Láska v přestrojení

Láska v přestrojení https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9526/laska-v-prestrojeni-9526.jpg 3 32 9

Hlavní hrdinkou je Elizabeth, která se spolu se zcela osiřelým čtyřměsíčním synem své sestry Josephem přestěhuje na panství Oak Shade, k rodině sestřina manžela Felixe Delacroixe. Protože pro tyto lidi znamená zcela neznámou osobu, rozhodne se, že se dube raději vydávat za svou zesnulou sestru – kterou rodina Felixe neznala – podniká to především v zájmu malého Josepha, který musí dostat péči a východu. Elizabeth se dokáže přenést přes to, že se ani v přestrojení nedočkala vřelého přijetí, brzy jí však nastanou ještě horší chvíle – někdo jí i malému nemluvněti usiluje o život. Bernard se po smrti Felixe stal poručníkem Josepha a správcem jeho majetku, jí přísluší poměrně vysoká apanáž. Pro získání peněž nejdřív musí na důkaz své totožnosti předložit oddací list, jenže ten se za záhadných okolností ztrácí. Také se dozví, že rodina Delacroixů se kvůli poklesu cen bavlny dostala do finančních problémů, a uvědomuje si, že v případě Josephovy smrti by veškerý majetek připadl právě Bernardovi. Potvrdí se její podezření? A dokáže zahrát roli své sestry natolik věrohodně, aby ji nikdo neodhalil?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Dark Masquerade , 1999

rampapa
11.07.2022 5 z 5

Krásný příběh. Moc se mi knížka líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

petulik330
06.09.2021 2 z 5

Název knihy je dost zavádějící. K přestrojení sice dojde. I na tu lásku ale jen na posledních stránkách.
Knija mě nějak nezaujala. Čekala jsem něco jiného. V celé knize se jen řeší rodinné vztahy, Theresa a nic více. Děj nejí více rozvinutý na cca v polovině mě začal nudit a k dočtení jsem se musela doslova nutit.

pegasek
07.01.2021 2 z 5

Celá kniha na mě působila dost neúplně.hlavni příběh byl sice dobrý,ale všechno okolo bylo dost slabé.shrnuti-kniha mě příliš nebavila

Lembac
18.10.2018 2 z 5

Titul knihy není úplně přesný. K přestrojení, tedy spíš k předstírání identity, v románu opravdu dojde, ale lásky jsem si v něm nevšimla. Chudák Elizabeth si podloudným vetřením se do famílie svého zemřelého švagra moc nepomohla. Místo teplé náruče milující rodiny ji na Dubově očekává rodina Delacroix, která sestává převážně z jedinců mírně duševně vyšinutých, a když už je někdo celkem normální, umí vrhat jen pátravé a zádumčivé pohledy. Bernard sice Elizabeth občas snaživě zachraňuje, ale že by to byl zrovna prototyp romantického hrdiny? Poslední stránka knihy je proto docela překvapující....
Jako thriller tato knížka docela ujde, ale červená knihovna to opravdu není.

moudivlacek
12.06.2016 4 z 5

Příběh o upřímné lásky k malému nevinnému a bezbrannému tvorečkovi, o bohatých lidech, kteří vidí jen svůj majetek a zapomínají na své srdce. Ukázka hloupých pravidel té doby, když někdo umřel mě děsí ještě teď. Ale nakonec i v takovém prostředí si láska najde svou cestu.

fidáš
19.03.2014 5 z 5

Moc hezká kniha.

Evaevelína
20.10.2013 1 z 5

začátek byl zajímavý,pak to šlo úplně jinam a konec byl rychlí, jen proto aby bylo kam knihu zařadit...Rozhodně to román není souhlasím s ,,pomněnkouPrvní,,

PomněnkaPrvní
17.04.2013

Pro mě byl konec velkým zklamáním, ani bych snad knihu nezařadila do žánru "romány pro ženy", ale spíš detektivky... Autorka až okatě vyzdvihuje špatné vlastnosti a skutky většiny postav, asi v domnění, že tím ztíží čtenáři přijít na totožnost vraha (vrahů). Ale ten konec, kdy se veškerá "romantika" odehraje na posledních pár stránkách a hlavní postavy se berou, aniž by k sobě zahořely nějakým (autorkou popsaným) citem, to opravdu nebylo to pravé.

modranka
08.03.2013 4 z 5

Pekný príbeh.... ak chcete prirovnanie, tak je to niečo ako Jana Eyrová. Hlavná hrdinka prichádza v prestrojení, aby chránila svojho synovca, no od prvého dňa sa niekto pokúša siahnuť jej na život, dokonca aj 4-mesačného chlapčeka sa niekto pokúša zamordovať. V príbehu nájdeme mierne vyšinutú nevlastnú (sestru, tetu, švagrinu - kto si čo vyberie), príbeh je napínavý do poslednej chvíle. Jednu hviezdičku som ubrala kvôli emóciám a romantike. Počas celého príbehu som nenadobudla pocit, že by si Elizabeth k niekomu vytvorila citovú väzbu.

Jennifer Blake (p)
americká, 1942
2002  82%Tygřice
1995  82%Královský svůdce
2000  69%Ďábelské svádění
2003  66%Láska v přestrojení
1994  75%Cesta za láskou

Kniha Láska v přestrojení je v