Alfa

Keď sa to stalo prvý raz, pripadalo mi to ako zázrak. Účty sa mi kopili a dosahovali takú výšku, akú by sa mi nikdy nepodarilo splatiť. Za mamu v sanatóriu, bratovo školné, moje školné, nájomné, elektrina. Všetko ležalo na mojich pleciach. A okrem toho som práve prišla o prácu. Nemala som nádej, na účte mi nezostali žiadne peniaze, nebola šanca, že by som si našla ďalšiu prácu. A potom odrazu, keď som stratila už aj poslednú nádej, našla som v schránke obálku. Bez spiatočnej adresy. Vpredu bolo napísané moje meno a vnútri bol šek na desaťtisíc dolárov. Stačili by na zaplatenie všetkých mojich účtov a niečo by mi ešte aj zostalo, kým si nájdem prácu. Mohla by som sa sústrediť len na školu. Keby ste dostali taký záhadný šek, ktorý by postačil na všetky vaše výdavky, nedali by ste si ho vyplatiť? Ja som to urobila. Po roku mi ktosi zaklopal na dvere. Pred domom stála dlhá čierna limuzína, pri dverách šofér a povedal len toľko: „Nadišiel čas splatiť dlh.“ Nastúpili by ste? Ja som nastúpila. Ukázalo sa, že niekomu dlhujem stodvadsaťtisíc dolárov....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233563/odhodte-zabrany-prichadza-alfa-fdl-233563.jpg 3.3264

Alfa (1.)

Alpha (2014)

Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno:, Ikar (SK)

Kniha Alfa

petra1773

No, co k tomu napsat...Dvě hvězdičky dávám za pěknou obálku a styl jakým je kniha napsaná, díky kterému se mi četla prakticky sama. Bohužel tím pozitivní hodnocení končí. Po přečtení této knihy mám pocit, jako bych se znova vrátila k 50 odstínům, pouze s výměnou postav. Příběh prakticky o ničem, točící se čistě jenom kolem neuvěřitelného sexu nebo řečí o něm. Ani jedna těch málo postav, které se tam objeví mi nepřirostla k srdci - Valentine, který se zamiluje po prvních pár vteřinách a trapně o sobě prohlašuje jak není dominantní a Kyrie, která dosáhne vybuchujících orgasmů už jenom z čistého pohledu a ještě na povel :D no...myslím, že pokračování této knížky si asi odpustím :D

Trustty
09.12.2018

Tak kde jsou nějaké nové nápady na dobré příběhy. Zase jedna chuda a jeden krásný bohatý s děsivou minulostí......ach jo.

venda1113
28.10.2018

mě se kniha moc líbila a už mám přečtené další díly myslím že ty další jsou dost akční a napínavé

Šunkys
19.10.2018

Kniha mne nezaujala, dočetla jsem ji s velkým sebezapřením.

lusidka7636
30.07.2018

Od 50ti odstínů všechno samé napodobeniny a hlavně hrozné slátaniny.Třičtvrtě knihy jen o jednom a vlastně o ničem.Nejvíc mě v těchto erotických románech fascinují ti 100% úžasní šarmatní bezchybní hezouni co měří dva metry a mají chloubu větší jak své iq :-D A číča je teda extra porno výraz...to mě fakt pobavilo :-D

Tesset
28.06.2018

Jedna z těch nejslabších. Dialogy naprosto neuvěřitelné, takhle prostě nikdo nemluví a nikomu to nepřipadá normální. Roth vůbec nepůsobil na svůj věk, svým chováním se blížil nejmíň padesátce. Plno protichůdných řečí, které se navzájem vyvracely. Zápletka taky přitažená za vlasy. A některé výrazy - radši ani nemluvit (i když tady může být chyba v překladu).

cukrovka
08.05.2018

V tomto žánru spíše průměrná kniha, ale příběh se celkem dobře četl. Sice jsem několik orgasmů přeskočila, protože jich na mě bylo opravdu moc, ale jako oddechovka to celkem šlo.

