Bílá hrozba

Bílá hrozba https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47089/bila-hrozba-47089.jpg 4 53 13

Steven Dunbar série

Steven Dunbar má nenápadně prošetřit podivnou smrt lékaře, který údajně spáchal sebevraždu. Při pátrání vyplouvá na povrch mnoho nejasností: podivné infekční onemocnění u dětí, zmizelí pacienti, ztracené chorobopisy... Jak se Steven blíží k pravdě, někdo se cítí velmi ohrožen.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

White Death , 2009

Janabib
16.01.2022 4 z 5

Bezva čtení, nemohla jsem se odtrhnout. Napínavé až do poslední stránky, zajímavé rozuzlení. Prvních pár stránek bylo ale docela zbytečných, myslela jsem, že knihu odložím.

pch1976
11.09.2021 5 z 5

Dobrá kniha zajímavá. Stojí za přečtení.

petulik330
05.06.2021

Další dílo autora, ve které se jedná o vakcínu, která není na 100% ověřená.
Všude na světě je to stejné. Ti u moci se neštítí ničeho, jen aby bylo po jejich. Tady to autor popsal perfektně. Jen mi bylo líto pacientů..
Závěr, kdy Steven Dunbar zjistil důvod onemocnění byl překvapivý.
Mladý vědec se snaží vyvinout novou vakcínu proti TBC, ale čirou náhodou místo vakcíny je lidem aplikovaná nemoc s kterou se moderní medicína již nesetkává.
To mělo za následek úmrtí jednoho pacienta, u dalšího amputaci ruky a smrt lékaře jednoho s pacientů.
Jedná malá výtka: konec mohl být vysvětlení jak to celé dopadlo a kdo za to všechno může. Tak se mi to zdálo trochu ryhle ukončené a nedořešené.

Zao
15.07.2020 5 z 5

lékařské prostředí - podivná smrt lékaře, infekční onemocnění u dětí,…ztracené chorobopisy,... (napínavé, velmi dobře se čte)

Mamina1214
07.11.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

čef
23.02.2019 5 z 5

Pan autor používá většinou na stavbu příběhu ustálený mustr. Těžce nemocné dítě, záhadná úmrtí, nástup mistra Dunbara, milenka a jejich stálé ohrožení. Také námět je v podstatě stejný – nebezpečí a dilemata moderní medicíny a její řízení. Tentokráte jde o očkování a ochrana proti biologickému terorismu v rukou státních ouředníků. Všechno se potom samozřejmě lehce zvrtne podle hesla hlavního hrdiny“ Život je to, co se ti plete do cesty, když začneš plánovat.“ O zábavu je tedy zase postaráno, hlavně když si čtenář může spokojeně říci – u nás se to přeci stát nemůže, to se děje vždycky někde hooodně daleko. Takže pěknou zábavu!

soukroma
20.05.2018 5 z 5

Vynikající napínavé čtení o hrůzných a znepokojivých skutečnostech, týkajících se nás všech. Bílá hrozba (v originále bílá smrt), bílá nemoc, lepra, to je jen jeden konkrétní potenciální nepřítel.

jindrusa
27.02.2016 3 z 5

Trochu zklamání, předchozí kniha, kterou jsem od autora četla, byla lepší. Konec vygradoval v jedné poslední kapitole. Čekala jsem víc.

dominikB951
01.02.2016 4 z 5

Zajímavá a poutavá kniha.

Danago
10.01.2016 5 z 5

velice napínavá knížka , stojí rozhod ně za přečtení, jedna z nejlepších knížek od tohoto autora

Danuše7
13.08.2015

Kniha se čte skoro sama.

ovpana
07.06.2014 5 z 5

Bezva čtení,napínavé ,ale i trochu děsivé ,co by se mohlo vše stát.

lenka2011
29.05.2012

Co všechno se může stát,když je skupina dětí na dětském táboře očkována proti tuberkulóze,s níž údajně přišly do styku.

lékařské prostředí

Ken McClure (p)