PeťulaV. PeťulaV. komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Další skvělá kniha od této autorky, která vás prostě nenechá jít spát. Zase jsem ji musela dočíst na jeden zátah, nedalo se odtrhnout. Jako vždy, napínavé od samého začátku, až do úplného konce. B. A. Paris zkrátka umí, má dar chytnout a nepustit a její thrillery řadím mezi jedny z nejlepších. Za zavřenými dveřmi i V pasti lží naprosto super, vřele doporučuji.

12.10.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Právě jsem tuto knížku dočetla a opět mám krásný hřejivý pocit u srdíčka. Knížky od Julie Caplin mám opravdu moc ráda, vždycky si u nich dokonale odpočinu. Všechno jsou to romantické příběhy, každý se odehrává v jiné zemi. Autorka má ale navíc až neuvěřitelně skvělý smysl pro detail, takže se v každé dozvíte i spoustu informací o tom daném místě, mohla by psát turistické průvodce. Vždycky máte chuť sbalit si kufr a jet tu nádheru poznat na vlastní kůži. Zatím jsem přečetla Kavárnu v Kodani, pak Pláž v Chorvatsku, teď Hotýlek na Islandu a musím říct, že se mi snad každá její další kniha líbí víc a víc. Vidět na vlastní oči polární záři, zažít tvrdou a zároveň pohádkově nádhernou krajinu Islandu, vidět to nebe plné hvězd.. Postavy jsem si zamilovala taky snad úplně všechny a z konce jsem měla upřímnou radost. Skvělý relax, na oddych určitě doporučuji. P.S. Ke čtení nutná deka na zachumlání, teplé ponožky, šálek horkého čaje a nějaké mlsání a pak už se jen začíst a můžete snít :o)

04.10.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Knížka se četla velmi dobře, ale co se týče konečného hodnocení, jsem trochu na rozpacích. Styl psaní super, děj odsýpal, ale ten konec mě pak spíš zklamal. Autorku mám moc ráda, nic to nemění na tom, že prostě umí a určitě sáhnu i po jejích dalších knížkách. Ale tato, alespoň podle mě, byla zatím nejslabší. Třeba V pasti lží se mi líbila o hodně více.

30.09.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásný a velmi silný příběh, ke konci jsem byla dojatá. Vypráví nám o osudech Řeků, prchajících před válkou. O tom, jak bylo těžké začlenit se v cizí zemi, ale i o hrdosti a lásce k zemi rodné. Neumím si vůbec představit, jaké to muselo být pro ty děti, natož, pokud se najednou ocitly úplně samotné, bez pomoci a lásky rodiny, příbuzných, jediných lidí, které do té doby znaly. Autorka celou knihu napsala velmi čtivě, zaujala od samého začátku. A já jí děkuji, nejen za to, že jsem se dozvěděla něco více o historii i mé milované země, Řeků si teď vážím ještě o to víc, ale i za ten "jiný" pohled, o kterém vlastně spousta z nás, neměla ani tušení. Za mě nejkrásnější kniha tohoto léta a určitě DOPORUČUJI.

08.09.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Milá pohodová knížka přímo stvořená na léto a letní dovolenou. Delší dobu jsem teď nečetla, problémy se zády, ale jak se nám všem pomalu blíží dovolené, neodolala jsem téhle knížce o Chorvatsku a musím říct, moc se mi líbila. Je to už druhá knížka od Julie Caplin, kterou jsem přečetla a ani jedna z nich mě nezklamala. Úplně cítíte tu vůni moře i všech možných místních dobrot.. Vnímáte šum vln, narážejících o břeh.. Kocháte se místní architekturou a památkami a večer si vychutnáváte výborné vínko pod oblohou posetou hvězdami.. Na ostrovech Hvar a Brač jsme před lety s rodinou také byli na dovolené, takže o to víc mi tahle knížka byla bližší. Vrátila jsem se ve vzpomínkách zpět a bylo to, jako bych tam teď sama byla. Příběh byl fajn, hlavní hrdinka Maddie moc sympatická, držela jsem jí palce. Je to romantika se šťastným koncem, takže tak, prostě oddychovka. Jako letní čtení určitě doporučuji a pokud máte rádi Chorvatsko, tak o to víc. Autorka má skvělý smysl pro detail a i proto mám její knížky ráda. Dozvíte se spoustu informací o každém z těch míst, o kultuře, tradicích, místní kuchyni.. No už teď se těším na další :-)

