Královský svůdce

Královský svůdce https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15367/bmid_kralovska-rodina-ruthenie-kralovsky-Cy3-15367.jpg 4 63 13

Angelina Fortinová, půvabná kráska z Luisiany, se proti své vůli zaplétá do hry o trůn Ruthenie, malého království na Balkáně. Korunní prínc Maxmillim byl zavražděn a král z tohoto činu podezírá svého mladšího syna Rolfa. Rolf je rozhodnut najít vraha a dokázat svou nevinu, a proto přes celou Evropu až do Ameriky sleduje stopu jediného svědka zločinu - Claire de Buys, sestřenice půvabné Angeliny. Obě dívky si jsou natolik podobné, že místo Claire unese Rolf Angelinu. Když konečně pozná svůj omyl, je rozhodnut dozvědět se od své zajatkyně, kde se Claire skrývá. Divoký a nevyspytatelný princ neváhá použít všech rafinovaných způsobů, jak zlomit ubohou dívku.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Royal Seduction , 1983

kacenka6144
kacenka6144
20.03.2023 3 z 5

Zápletka nebyla špatná, ale knížka má zbytečně moc stránek. Kdyby autorka vynechala zbytečné popisy, které jsem nakonec stejně přeskakovala, a zkrátila knížku o třetinu, byl by to daleko akčnější příběh. I tak jsem si čtení užila.

Aja39
Aja39
25.04.2020 3 z 5

Knížka je čtivá, ale nějak mě úplně neoslovila ale určitě neodrazuji od čtení.

vivalamuff
vivalamuff
01.11.2019 4 z 5

Skvěle napsaná knížka. Taky asi jediná, která se mi od Blake líbila. Děj byl po celou dobu napínavý, nenašla jsem hluchá místa. Na konci vás čekají překvapivá odhalení.

havrmoni
havrmoni
22.05.2019 5 z 5

To bylo fakt čtivé až do konce. Vždycky když jsem si myslela, že už to bude klidné, tak šup a zase nějaký zvrat. A líbila se mi hrdinka.

katitek
katitek
19.03.2018 5 z 5

skvěle napsáno - romantika, napětí, trocha erotična :) jedna z mých nejoblíbenějších knih

smartasan
smartasan
03.06.2017 5 z 5

Skvělý příběh!

moudivlacek
moudivlacek
26.02.2016 5 z 5

Nádherné čtení, které mohu jen doporučit, byť se ze začátku budete zlobit na chování hlavního hrdiny, na druhou stranu ho určitě pochopíte, jen se musíte vcítit do té doby a tehdejší morálky. O to víc se skláním před hrdinkou, její ctí a úctou k rodině, byt ta její lásku neopětuje. Konec vás udrží v napětí až do posledních řádků. A skončíte s úsměvem na rtech.

Hřibče
Hřibče
13.01.2016 4 z 5

Příjemné romantické čtení. Druhá polovina knihy mi přišla akčnější, ale to může být způsobeno i tím, že jsem tu první část četla celkem dlouho, zatímco tu druhou jsem doslova slupla za den a půl. Moc se mi líbí prostředí a reálie se kterými si autorka umí v knize pohrát a skvěle je popsat. Díky tomu si vždy dovedu děj představit do nejmenších detailů a mám téměř pocit, jako kdybych tam s hrdiny byla také. :)

VytíVlčice
VytíVlčice
23.06.2015 5 z 5

Naprosto nádherný příběh plný napětí. Dávám pět hvězdiček a určitě doporučuji k přečtení. Patří mezi mé nejoblíbenější. Stejně jako Láska a čest. Podle mě se čtenář určitě dokáže vcítit do hlavních hrdinů. Druhá část knihy mi přišla sice trošičku zdlouhavá, ale rozhodně to nezkazilo dojem celého děje.

fidáš
fidáš
19.03.2014 5 z 5

Moc pěkné čtení.

anishta
anishta
15.09.2013 4 z 5

Odpočinkové čtení... Už dááávno je tomu, co mi ji strašně doporučovala moje mamka, tak jsem po ní snad po 4 letech chňapla... Kniha mě nezklamala. Sice konec byl předvídatelný, což se u červené knihovny stává, :D ale tento konec oddalovalo ho hodně zápletek, které dodaly romantickému příběhu šmrnc a spád...

PomněnkaPrvní
PomněnkaPrvní
18.04.2013

Bylo to hodně napínavé, celou dobu jsem si lámala hlavu, kdo je tím padouchem, místy mě zase pohltila romantika, až jsem si říkala, že se nesmím nechat unášet a musít dál přemýšlet, kdo je tím nebezpečím :o) Velice povedeně autorka popisuje pravidla a vzájemné vztahy v princové gardě hrdých a statečných mužů.

Senza Jenka
Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Novopečený následník trůnu jakési smyšlené země - Rolfe z Ruthenie, jede se svou osobní gardou do Ameriky, aby našel a potrestal ženu, která podle něj zabila (nebo se na tom podílela) jeho staršího bratra. Najde ji, unese, samozřejmě zneuctí a pak zjistí, že se jedná o Angelinu, sestřenici dotyčné (jsou si docela podobné). Protože ani kreolové, omámení jeho aristokratickým majestátem, nebudou tolerovat únos a protože milá sestřenice mezitím zdrhla, vezme Rolfe Angelinu a začíná pronásledování. Děj je docela pestrý a konec samozřejmě dobrý, i když úplné happyendy tahle paní nevyznává.
Bylo to první, co jsem od ní četla a líbilo se mi to. Od té doby jsem zjistila, že autorka se drží zavedených schémat, jako je vynucený, ale přesto úžasný sex, následné zamilování se obou hlavních hrdinů, smrt někoho blízkého a potrestání padoucha.
Pokud chcete něco něžňounce romantického, nebo více akčního, zvolte jiného autora :o)

pro ženy historické romance

Jennifer Blake (p)