4laras
29.04.2018

Nic moc,
už od začátku jsem měla pocit, že bych tu knihu měla odložit... Když byla odvezena za NÍM tak jsem měla potřebu křičet na tu kniha, aby se ONA vzpamatovala.
Asi už nebudu pokračovat k Betě...

Mergirus
16.04.2018

Je jasné, že když čtu pokleslou literaturu, tak bohužel na něco takového narazím. Knížka nic moc...další opakování 50 odstínů, navíc tedy ta zápletka, tam to autorka opravdu přehnala. Nemohl se otec hrdinky dopustit nějaké zpronevěry? Ráda bych viděla, jak to, co hlavní hrdina udělal, běžně někdo odpustí. No, nevrátím se k téhle knížce. I váhám nad dalšími díly.

lenusenak
28.01.2018

Kniha mne ze začátku bavila, potom už to bylo horší.
knihu jsem sice dočetla, ale určitě nepatří mezi knihy po kterých sáhnu znovu.

Peťule115
10.01.2018

uf - ani nevím co napsat - přečetla jsem, ale ...
s určitostí vím, že po další knize této autorky nesahnu
Velké zklamání

barca8336
21.11.2017

Neee to se nedá prostě, na mě moc vulgární, hloupé. Snažila jsem se to přečíst, ale to prostě nejde. :-D

Davanity
25.10.2017

Tohle bylo velké zklamání, příběh prostě nesmyslný, hlavní hrdinka moc rozumu nepobrala a mě byla i velmi nesympatická. Výrazy, které se tu používaly, stály s prominutím za zmiňovanou "číču" Obvykle, mám oddechové erotické romány ráda, ale tohle opravdu nedoporučuji. Jedna hvězda za čtivější pasáže.

katarina9k9
15.09.2017

Z tohoto typu knihy jedna z lepších. Kto po nej siahne, nemôže čakať umelecké duchaplne dielo. Ale ako oddychovka super, bez prehnanych vyumelkovanych sladkych popisov. Vadilo mi prehnane mnozstvo orgazmov a už tradičná kombinacia bohaty, zahadny boh + krasna chudinka..... To sa lahko pise ked si on môže dovoliť všetko...

Marfuška89
06.08.2017

Před chvílí dočteno a musím říct.... SUPER kniha! Opravdu mě to chytlo. Musím podotknout, že ke konci knihy jsem to úplně hltala.

Nečekala jsem ale až tokový zvrat.... Dost mě to šokovalo.... Sama nevím, jak bych se zachovala já....

Těším se na Betu :)

HaniSebi
29.07.2017

Kniha si své čtenáře (čti čtenářky) určitě najde. Rozhodně jí nezatracuju, protože sama čtu sem tam ty nejhorší romantické braky, ale je to zase stejné. On je bohatý+tajemství z minulosti, ona taková mladá slepička (vážně se nějaký mladý holky takhle chovají a vyjadřují?). Jen škoda, že není panna, to by byla třešnička na dortu. Erotické scény ničím nepřekvapí, nuda, někdy rozepsané trochu jako návod, jak na to. Ale opravdu velmi kladně hodnotím, že se hlavní hrdinka nečervená 6x na každé stránce, že autorka nepoužívá nějaký moc velký žvást, který by mě fakt vytočil (př. vnitřní bohyně, uragán vášně, pásl se na rozpacích atd.),... Zase když někdo sáhne po takové knize (už jen obálka a žánr napovídají), tak nemůže čekat rozsáhlou polemiku o bytí a jsoucnu, takže jo ucházející oddychovka.

Lucibuska
21.07.2017

Začátek mě bavil, prostředek jsem preskakala - moc orgasmu, které byli pořad stejné. Konec se mi taky líbil. Není to žádné extra dílo, ale jako oddychove čtení fajn. Druhy dil si přečtu, ale to hlavně proto, ze nikdy nenechavam serie rozectene.