28.05.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přesně jak se píše na obálce, je to příběh plný zvratů. Knížka je napínavá, ale i tak mi tu chybělo to něco, co by mě vtáhlo a nutilo číst dál. Už v polovině knihy dojde k přiznání a myslíte si, že to hlavní už víte. Děj se pak začne zamotávat, mě tahle druhá část bavila víc, ale úplný konec mi přišel už až moc a zbytečně překombinovaný. K Shari se určitě ještě vrátím, ale přiznám se, čekala jsem o trochu víc.

18.03.2022 4 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Tak jsem přeci jen neodolala a i když už je březen, pustila jsem se i do třetího vánočního příběhu od Karen Schaler. Je to opět sladká vánoční romantika na zahřátí u srdíčka, opět odehrávající se na chatě a opět se všemi tradicemi, stejně jako i v předešlých dvou dílech. Pokud si přečtete jen jednu z knih, budete nadšené. Ale pokud všechny tři, je to vlastně pořád jedno a to samé. Hlavní hrdinka odjede na "Vánoční tábor", aby načerpala novou inspiraci a našla v sobě znovu ducha Vánoc. K tomu najde i svou vytouženou lásku. Je to krásná kniha, ale trochu mě mrzí, že se ve všech třech dílech všechno neustále opakuje a jsou vlastně všechny skoro stejné. Jakoby už sama autorka postrádala inspiraci a spojením dvou prvních knih pak vznikla tahle. Jako první jsem si přečetla Vánoční tábor a byla jsem vážně nadšená, unesená a dokonale vánočně naladěná. U druhé knihy Jak si zamilovat Vánoce se mi zas moc líbil nápad s indiciemi a cestou za pokladem. Třetí kniha už ale žádným překvapením nebyla a za mě, i když to byl také moc hezký příběh, tak ale ze všech tří knih nejslabší. Doporučuji dávkovat si je na Vánoce každý rok jen jednu :o)

14.03.2022 4 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Uuufff, tak tady jsem plná dojmů a rozporuplných pocitů. Přečetla jsem ji za jeden den, ale přiznám, že jsem větší část knihy a hlavně začátek moc nechápala. V Jackových pasážích jsem se až ztrácela, spousta nicneříkajících jmen a pokaždé, když se příběh Susan (Emmy) přehoupnul do příběhu Jacka, připadala jsem si, jako bych najednou četla úplně jiný příběh, který k tomu prvnímu nepatří. Až asi ve třech čtvrtinách knihy do sebe začne postupně všechno zapadat, začnete pomalu chápat a spojovat si jednotlivé dílky do sebe. Příběh je složitý, strašně zamotaný, ale finále mě odzbrojilo a říkala jsem si woooow, tak to byla síla. Celou dobu jsem, už jen kvůli tomu zamotanému začátku, chtěla dát 4*, ale konec je natolik skvělý, že musím dát 5*. Nakonec jsem opravdu nadšená a kniha mě velmi mile překvapila.

26.02.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tak tohle byla jízda, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Kdyby mě už skoro ve tři ráno tak moc nepálily oči únavou, dočetla bych to snad na jeden zátah. Dlouho jsem nečetla nic tak napínavého, co by mě až takhle chytlo. Už v první čtvrtině knihy jsem tak nějak tušila, nebo myslela jsem si, že tuším. Ale, že to bude až takhle zamotané a propletené, to mě vůbec nenapadlo. Úžasný thriller, napínavý od začátku až do úplného konce. Jsem nadšená. Byla to má první knížka od B. A. Paris a těším se na další.

25.02.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Za mě krásná romantická pohádka se šťastným koncem, co víc si přát. Splnila přesně to, co jsem od této knížky očekávala. Byla to má první zkušenost s Julie Caplin a moc se mi to celé líbilo. Milá oddechovka na zahřátí u srdíčka, při které se navíc dozvíte i spoustu zajímavostí o Kodani a Dánsku celkově. Všem, kteří si potřebují odpočinout, uvolnit se a každodenní starosti jednoduše hodit za hlavu, vřele doporučuji. Já se už teď moc těším na nějaký další příběh z Juliiny tvorby a poznávání dalších koutů světa, jako Paříže, Tokia, Švýcarska... Takže uvařit voňavou kávičku, k tomu nějakou dobrotu, zachumlat pod deku a pak už se nechat jen unášet, číst a snít.

