Dárce

Dárce https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8938/bmid_steven-dunbar-darce-AaA-8938.jpg 4 87 20

Steven Dunbar série

Rodiče sedmileté Amandy, která byla přijata do exkluzivní soukromé nemocnice s akutním selháním ledvin, jsou zoufalí. I lékaři jsou zaskočeni rychlostí s jakou dívence přestávají ledviny fungovat. Dítě má pramalé vyhlídky na přežití, pokud se urychleně nenajde vhodný dárce. Prestižní nemocnice, tým vynikajících transplantačních chirurgů, chodby pokryté koberci, privátní pokoje a zdvořilý personál však tají něco hodně prohnilého.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Alpress

Donor , 1998

m2056
06.09.2023 5 z 5

Kniha je moc dobře napsaná příběh pěkný drama. Autor má super knihy a nebo průměrné tohle se vážně povedlo.

Rup
09.04.2023 odpad!

Debilní formou i obsahem. Nedočetl. Zdejší hodnocení nechápu.

Chesterton
09.06.2022 2 z 5

Slušná báchorka a trochu ztráta času i na oddech. Jen poslední nesplněný bod Výzvy byl inspirací k četbě - v mém roce narození-22 nebyl moc velký výběr. (Kupříkladu jenom 12 českých spisovatelů :o)
Alespoň se to svižně četlo.
Snad by mohla motivovat k tolik potřebné zdravé nedůvěře a obezřetnosti vůči bílým plášťům? Jinak je všechno tolik 'přešvihnuté', že se mi ani nechce věřit, že autor je z oboru :o)

101evca
23.05.2021 3 z 5

Oddechové čtení s poměrně dobře vystupňovaným napětím, i když s předvídatelnou zápletkou.

Saela
20.04.2021 4 z 5

Knihu jsem začla číst s tím, že čtu úplně jinou knihu se stejným názvem :D Nakonec jsem asi na 20 stránce přišla na to, že čtu úplně něco jiného, než jsem chtěla, ale už jsem byla dobře začtená. Vůbec jsem nevěděla, co od knihy očekávat a překvapilo mě, že se jedná vlastně o takovou detektivku. Děj byl pro mě jako na houpačce. V jendu chvíli jsem nedokázala odtrhnout oči, v další mě to přišlo zase zdlouhavé. Ale i tak mě kniha velice překvapila a zauvažuju nad přečtením dalších knih od tohoto autora :)

petulik330
07.03.2021 5 z 5

Od začátku je kniha velice napínavá a ke konci ještě více.
I když je kniha fikce, musí si položit otázku jak si můžou lékaři hrát na boha. Byla jsem znechucena jednáním lékařem i ostatními. Aspoň že tam byl dr. Dunbar a vše vyšetřil včas, aby nedošlo k dalšímu úmrtí.

bekule
02.02.2021 4 z 5

Tak to byla až do konce napínavá četba a pro mě nečekaný objev další série která mě chytla hned prvním dílem.

moudivlacek
09.08.2019 5 z 5

I když medicína cválá mílovými kroky, i tak je tento příběh skvělý. Je pro mne připomínkou, že někteří lidé, kteří by měli život chránit a dělat vše, co mohou, se nechají zlákat vidinou peněz či pochybné slávy a neštítí se pro to ničeho.
Obdivovala jsem rodiče Amandy, kteří se tak krásně povzbuzovali navzájem. Dunbar padl do mého srdíčka hned, je dobře, že "existují" tací lidé, kterým nejsou jisté věci lhostejné.
První kniha od autora a velká spokojenost.
Pro milovníky románů z lékařského prostředí se špetkou detektivky mohu jen doporučit.

čef
19.02.2019 5 z 5

Jak rychle ten čas běží – před dvaceti lety byla tato kniha úžasná bomba s novými poznatky v lékařství, dnes přinejlepším retro. Nicméně kvalitní retro, o tom žádná. Děj je důmyslně vystupňovaný a poslední překvapení je pěkně na posledních stránkách. Zločinci jsou také pekelně vykutálení a tak je pořád co řešit. K tomu je v GB vybudován zajímavý útvar Sci-Med. Vyšetřujícímu lékaři Dunbarovi z této jednotky držíme celou dobu napjatě palce, aby se z toho dostal se zdravou kůží - nevinné zachránil a vinné dostal tam, kam patří. Kéž bychom i my měli víc takových Dunbarů! A takových knih jakbysmet!

Synysterka
18.03.2018

Za mě velké zklamání, nutila jsem se k dočtení a ikdyž McClure je můj oblíbený autor, tohle pro mě bylo zklamání.

konicekbily
14.01.2017 5 z 5

Na doporučení některého z Vás - spolutvůrců databáze - jsem našel nového autora. Děkuji. Ale, že najdu tak strhující příběh z lékařského prostředí jsem nečekal. Odbornou terminologií nás provedl pouze v nejnutnějším rozsahu, zato však komplikovanou zápletku vyřešil dokonale. Mne navíc donutil k zamyšlení nad etikou podnikání v určitých oborech lidské činnsosti. Dalším knihám autora se vyhýbat nebudu.

dominikB951
18.05.2016 5 z 5

Autor opět nezklamal. Je to moje 14. knížka od něj, a patří mezi ty lepší. Bylo to napínavé a zajímavé.

ritta
25.04.2016 5 z 5

Vynikající,nemohla jsem se odtrhnout.Četla jsem naprosto všude.

DickBach
20.04.2016 3 z 5

Velmi napínavé a čtivé. Ken si možná mohl odpustit romantickou pasáž, nicméně chápu, že bylo potřeba hrdinu nějak posunout.... Na mně ta ta romantika trošku moc umělá, nevhodná. Jinak děj nepředvídatelný a strhující.

Danago
10.01.2016 5 z 5

Kniha je napínavá až do konce. Stojí rozhodně za přečtení.

Dandy1
07.12.2015 4 z 5

Dárce je napínavá kniha, kterou přečtete jedním dechem. Děj je uvěřitelný, i když dnes se transplantace ubírají už jiným směrem. Utajovaní pacienti, pokusy na zvířatech, lidský mamon, vše je dobře zpracováno.

krisstus1961
09.11.2015

Vynikající,s nečekanými rychlými zvraty.Čte se jedním dechem.....

ovpana
03.12.2014 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh

lenocka2013
09.06.2014 4 z 5

Napinava od zaciatku az do konca.

Danuše7
10.02.2014

Kniha je napínavá až do konce. Umím si živě představit, že pro někoho jsou peníze více než cizí život.

thrillery skotská literatura

Ken McClure (p)