PetraBery PetraBery komentáře u knih

Něco cirkusového Něco cirkusového Viktor Špaček

Příjemná odpočinková povídková kniha ze života... Některé povídky se mi líbily více, některé méně, ale jako celek to rozhodně hodnotím kladně.

05.04.2016 4 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Jak se mi líbil první díl, tak u druhého už jsem tak nadšená nebyla. Blaire i Rush mě někdy svým chováním dost štvali, ona svou nedůvěrou, on svými výčitkami... Za mě lepší průměr.

31.03.2016 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Skvělá kniha se zajímavým a kontroverzním tématem. Raději zemřít nebo žít v částech v jiných lidech? Má rodič nebo stát právo rozhodnout, zda bude člověk "rozpojen"? Všichni tři hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, každý měl své kladné i záporné stránky. Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila. A budu o ní ještě dlouho přemýšlet a netrpělivě vyhlížet další díl. Z tohoto žánru je to dle mého jedna z těch lepších.

31.03.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Krásný, smutný, bolavý... Theo mi byl strašně sympatický, jeho boj s nemocí bez pomoci ostatních byl bolestný... Violet jako jediná podpora, v případě bipolární poruchy jednoznačně nedostatečná. Přestože se opravdu snažila. Celkově krásný příběh, který určitě stojí za přečtení.

29.03.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Další krásná kniha z pera Kate Morton. Její výpravný a poutavý styl mě prostě baví, čtení této knihy jsem si opravdu užila. Kniha o tom, že téměř každý má nějaké své tajemství, kniha o rodinném poutu a o tom, co lidé dokáží udržení rodiny obětovat. Tajemství, která vydají zdi starého zámku, když budeme pořádně poslouchat... Konec mě hodně překvapil, celkově povedené dílo.

28.03.2016 5 z 5

Hledám přítelkyni pro konec světa Hledám přítelkyni pro konec světa Tiffanie DeBartolo

Knihu jsem asi před šesti lety četla z prvního vydání pod názvem Díra v duši a nyní se mi četla stejně dobře. Je to příběh o osudové lásce, bolavý, smutný, upřímný a dojemný... Stále čekáte, jestli se věštba opravdu vyplní... Povedená love story!

22.03.2016 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Turnus pro mě byl stejně skvělý jako Silo. Ano, nebyl tak akční, ale dokázal mi vysvětlit spoustu věcí, které jsem si v Silu pouze domýšlela. Setkání se Sólem bylo výborné, Donnyho mi bylo líto... Už teď se moc těším na třetí díl, protože svět, který pan Howey vymyslel, je naprosto fantastický. Za mě super!!!

19.03.2016 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tak tahle kniha pro mne byla velké překvapení... Teď už chápu, proč jsem na ni v knihovně čekala takovou dobu. Příběh o rozbité rodině, smrti, smutku, neopětované lásce, naději i hledání pravdy. V některých chvílích mě Hanka štvala, na druhou stranu, na dvacetiletou holku toho bylo naloženo až dost... Kdo se mi hodně líbil byla Zora, líto mi bylo Ilony... Každá osoba ve mě vyvolávala různé a odlišné emoce, takže za mne určitě ano, doporučuji k přečtení.

15.03.2016 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha psaná formou dopisů, určitá podobnost s knihou Ten, kdo stojí v koutě, tu je, přesto má kniha co nabídnout. Smutný, dojemný příběh, hledání sebe sama v minulosti i přítomnosti. Laurel mi byla sympatická, dospívání je období těžké samo o sobě, natož při smrti blízkého člověka. Ta zasáhne téměř každého a každý se s touto ztrátou vypořádává jinak...

13.03.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Čtivá, spíše psychologická než detektivní kniha. Autorův styl psaní mě baví, takže i s touto druhou Krví na sněhu jsem spokojená. Ze všech postav se mi nejvíc líbil Knut, dětskou upřímnost prostě nic nenahradí... :-). Další díla autora si rozhodně nenechám ujít.

10.03.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knihu považuji za důstojné pokračování trilogie "Milenium". Ano, Stieg Larsson to úplně není, přesto si myslím, že se toho autor zhostil velice dobře. Další osud Lisbeth a Mikaela se mi líbil, takže za mě určitě spokojenost.

08.03.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Srovnávat tuto knihu se sérií o Harrym je zbytečné, je to něco úplně jiného... Ale nemůžu napsat, že to bylo špatné. I když byl hlavní hrdina Olav povoláním zabiják, moje sympatie měl. I člověk jako on má přece právo na lásku a obyčejný život... Závěr byl hodně dobře napsaný, takhle jsem si konec nepředstavovala... Líbilo se mi to.

03.03.2016 4 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Wauuu... Neuvěřitelná, otevřená výpověď lékaře z Čech, který pomáhá na misích s Lékaři bez hranic... Před panem Trachtou a ostatními zúčastněnými smekám imaginární klobouk za práci, kterou na misích odvádějí... Kniha je místy drsná, ale je psána s citem a lidskostí, která dělá knihu poutavou od začátku do konce. Určitě doporučuji!

01.03.2016 5 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Další povedený díl mojí oblíbené série, která, jak anotace slibuje, opravdu neztrácí dech. Příběh Treze jsem si užila a bylo mi líto toho, co se stalo... Ostatní linie příběhu mě nerušily, zajímaly mě téměř všechny zúčastněné postavy. Další díl si určitě nenechám ujít.

29.02.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Smutná, dojemná kniha o dvou mladých lidech před a během války... Příběh o tom, jak moc válka zasáhne do života všech, kteří ji zažijí a přežijí... Za mě příběh, který si Pulitzerovu cenu rozhodně zasloužil. Krátké kapitoly, střídaní postav i časů, vůbec nic z toho mi nevadilo... Příběh si prostě plynul a já si ho neskutečně užila. Určitě doporučuji všem, výborná záležitost!!!

23.02.2016 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

I druhý díl vyprávěný z pohledu Adama se mi líbil, stejně jako první... Je pravda, že moc dialogů v knize nebylo, hodně Adamových myšlenek, co by kdyby ano.. Ale i tak se kniha četla dobře, konec se dal trochu očekávat, tak nezklamal.

20.02.2016 4 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

A tak to byla velká paráda!!! Tlustá kniha s nádherným příběhem určeným nejen pro děti a mládež. Já jsem byla nadšená, příběh Vanga, jeho lásky Ethel, ostatních přátel a nepřátel... Příběh, kde do sebe jednotlivé historické události krásně zapadají, nejednou jsem při čtení zatoužila letět vzducholodí... :o). Hodně povedené, určitě a s radostí doporučuji.

20.02.2016 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Hodná holka je rozhodně čtivý román, jako thriller mi to úplně nepřišlo, psychologické ano. Střídání "před" a "po" bylo dobře odděleno, stejně tak vypravěči. Konec mě osobně překvapil, měla jsem jinou představu, ale tahle do knížky naprosto sedla. Takže za mne určitě ano!

14.02.2016 4 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Tak za mě zklamání. Podobnost se Stmíváním tady rozhodně je, přesto mě kniha nedokázala zaujmout natolik, abych měla problém jí odložit. Přečetla jsem ji celkem rychle, ale asi jen proto, že knihy dočítám. Další díl číst nebudu.

04.02.2016 2 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Je jasné, že tento žánr není až tak hodnotné čtení, na druhou stranu na oddech je dle mého ideální. Autorka píše čtivě, ani se nenadějete a je konec knihy. Jaký je konec knihy je asi vcelku jasné, ale to na čtivosti nic neubírá.

03.02.2016 4 z 5