23.02.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Tak tohle mě zasáhlo u srdíčka. Krásný emotivní příběh, pro citlivé dušičky možná trochu náročnější, ale i když jsem teď po přečtení smutná a emočně úplně rozpoložená, celkově mám velmi dobrý pocit a jsem vlastně i šťastná, že to alespoň částečně dopadlo takhle. Je to jedna z těch knížek, co vás nenechá chladnými, je potřeba ji trochu vstřebat a věřím, že jedna z těch, na které se jen tak nezapomíná. Chvíli jste smutní, chvíli si i popláčete, ale další chvíli na to se pro změnu zase smějete. Autorka má skvělý smysl pro humor a zkrátka střídá se ve vás tolik pocitů najednou, že to člověka vykolejí, ať chce, nebo ne. Donutí vás zamyslet se a vážit si toho, co v životě máme. Vážit si života, ať je jakýkoliv, i když je někdy tak těžký, že si jen těžko umíme představit jak žít dál. Vážit si lidí kolem nás.. Sama jsem si něčím podobným prošla, takže vcítit se do kůže hlavních postav, pro mne bylo asi jednodušší, ale o to více mě to pak i zasáhlo. Je to příběh o lásce, o pochopení nejen sama sebe, o pomoci, přátelství, o pokoře a o vyrovnání se se svým osudem. I když to vypadá možná spíše depresivně, autorka to svým stylem psaní a humorem dokázala výborně odlehčit a opravdu, i když jsem si několikrát pobrečela, několikrát jsem se i hodně zasmála. Tato knížka mě neskutečně mile překvapila. Je ještě daleko krásnější, než jsem očekávala. Líbilo se mi i postupné odpočítávání metrů ode dna a dozvěděla jsem se navíc i spoustu informací, které bych v takové knížce původně ani nečekala. Za mě nádherná a skvěle napsaná kniha, u které nemůžu jinak, než dát 5* a DOPORUČUJI !!!

16.02.2022 5 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Je to takové jednodušší čtení vyloženě na odreagování a pobavení. Oproti 300 a víc stránkovým románům příjemná změna, někdy je potřeba. Jedná se o krátké povídky a asi opravdu spíše jen pro ženy.

08.02.2022 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Krásná a nápaditá kniha s originální tématikou, která vám nabídne určitě daleko víc, než to, co od ní očekáváte. Pro mě byla moc milým překvapením. Příběh je nejen o romantice a postupně vyrůstajícím vztahu dvou neznámých, ale i o odvaze, síle, víře v sama sebe, naději a důležitosti přátelství. Zajímavý, nečekaný, jiný.. nechte se překvapit ;-)

07.02.2022 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Po Vánočním táboře je tohle moje už druhá přečtená knížka od této autorky a musím říct, že jsem si její příběhy naprosto zamilovala. Jediné, co mě mrzí je, že jsem se k nim dostala až teď, když už je po Vánocích. Obě ty knížky jsou kouzelné a na zahřátí u srdíčka a nasátí vánoční atmosféry úplně dokonalé. Jedny z nejhezčích vánočních, co jsem zatím četla. Ještě teď se mi sbíhají sliny na tu jejich horkou čokoládu, vánoční perníčky a pečené kaštany ;-) Obě knížky jsou plné Vánoc, radosti, vánočních tradic, lásky, cukroví a ozdobiček, zkrátka všeho, na co si jen o Vánocích vzpomenete. Každý ten příběh je sice jiný, ale spousta věcí se v obou knížkách hodně podobá. A asi jen proto, že zrovna Vánoční tábor jsem četla jako první, tak se mi i líbil o kousíček víc. Třetí příběh už se pokusím nechat až na příští Vánoce, ale už teď se moc těším, tak snad vydržím. Každopádně doporučuji.

