Neviditelný nepřítel

Neviditelný nepřítel https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8950/neviditelny-nepritel-8950.jpg 4 52 12

Steven Dunbar série

Prestižní laboratoře anglického institutu pro výzkum bakterií a virů sice byly odjakživa trnem v oku bojovníkům za práva zvířat, ale nikdo neočekával, že dojde k brutálnímu útoku a ke zničení veškerého vybavení i vypuštění všech laboratorních zvířat. Místo nich je v kleci nalezen umučený vedoucí výzkumu profesor Devon. Kam zmizelo šest pokusných opic, patrně infikovaných smrtelným virem?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

The Lazarus Strain , 2007

Ibišekk
10.11.2023 4 z 5

Moc už nečtu takový typ knih, ale tohle je výjimka. Moc se mi to líbilo a doporučuji.

m2056
06.09.2023 2 z 5

Kniha není špatná jen nemusí každému sedět odborný výklad virů.

Kortez
17.08.2023 4 z 5

Prijemne odsypajuci thriller z prostredia bacilov a inej chamrade ktora nam vacsinou v zime zneprijemnuje zivot chripkovymi epidemiami. Este mam v mysli nedavne udalosti ohladom Covidu a tak som si uzil tema ktore je vlastne stale zive, rovnako ako ta chamrad ktora je vidiet iba pod mikroskopom.

Aghatte
09.02.2023

Opět aktuální téma pandemie, očkování, bioterorizmu… psáno v roce 2007, to ovšem neubírá na čtivosti a atraktivitě.
Našla jsem tam pár momentů, kt. nedávaly moc smysl. Např.o nakaženém páru nikdo nic neví, přitom byli pacienti 0, mohli nakazit personál celé nemocnice, podruhé je zmínka na str. 150, muž zemřel, žena na tom není dobře, ale kde jsou a jaká jsou opatření… dál už o nich není ani slovo.
Také anabáze s opicemi, obj. 6 a maji jen 5, nikomu to není divné, opice sem opice tam, Steven na to přijde také až v závěru.
A že by s informacemi, kde je pomalu i značka zubní pasty a vložek, nepřišla i fotografie dotyčné osoby… když Sci-med má neomezené přístupy ke všemu…
Ale kniha se mi líbila, ponechám si ji a určitě zase někdy přečtu, a poohlédnu se, co dalšího pan Ken napsal.

petulik330
12.03.2021 5 z 5

Hned začátek knihy mě zaujal. Pokračování knihy bylo taky zajímavé a napínavé. Čekala jsem na to, jestli Steve Dunbar stihne vyřešit případ včas nebo bude druhá epidemie chřipky jako v roce 1918.
Téma očkování se řeší pořád. Je hodně odpůrců, kteří s ním nesouhlasí. I v této době se řeči jestli očkovat nebo ne.
Knihu doporučuji.

čef
02.03.2019 5 z 5

Otázka očkování je pořád žhavá i po těch 15 letech od napsání tohoto románu. Nechat se očkovat nebo ne? Po přečtení mám ještě méně chuti to udělat než předtím, ale v zásadě proti nejsem. Jinak je román vystavěn hodně podobně jako ostatní lékařské thrillery se Stevenem Dunbarem a Sci-Med. Napínavé až do konce a i když se zdá, že je vše odhaleno, hodně toho zůstane i na samotný závěr. A čte se to dobře, vážení!

harena
15.04.2016 5 z 5

Přesně to, co jsem čekala, mi tato knížka dala. Čtivý a napínavý příběh z lékařského prostředí, se strhujícím a překvapivým závěrem. Knížku od McClureho si ráda přečtu. Díky za odpočinkové a příjemné počtení a proto pět hvězdiček.

dominikB951
01.02.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, určitě doporučuji.

ovpana
30.12.2014 4 z 5

Moc zajímavá a strhující kniha,příběh je aktuální v každé době.

HonzaT
26.06.2013 3 z 5

Ou ou příběh to nebyl špatný, ale...chybělo mi zevrubnější popisy postav a charakteru. Namačkanost odstavců do jednoho. No a nejhorší to zas nebylo...taková krimoška :)

modranka
21.03.2013 4 z 5

S názorom guru (nižšie) musím len súhlasiť. Knihu som čítala v roku 2013 a musím povedať, že téma bola už zastaralá. Odhliadnúc od toho príbeh sa čítal dobre, literárne dobre spracovaný. Získala som veľa nových informácií o vírusoch, ale aj o tom, ako politika zasahuje do života ľudí, ako je dôležité rozhodovať sa správne.

guru
15.12.2012 2 z 5

Každý krok dlho dopredu predvídateľný. Opäť opakujúce sa motívy. Od tohto autora neodporúčam čítať viacero kníh v krátkej dobe, jednorazovo sú dobre, ale opakujúce sa motívy rýchlo omrzia.
Dve hviezdičky dávam len vďaka zaujímavým informáciám o vírusoch.

lékařské prostředí thrillery výzkum viry a bakterie

Ken McClure (p)
skotská, 1942