Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály obálka knihy
Mé hodnocení:

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor i sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361947/hvezdy-nam-nepraly-xXD-361947.jpg 4.36998
Vydáno, Yoli

The Fault in Our Stars, 2012

Kniha Hvězdy nám nepřály

ivetdos

Jedna z mých nejoblíbenějších knih a jediná, která se mi od Greena fakt líbila, moc doporučuju! :)

JajaD13

Ne vždy se povede film i kniha. Tady to vyšlo. Brečela jsem jako želva u obou. A taky se smála. Tohle citlivě vyvážit neumí každý autor. Tady se to podařilo.
Jedna z těch knih, kterou dočtete a je vám líto, že skončila.

Vixiene

Jak moc velká ostuda jsem, že jsem se k této knize dostala až nyní? :-) Film jsem samozřejmě viděla před přečtením knihy a pamatuji si, že mě rozbil na kousíčky a to samo jsem čekala od knihy. Dobře jsem udělala, že jsem měla po ruce kapesníčky a nečetla ji na veřejnosti :-D

Samozřejmě jde při čtení cítit, že je cílena na mladší čtenáře, ale příběh je krásný a tak moc smutný.. Myslím, že drtivá většina lidí už má ve svém okolí někoho, kdo se potýkal nebo potýká s rakovinou. Kdybych si mohla vybrat, jakou nemoc bych úplně nechala nějakým zázrakem vymizet ze světa, byla by to právě ona.

Dojemný příběh vypráví o dvou až příliš mladých lidech - Hazel a Augustovi. Hazel trpí nevyléčitelnou formou rakoviny a Gus je relativně čerstvě vyléčený a po amputaci nohy. Společně se seznámí v podpůrné skupině pro lidi s rakovinou, zamilovávají se do sebe a snaží se žít přítomným okamžikem, protože Hazel ví, že brzy odejde..

Gus je prostě skvělý, naprosto mi učaroval jeho pohled na svět, jeho šarm a vtip. A stávalo se dosti často, že jsem se u knihy i (kromě slzavého údolí) smála. :-D

Takže pokud máte chuť na čtivou romantiku, která vám zaručeně zlomí srdce, směle do ní.

Lucy018

Popravdě řečeno, já jsem se na tuhle knížku těšila, že si ji přečtu, protože jsem viděla film a byl to vůbec první film u kterého jsem brečela. A vkládala jsem do knížky naději, že bych mohla poprvé brečet i u knížky, ale to si asi nějakou dobu ještě počkám. Slzy nepřišly a to byla škoda. Knížka se dobře četla, ale nebyly tam emoce, jaké jsem měla u filmu. Neprožívala jsem to tak, a proto dávám této knížce docela slabé Hodnocení. Tato knížka mě zklamala, ale někomu se mohla líbit. Je dobré to porovnat. Můžete zkusit. Ale já už po druhé bych to nečetla.

jsemknihomolka

Knihu jsem dočetla a nemám slov, kniha me rozbrecela ale i rozesmála.
Knihu miluju ale znova si ji přečíst nechci už asi nikdy, nesnesla bych tu bolest znovu.

Padla Hvezda

Této knize jsem se vyhýbala dlouho. Po přečtení musím říct, že je to jedna z YA knížek, které za to opravdu stojí a mladému člověku mohou něco dát. Navíc je to hezky napsané (četla jsem v aj).

Vztah Hazel a Guse se mi moc líbil. Oceňuji, že to celé auto nenatahoval a začali spolu flirtovat téměř okamžitě. (Hazel Grace rozhodně není typická YA stydlivka.)

Za 4*, protože kniha je prostě "americká". Všichni všechny pořád obímají a vylévají si srdíčka...

Zuzanka45

Toto byla opravdu síla! Bylo to něco tak nádherného. Smutný příběh, do kterého byl krásně vepsaný humor, upřímnost, přátelství, láska, bolest, chytrost... Tak dojemnou knihu jsem dlouho nečetla.
Každý by si ji měl přečíst! Doporučuji!!!

Maevie

Hvězdy nám nepřály je kniha smutná, vtipná, drsná, nespravedlivá a má předem jasný konec v podobě smrti. Je tedy přesně jako skutečný život, a přestože spadá do kategorie Young Adult, dotknout se musí každého. Ať už se čtenář zaměří na Hazel a Augusta, kterým osud nepřihrál přívětivé karty, nezáviděníhodnou situaci rodičů nebo různé reakce okolí na nemocné dítě, nahraje mu kniha řadu témat na přemýšlení. Není přitom důležité, že příběh obou postav končí smrtí, ale to, že nenechali rakovinu vyhrát předčasně.