04.02.2022 5 z 5

Tři vánoční přání Tři vánoční přání Alexander Stainforth (p)

Tak i za mě nic moc, naprosto souhlasím s předešlým komentářem od babystar. První příběh byl z těch tří jediný opravdu vánoční, ten se mi líbil. Druhý podle mě katastrofa a do vánočních povídek nevhodný. Třetí byl fajn. Miluji vánoční knížky, ale při čtení téhle jsem tu vánoční atmosféru prostě necítila vůbec. Vracet se k ní určitě nebudu, celkový dojem spíš zklamání.

30.01.2022 2 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila už před Vánoci, ale jak už to tak bývá, vánoční přípravy, stres, plno práce, málo času a nakonec jsem se k ní dostala až teď. Je to krásný vánoční příběh plný lásky, vánočních tradic, ozdob, sváteční atmosféry, dobrot a nechybí ani romantika. Pro romantické duše, co si v tomto čase potřebují odpočinout, nasát trochu té vánoční atmosféry a nechat se zahřát u srdíčka, je tato knížka naprosto perfektní. Zamilovala jsem si snad všechny postavy i včetně miláčka Maxíka a bylo mi s nimi při čtení opravdu hezky. Přídavek na konci už by nemusel být až tak "roztažený", ale jinak moc fajn. Je to jedna z těch knížek, ke které se chci určitě znovu vrátit a už teď se moooc těším na další vánoční příběh od této autorky. Doporučuji :o)

28.01.2022 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Krásný romantický příběh popisující jak těžké je žít a přežít na pustém ostrově a jak silné pouto díky tomu může vzniknout. Je to oddechové čtení, ale v žádném případě nudné. Byla jsem napjatá až do poslední stránky a moc jsem doufala ve šťastný konec. Určitě doporučuji :-)

26.11.2021 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo, dlouho jsem se takhle nezasmála. Tahle knížka mě chytla hned od první stránky, což se mi jinak moc nestává a hlavně při té první části, jsem opravdu brečela smíchy. Je to oddychovka, napsaná vtipně, svižně, někdy trochu přitažená za vlasy, ale líbila se mi, pobavila a opravdu moc mile překvapila. Je to taková ta knížka ze života, tentokrát napsaná dvěma autory, popisující stejnou situaci jak z pohledu muže, tak i z pohledu ženy. Dominik Landsman z pohledu Jindřicha a Zuzka Hubeňáková z pohledu Nataši. Je až neuvěřitelné, jak rozdílně to obě pohlaví vidí, ale je to prostě tak. No každopádně viděla jsem v tom příběhu jak svého 20-letého syna teď, tak i sebe a manžela před xx lety a vlastně někdy také ještě i teď. Určitě se teď zaměřím i na další knihy obou autorů, snad budou stejně dobré. Všem, kteří hledají nenáročné čtení pro pobavení, vřele doporučuji :o)

29.10.2021 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Příběh Amy a Nicka, dvou mladých manželů, kteří si ve svém vztahu, stejně jako spousta jiných párů, prochází krizí. Amy ale v den jejich 5. výročí zmizí, vše nasvědčuje tomu, že došlo k vraždě a hlavní podezření padá právě na Nicka. Začátek byl trochu pomalejší, dlouho mi trvalo se začíst, ale pak se děj rozjel a nemohla jsem se odtrhnout. Nic nikdy není tak, jak to na oko může vypadat, to si myslím, že celou tuto knihu vystihuje. Konec jsem ale čekala úplně jiný a asi lepší, byla spousta možností, jak to uzavřít. Tento mi přišel takový až absurdní, nereálný.

27.10.2021 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná, ale hrozně smutná. Téma jsem věděla, už když jsem tuto knihu začala číst, ale i tak mě to vzalo. Příběh o nemoci, umírání, vnitřní síle a odhodlání, ale i o lásce, porozumění a pochopení. Sama jsem si tímhle už několikrát prošla, takže jsem se do toho všeho vžila asi víc, než bych sama chtěla. V takové situaci člověk musí být silný, nic jiného nezbývá a autor toto všechno v knize popsal dokonale. Jen to zkrátka není jeden z těch příběhů, které končí šťastně a s hřejivým pocitem na srdci. Doporučuji všem těm, pro které to nebude až tolik osobní. Je to krásný příběh, procítěný, ale pro ty, co si něčím podobným už někdy sami prošli, je to prostě až tak reálné, že to bolí.

07.06.2021 4 z 5