Galánečka
28.06.2017

Tato kniha mě velmi zklamala...nápad je perfektní, mám tuto tematiku vcelku v oblibě. Začátek mi přišel vcelku slibný a hlavní hrdinka mi byla i sympatická - starala se o rodinu v potížích a přitom se sama neváhala kvůli svým blízkým dostat do problémů. První setkání s panem záhadným také ještě bylo ok, ale zbytek knihy byl totální brak. Erotické scény byly napsané jako pro lidi, kterým když se to nenapíše na rovinu a co nejvulgárněji tak nic nepochopí. Kyrie podle mě rozhodně není inteligentní žena, jak ji vnímá Valentin - spíše naopak. Myslí jenom na jedno a nic jiného ji nezajímá. Její slovník byl také hrozný. Druhý díl si určitě nepřečtu. Dávám jednu hvězdičku a to za slibný začátek.

Petruska200
22.06.2017

Dokonaly pribeh,uz,se tesim na Betu

Eliot30
29.05.2017

Za mě rozhodně 5 hvězd, je to geniálně napsaný román s úžasnou zápletkou. Dokonalá romantika. Nádhera !

Samery
28.05.2017

Tohle je první kniha, která ve mě zanechala rozporuplné pocity.
Nečetla jsem 50 odstínů, ale z náznaků a z toho co o Odstínech vím od kamarádek, jsem našla mnoho prvků stejných právě tady. Celkem mě zarazilo, když Valentin několikrát zdůraznil, že není dominant a že se v trestání nevyžívá. Nejednou mě napadlo, že tam autorka rovnou mohla napsat - nekopíruju 50 odstínů.
Děj je jednoduchý a moc ho tam není. První část je zkrátka o postavách a druhá část o sexu. Nic víc tam najít nelze, takže je to kniha vhodná na odreagování. I když některé části mi přišli dost suché a někdy až i nudné.
Méně postelových scén, méně erotických dialogů (Ty se ostatně až otravně opakovaly), více děje nebo snad více rozvinout děj a tím přidat stránky... a kniha by hned mohla být lepší. Ale nemůžu říci, že jsem vysloveně zklamaná. Jen si myslím, že potenciál jaký kniha má zůstal bohužel nevyužitý. Snad další díly budou lepší.

pegasek
29.01.2017

Super erotický román,dokonalá odreagovačka od každodenních starostí

MichaelaMisule
15.01.2017

Naštěstí jsem nedala na hodnocení ostatních a knihu si přečetla. I když některé scény byli na mě až moc detailní a i trochu dlouhé. Ale i tak se mi to líbilo knížka byla vzrušující a i napínavá. Těším se až si přečtu i další bíly.

Doubravka1975
13.01.2017

Hodnotím dvěma hvězdičkami pro začátek, který mě fakt zaujal a bavil, prostřední část knihy jsem popřeskakovala, protože pořád to samé a pořád dokola a těch orgasmů no hrůza. Pak přijde přiznání temného tajemství, Kyrie Valentina opouští to je jasné a konec ,klasický happy end. Podtrženo sečteno 50 odtínů v kratším vydání. Ale další díl Omaga si asi přečtu, možná sem tam opět popřeskakuju :)

Barbona
28.12.2016odpad!

Omlouvam se, ale toto proste ne. Kniha byla odlozena v 3/4 s tim, ze si dam pauzu u knihy jine a jiz je to pul roku a vubec se mi do ni nechce. Vetsi patlaninu jsem asi necetla a to jsem clovek, co zvladne precist takrka cokoli...

miuk
18.12.2016

Totální blbost, Ztráta času. Tohle snad můžou považovat za skvělé čtení jen pubertální holky.

jitka7
03.12.2016

Otřes. A to jsem si na začátku říkala, jak hezky to začíná. Hlavní hrdinka se mi líbila, její osud se mi líbil, pak vstoupil do děje hlavní hrdina a pořád mě to bavilo. Ale potom, děs. Z Kyrie se stala naprostá blbka, 10 orgasmů za den, není problém. Nevěřím mu, vlastně věřím. Chci ho... atd., atd. V jednom kuse si kniha (spíš hlavní hrdinka) protiřečila. A to i v jednom odstavi. Ztráta času. V tomto žánru je hodně moc lepších knih, protože tohle byl brak. Téma dobré, ale to je tak asi jediné. Zpracování příběhu bylo žalostné. Dávám jednu hvězdičku aspoň za ten začátek.

