Neviditelný nepřítel

Prestižní laboratoře anglického institutu pro výzkum bakterií a virů sice byly odjakživa trnem v oku bojovníkům za práva zvířat, ale nikdo neočekával, že dojde k brutálnímu útoku a ke zničení veškerého vybavení i vypuštění všech laboratorních zvířat. Místo nich je v kleci nalezen umučený vedoucí výzkumu profesor Devon. Kam zmizelo šest pokusných opic, patrně infikovaných smrtelným virem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8950/neviditelny-nepritel-8950.jpg 4.244

Steven Dunbar 6.

Vydáno: , Alpress

The Lazarus Strain, 2007

Kniha Neviditelný nepřítel

petulik330

Hned začátek knihy mě zaujal. Pokračování knihy bylo taky zajímavé a napínavé. Čekala jsem na to, jestli Steve Dunbar stihne vyřešit případ včas nebo bude druhá epidemie chřipky jako v roce 1918.
Téma očkování se řeší pořád. Je hodně odpůrců, kteří s ním nesouhlasí. I v této době se řeči jestli očkovat nebo ne.
Knihu doporučuji.

čef
02.03.2019

Otázka očkování je pořád žhavá i po těch 15 letech od napsání tohoto románu. Nechat se očkovat nebo ne? Po přečtení mám ještě méně chuti to udělat než předtím, ale v zásadě proti nejsem. Jinak je román vystavěn hodně podobně jako ostatní lékařské thrillery se Stevenem Dunbarem a Sci-Med. Napínavé až do konce a i když se zdá, že je vše odhaleno, hodně toho zůstane i na samotný závěr. A čte se to dobře, vážení!

harena
15.04.2016

Přesně to, co jsem čekala, mi tato knížka dala. Čtivý a napínavý příběh z lékařského prostředí, se strhujícím a překvapivým závěrem. Knížku od McClureho si ráda přečtu. Díky za odpočinkové a příjemné počtení a proto pět hvězdiček.

dominikB951
01.02.2016

Zajímavá kniha, určitě doporučuji.

ovpana
30.12.2014

Moc zajímavá a strhující kniha,příběh je aktuální v každé době.

HonzaT
26.06.2013

Ou ou příběh to nebyl špatný, ale...chybělo mi zevrubnější popisy postav a charakteru. Namačkanost odstavců do jednoho. No a nejhorší to zas nebylo...taková krimoška :)

modranka
21.03.2013

S názorom guru (nižšie) musím len súhlasiť. Knihu som čítala v roku 2013 a musím povedať, že téma bola už zastaralá. Odhliadnúc od toho príbeh sa čítal dobre, literárne dobre spracovaný. Získala som veľa nových informácií o vírusoch, ale aj o tom, ako politika zasahuje do života ľudí, ako je dôležité rozhodovať sa správne.

guru
15.12.2012

Každý krok dlho dopredu predvídateľný. Opäť opakujúce sa motívy. Od tohto autora neodporúčam čítať viacero kníh v krátkej dobe, jednorazovo sú dobre, ale opakujúce sa motívy rýchlo omrzia.
Dve hviezdičky dávam len vďaka zaujímavým informáciám o vírusoch.