všemožně snaží získat prostředek, který umožňuje návrat do minulosti. Unesou oba lékaře a nutí je pracovat ve starém kláštěře na jeho výrobě. K čemu ho chtějí zloději zneužít?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Alpress

Past Lives , 2006

petulik330
26.04.2021

Napínavé, čtivé a strhující. Jedním slovem super.
Odstranění určitého typu mozkového nádoru u pacienta vyvolá vzpomínky na minulé životy. Hlavní postavou tohoto příběhu je neurochirurg, který se po útoku zotavuje se rozhodne odjet do Skotska aby našel vesnici kde žili jeho předkové.
S tím také spojí rozhovor s vědcem, který tento mozkový nádor zkoumal. Po rozhovoru je vědec nalezen mrtvý a našemu hrdinovi nezbývá nic jiného než odjet do Paříže kde zjišťuje že může jít i o život.

Hornet
15.08.2017

Četl jsem jedním dechem, napínavé od začátku až do konce, určitě doporučuji, moc dobré čtení.

dominikB951
01.02.2016 5 z 5

Dobrá kniha s velmi dobrou zápletkou.

Hornet
09.12.2015

Opravdu hodně skvělá kniha, dobře se čte od začátku až do konce, zápletka je tam dost dobrá.
Je tam trochu i romantiky k tomu zápletka, prostě skvělá kombinace, doporučuji.

Danuše7
07.01.2014

Děj knihy se jako vždy blíží možné budoucí realitě. Bylo to napínavé a trocha romantiky nechyběla.

soukroma
19.11.2012 2 z 5

Zklamání. Samozřejmě se to dobře četlo, jako všechna autorova díla, ale zápletka je příliš poplatná moderním thrillerům - tajemní mniši (s podivnými cíli), poletování po světě (Kansas, Skotsko, Paříž, Malta, s důležitými odkazy na Jeruzalém a hledání téměř svatého grálu) a samozřejmě neodmyslitelná romantika, přitom lékařská věda upozaděná (problém a řešení nedostatečně objasněné), přesto s příliš urychleným happy-endem.

Ken McClure (p)
skotská, 1942