Domyska
27.11.2016

Klasický román, hodně předvídatelné, ale stále taková oddychovka, zajímavý nápad propojit s rodinou a posíláním peněz předem, ale v porovnání s Ch. Lauren mi to zase tak skvele neprislo. Nicméně za mě i tak krásné tři hvězdy. :-)

mira.l
25.11.2016

Moje hodnocení této knihy bude možná trochu subjektivní, vzhledem k tomu, že v rámci žánru nemám "načteno" vlastně vyjma 9 a 1/2 týdne nic, a to byla kniha zvláštní. A jak koukám, jsem taky asi jeden z mála chlapů, který to přečet:).
Vezmeme-li to z hlediska zdravého selského rozumu, reálnosti, logičnosti, tak pak je to samozřejmě naprostý nesmysl, pohádka, touhle optikou se to asi moc hodnotit nedá. Proč si tajemný, pohádkově bohatý muž vybral zrovna tu jednu konkrétní ženu, jsem začal tušit někde mezi třetinou a polovinou, ale vlastně do samého konce je tam uvedeno jen pár nenápadných náznaků, čtenáře tahle dějová linka nechává v napětí nebo spíš v nevědomosti. Ale celé je to napsané docela čtivě, aspoň pro mě to mělo spád, čte se to dobře. Je nebo má to být erotický román. Je dobrý? Je pitomý? Stupidní? Laciný? Úchylný? Co já vím...? Nereálný? To asi ano, to už jsem naznačil na začátku. Jak má vypadat ten "dobrý" erotický román?? Místy je to možná kýčovité, laciné, sprosté(?), ale je to erotický román, nějaká míra vulgarity tam být má.
Já to vnímal tak, že vlastně po celou dobu tam to erotické napětí je, zpočátku, kdy se hlavní hrdinka tajemného muže pořád tak nějak podvědomě bojí už proto, že od ní vyžaduje, aby měla do určité doby zavázané oči, ale zároveň ji to nepřestává vzrušovat, už tím, že to vybičovává její ostatní smysly a tak vlastně od začátku ví, že na jeho hru chce přistoupit a taky na ní ráda přistupuje, protože ji tak strašně svrbí, že si zkrátka nemůže pomoct...:). Je tam ze začátku taková zdravá míra strachu a zároveň pokušení, zvědavosti, že to protě to erotično vytváří, nebo já to aspoň tak vnímal. A když dojde k "sundání pásky", tak poté už přijdou na řadu čistě živočišné pudy a sex prakticky kdekoliv. Jak by taky ne, že ano, s takovým prototypem ideálního chlapa, že ano? Tahle část, kdy je Valentin popisován jako dokonalý krasavec, to trochu snižuje, taky mohl mít aspoň křivej nos nebo nohy, no ale dejme tomu... :).
No a závěrečné dilema hlavní hrdinky po odhalení pravdy, spojené s happy-endem....no, je to poněkud klišoidní, kýčovité, jako "z blbýho filmu", no ale koneckonců proč ne? Nakonec je čtenář rád (no spíš čtenářka) nebo se to aspoň očekává, že to dopadlo dobře, tak to přece mělo být:).
Ti (nebo spíš ty), co tady hodnotí vesměs nízkým hodnocením, asi mají v žánru načteno mnohem víc anebo zkrátka ví, jak to má vypadat. Já tuhle knížku vzal víceméně ze zvědavosti, jako oddechové čtení na pár večerů a zklamaný ani znuděný jsem rozhodně nebyl. Ty 4 * jsou opravdu z hlediska toho, že jsem se vzal knížku jako oddechové čtení a to splnila. V neposlední řadě musím pochválit i absenci pravopisných chyb nebo překlepů, v dnešní době to není zase tak úplně samozřejmé, našel jsem snad jedno jediné chybějící písmenko:).
P.S.: Koukám, že to má ještě 2 díly...má to smysl číst všechno??:)

Arwen329
23.11.2016

Mě se kniha líbila, sice něco byl přehnaný ústřel ale hra tohohle příběhu byla super. :-D