Jednou ano, dvakrát ne

West je úspěšný středoškolák a má vše, co si jen může přát. Avšak jednoho dne se probudí po nehodě v nemocnici – ochrnutý a bez možnosti mluvit. Jediný způsob, jak se se může dorozumívat s okolím, je mrkání: Jednou znamená ano, dvakrát ne. West je naprosto zoufalý a neustále ho pronásledují děsivé noční můry. Jediné, co ho udržuje při smyslech, jsou návštěvy Olivie, pacientky z vedlejšího pokoje. Ta mu pomáhá s uzdravováním, informuje ho o všem důležitém a je jeho největší oporou. Ovšem co se stane, jestli se West vyléčí? Uvidí se ještě někdy? A můžou se oba ještě někdy vrátit do normálního života? Skvělý román o lásce, ztrátě a o tom, co je v životě opravdu důležité....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218255/big_jednou-ano-dvakrat-ne-218255.jpg 4.1302

Vydáno: , CooBoo

Blink Once, 2012

Kniha Jednou ano, dvakrát ne

lucka1998
14.09.2021

Kniha mě vtáhla do děje, zatočila s příběhem a nepustila mě, dokud jsem to nepochopila. Ano, tato kniha toho řekla hodně moc, a i když byl příběh neuvěřitelný, možná se toto děje, jen my to nevíme a nechápeme. Moc málo toho víme o víme o lidském mozku, a o tom co prožívají a vnímají lidé v kómatu...
Příběh se mi osobně moc líbil, a jsem moc ráda, že jsem na tuto knihu narazila.

ivousekk
20.08.2021

Vyborne. Desive, kdyz si predstavite, jak bezmocni a uvezneni jsou lide v komatu. A smutne. Na konec si pripravte kapesniky.

Runinka
18.10.2020

Hezký příběh, k zamyšlení, byť se smutným koncem.

Sali88
11.08.2020

Neměla jsem velká očekávání a byla jsem příjemně překvapená, jak moc jsem se do knihy začetla. Mladý West po nehodě končí v nemocnici s ochrnutým tělem a nedokáže komunikovat s okolím, hýbat se, mluvit. Jedinou možnost komunikace mu nabízí pacientka z vedlejšího pokoje, jedno mrknutí pro ano, dvě pro ne. Kniha je psaná z Westova pohledu a díky tomu se čtenáři dostává jasný pohled na to, jak se člověk v takové situaci cítí, vidíte Westovy myšlenky, pocity, snahu najít způsob, jak komunikovat. I přesto, že se v mnohých chvílích cítí mizerně, nepřestává bojovat a věřit, že se ze své situace dostane. A ten jeho pozitivismus, i když ho zrovna všechno štvalo mě nadchnul a já se tak do něj dokázala vcítit, prožívat to s ním. Začetla jsem se, ani jsem nevěděla jak. Pokud máte možnost, dejte knize šanci, není dlouhá, přečtete ji za chvíli. A stojí za to si ji přečíst.

Ella161
02.08.2020

Úplně nevím, jaký z toho mám mít pocit. Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale postupně mi některé věci nedávali smysl, což se ovšem na konci vysvětlilo. Dokážu pochopit, proč se ostatním kniha líbí, ale já bohužel mezi nadšence nepatřím. Tenhle žánr, kde je nadpřirozeno, není nic pro mě. Určitě však bylo zajímavé, že vše nakonec bylo jinak, než jste čekali, ačkoliv na to, jsem přišla už v půlce příběhu a věřím, že nejsem jediná. Pokud máte rádi nadpřirozeno a podobné věci, tak to bude Vaše kniha. Ovšem je tam spoustu věcí, které se nám hodí do skutečného života. Například.. jak se máme chovat k lidem v kómatu, nebo při vážném zranění. Velké plus je, že se kniha četla sama.

AkiB
21.07.2020

Nádherné. Opravdu ta kniha byla nádherná, je psaná jednoduše, děj rychle běží. Celou dobu jsem byla zvědavá, jak to dopadne.
Nikdo z nás neví, co je mezi nebem a zemí, nikdo z nás neví, kde se nacházejí ti, kteří jsou v bezvědomí.
Svět je podivné místo a mnohdy zůstává rozum stát nad tím, co se může dít. Klidně bych věřila i tomuto, že se všichni společně někde mohou setkat. Někteří nám to říct už nemohou, ti co mohou, tak jim lidé třeba nevěří nebo oni sami nenacházejí slova pro to, kde byli a co cítili.
Mě to znovu utvrdilo v tom, jak je důležité chování ke člověku v (nejen) kómatu. Nikdy nevíme, na jaké přesné úrovni je stupeň vnímání nemocného. Nikdy nevíme, na kolik nás lidé cítí, slyší, vnímají.

Aprilek
16.06.2020

Smutná kniha

divnoKF
11.04.2020

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Dejme tomu.... Příběh dobrý, ale motat do toho nadpřirozeno se mi nezdá. Konec mě dost zklamal. Byl neurčitý a vzhledem k poutavému příběhu se mi tam vůbec nehodil. Ani to k tomu nesedělo. V pořádku by byl konec, kdyby prostě podlehla nemoci a né konec, že byla celou dobu v kómatu a že se to odehrálo jakoby v "jiném světě" nevím jak to jinak popsat, ale teda čekala jsem víc...