PetraBery Online PetraBery komentáře u knih

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Střídání ich formy a vyprávění ve třetí osobě mi vůbec nevadilo, bylo dobře oddělené. Clarisse jsem na chuť úplně nepřišla, přesto se dá pochopit, proč se chovala, jak se chovala... Je to asi psycho, vědět, že stalker je stále někde poblíž... Celkem dobře napsaná knížka.

08.11.2015 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Přes pomalejší rozjezd to bylo příjemné překvapení. Wandě i Mel jsem držela palce, konec úplně překvapivý nebyl... Myšlenka knihy byla zajímavá, zpracování za ní nepokulhávalo. Celkově se mi Hostitel četl opravdu dobře.

06.11.2015 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tahle autorka prostě psát umí... Je pravda, že konec mě trochu zklamal, ale jinak byla knížka skvělá a já si jí užila. Byla jsem tak akorát napnutá a čekala, jaké rozuzlení autorka vymyslela... Každopádně středověk bych si dobrovolně asi pro život nevybrala.

29.10.2015 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Čtivá kniha o obyčejných kamarádkách a jejich obyčejných starostech a radostech. Je důležité uvědomit si včas, co je důležité. Příjemná odpočinková četba.

28.10.2015 4 z 5

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Ano, kniha má spoustu nedostatků, přesto klobouk dolů! Na to, že autorce bylo v době vydání 13 let, mi to přijde skvělý výkon. Určitě si přečtu druhý díl, jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál. Osobně mě příběh bavil a užila jsem si ho.

25.10.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tak jako jestli to tímhle dílem končí, tak budu pěkně naštvaná... :o). Opět skvělá "nesbovka", já Harryho prostě žeru. S čím mě teda autor fakt naštval je smrt mojí oblíbené postavy... To jsem nečekala. Za mě určitě ano, takhle série je naprosto luxusní!!!

24.10.2015 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Uff... I kdyby byla polovina věcí vymyšlená, tak je opravdu strašné, že se tohle děje v našem světě v současné době... Neuvěřitelné, hrozné, otřesné... Na autorovi je vidět, že je novinář, celá kniha je výpovědí proloženou fakty... Po tom, čím si Sin prošel, není divu, že se se světem "venku" mimo pracovní tábor nedokáže úplně srovnat. Drsné čtení!

19.10.2015 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Jednou ano, dvakrát ne. Jednou přečteno, dvakrát číst nebudu. Nebylo to špatné, to ne, jen to prostě nebylo úplně ono... Čekala jsem od toho asi něco jiného. Meziprostor mezi životem a smrtí byl pojat zajímavě, zbytek knihy to trochu zazdil. Přesto určitě nelituji, že jsem si knihu přečetla.

15.10.2015 3 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Z anotace je jasné, jak kniha skončí, přesto pro mě bylo překvapivé, jak autorka nemoc i smrt dokázala zpracovat. Knížka je smutná, přesto plná naděje a života. Za mě určitě ano, není to jen plytký románek pro náctileté...

13.10.2015 5 z 5

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Knížka se mi nelíbila tak, jak jsem čekala. Je napsaná celkem čtivě, ale naivita hlavní hrdinky mi přišla přehnaná. Pro ukrácení dlouhé chvíle stačí, jinak slabší průměr.

12.10.2015 3 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

Příběh o lásce během války s vykreslením všech hrůz, které jsou s válkou spojené. Skvěle vysvětlené historické skutečnosti... Pro mě osobně byla Xeňa neuvěřitelně silnou osobností, stejně tak i Sára, která to jako židovka měla o to těžší. Knihu určitě doporučím k přečtení, stojí za to!

11.10.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Co ke knize napsat? Působivé vyprávění z pohledu Smrti... Vyprávění o válce, kde Smrt měla nejvíc práce, vyprávění o přátelství, rodině, bolesti, smutku i naději... Skvěle napsáno, knihu budu mít v hlavě opravdu dlouho!

06.10.2015 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Sebastian Faulks

Krásná kniha, pokud se o knize z války dá napsat krásná... Skvěle popsaná změna, co se s vojáky za války stane... Utrpení, bolest, smrt, ale i naděje a láska... Určitě doporučuji!

05.10.2015 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Tak i já se musím přidat ke čtenářkám (a čtenářům), kterým se knížka líbila... Ano, je to oddechovka spíše pro mladé, ale to neznamená, že se nebude líbit i starším... Vzhledem k tomu konci jsem ráda, že budou další díly, určitě si je nenechám ujít...

19.09.2015 3 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Stejně jako druhá knížka autora je i tato kniha určena asi primárně pro děti a mládež, ale pro mě, ač dospělou, to byl neskutečný zážitek... Smutný, dojemný příběh o malém chlapci, který se během války nějakou dobu stará sám o sebe a čeká na tatínka... Doporučuji!

17.09.2015 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Jsou věci, které prostě nepochopím... Příběhy jsou si tak podobné... Tvrzení "ten můj je jiný" svědčí pouze o jiné mentalitě... Nevěřím, že to může fungovat... Klidně bych knihu dala do povinné četby pro výstrahu.

16.09.2015 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Ač jsem od knihy nic moc nečekala, tak mě neskutečně překvapila... Četla se lehce a nutila mě přemýšlet, jak to bude dál a hlavně jaké bude rozuzlení... Slovo relevance mi bude dlouho šrotovat v hlavě... Výborné čtení!

15.09.2015 5 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Steve Carella je moje oblíbená postava... Kdysi jsem detektivek z 87.revíru přečetla dost, možná nastal čas se k nim a dalším vrátit... Vraha jsem neuhodla, takže za mě určitě dobrá detektivka.

14.09.2015 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Krásný, smutný, dojemný... Ta představa, že patříte někam jinam... Knihu jsem četla několikrát a pokaždé ve mě zanechala silný dojem. Určeno nejen pro děti, ale i dospělé... Rozhodně doporučuji, sama se k ní určitě vrátím.

14.09.2015 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Výborné čtení s překvapivým koncem... Knížka se četla opravdu dobře, tajemna tam bylo akorát... Rozplétání příběhu mě bavilo, psaná forma Tim (v první osobě) a Anna (ve třetí osobě) bylo příjemné oživení... Za mě spokojenost.

12.09.2015 4 z 5