PetraBery Online PetraBery komentáře u knih

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Styl psaní tohoto autora mi vyloženě sedí. Ano, v tomto případě se jedná o romantický thriller, jak je uvedeno na obalu, ale na čtivost knihy to nemá žádný vliv. Zajímavý námět, při výměně mobilních telefonů oba hlavní hrdinové začnou pátrat v minulosti toho druhého. Za mě určitě povedená kniha, jen ten konec byl opravdu moc, proto nedám plný počet.

01.02.2016 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, neboť Kostičas jsem četla před více jak rokem a půl. Ale poté už to jen frčelo, svět, který autorka vytvořila, je opravdu propracovaný a originální. Líbí se mi, jak Paige stále pracuje na svých schopnostech, ve vztahu se Strážcem jim držím palce. Další díl si určitě ráda přečtu.

31.01.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Tak tohle je podle mě na plný počet. Pěkná kniha o tom, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá... Kniha o přátelství, lásce, zklamání, šikaně, domácím násilí... Z hlavních hrdinek mi nejvíc sedla Madeline, hodně vtipná záležitost... :o). Jane jsem držela palce, aby byla schopná vylézt ze své ulity a Celeste jsem přála, aby dokázala udělat ten zásadní a rozhodující krok. Opravdu povedená kniha.

28.01.2016 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Knížka překvapila, čte se skoro sama... Dobře vykreslená atmosféra vězení, stejně tak život, který pobytu v něm předcházel. Je neuvěřitelné, co všechno jsou ženy pro lásky schopny udělat!

25.01.2016 4 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Detektivka, u které mi celou dobu šrotovalo v hlavě, jak a kdo... Vraha jsem si tipla před koncem, jinak jsem byla celou dobu vedle. Opravdu dobře napsané, tato autorka psát umí. Co mi vadí, je váha knihy, vždy mě po delší době začne bolet ruka... :o).

25.01.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Originální, vtipné, pohodové. Pro mě velké překvapení, určitě jsem nečekala, že se mi knížka bude tak líbit.

21.01.2016 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

Za mě zatím nejslabší ze série... Ne nějak o hodně, ale předchozí díly se mi určitě líbily víc. Příběh Hannah a Marca byl jako na houpačce, nahoru dolů. Co se stalo Hannah se dalo tušit asi od půlky knihy. Celkově hodnotím kladně a určitě si nenechám ujít další díl - Colea.

17.01.2016 3 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Opravdu dobře pojatý a vyprávěný příběh o krutosti, kterou sebou přinášelo otroctví. Hetty Drobek mi byla hodně sympatická, krásná myšlenka, jak vyprávět životní příběh - formou ručně vyšitého přehozu. Příběh o odvážné Sarah, která se svojí sestrou prokázala neuvěřitelnou odvahu a dokázaly jít proti proudu a proti otroctví se prosadit. Jsem ráda, že kniha je inspirovaná skutečnou postavou. Určitě doporučuji.

15.01.2016 5 z 5

Chlapec ve stínu Chlapec ve stínu Carl-Johan Vallgren

Dílo severského autora a za mě určitě dobré a čtivé. Hlavní hrdina Danny mi tam seděl, je pravda, že rozuzlení mě celkem překvapilo, ale dává skvělý prostor pro další díly...

09.01.2016 4 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Tak i já se musím přiznat, že tato kniha autorky mě až tak neoslovila. Ano, odpočinula jsem si u ní, ale že bych jí nemohla odložit, to ne. Slabší průměr.

03.01.2016 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Na tohoto autora jsem byla zvědavá a úmyslně jsem nezačala tolik opěvovanou trilogií z ostrova Lewis. A zklamaná určitě nejsem, ale je pravda, že podobnost se "Šifrou" tu určitě je. Příběh mě bavil, rozuzlení jsem začala tušit již před koncem, ale to knize nic neubírá. Takže za mě ano a ráda si přečtu další díl. A možná se vrhnu i na další tituly autora.

01.01.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Do hlavního hrdiny Christmase jsem se zamilovala od prvního okamžiku, to, jak si svým přidrzlým způsobem šel za svým cílem mě opravdu bavilo... Konec se dal očekávat, ale zklamaná z něj nejsem. Hodně se mi líbil popis tehdejší doby, souhlasím s komentářem, že jedno slovo, kterým lze toto dílo vyjádřit je syrovost. Skvělá kniha!

31.12.2015 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tahle autorka prostě umí... Další z řady příběhů, které prostě dokážou chytit za srdce. Příběh o lásce, válce, strachu, naději a hledání pravdy. Obě hrdinky, Sophie i Liv se mi líbily, za konec jsem byla ráda. Krásné čtení, určitě doporučuji.

16.12.2015 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nevím, jestli bych knihu za sebe označila jako knihu roku 2015. Kniha se četla skvěle, vyprávění z pohledu tří postav se mi líbilo a na konci do sebe všechno výborně zapadlo. Překvapil mě alkoholismus hlavní hrdinky Rachel, zajímavá změna oproti klasickým hrdinům a hrdinkám. Na prvotinu to bylo hodně dobré, jen nejsem přesvědčená, že je to opravdu to nejlepší z letošního roku. Ale za přečtení knížka rozhodně stojí.

09.12.2015 4 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

I další pokračování příběhu o Caroline a Simonovi mě bavilo, "Očko" tam naštěstí nemělo hlavní roli, takže určitě nelituju, že jsem knihu přečetla. Příjemná oddychovka.

05.12.2015 4 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Knížka se mi četla dobře, postupné odkrývání manželových tajemství mě bavilo... A konec i překvapil, čekala jsem ho jiný. Určitě hodnotím kladně.

04.12.2015 4 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Hlavní hrdinka Andrea nebyla úplně můj šálek kávy, na druhou stranu od těchto knih se nedá čekat nic jiného než pohodový a oddechový čas. A to určitě kniha splnila. Jsem ráda, že konec byl takový jaký byl, že "kopanec", který Andrea udělala, jí otevřel oči.

29.11.2015 4 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Úplně špatná kniha Biomanžel není, ale že by to byla nějaká pecka, tak to bych za sebe říct nemohla... Chápu, že autorovi se změnil život, takže spousta situací je ze života. Vyprávění duly bylo celkem fajn, občas se hodně tlačilo na pilu, co se týče vtípků, které až tak vtipné nebyly... Průměrné dílo, které mě úplně neoslovilo.

19.11.2015 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

I druhá kniha tohoto autora se mi líbila. Na oddělení Q sedí sympatická sestava. Kdo byl opravdu vrahem jsem do konce nevěděla, takže trochu překvapení. Co mi přišlo přitažené za vlasy, byl konec. Kniha stojí určitě za přečtení, kdo má rád detektivky, bude se mu líbit.

17.11.2015 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

A tak jako oddechovka celkem v pohodě, každopádně podruhé číst nebudu... Slabý průměr, nic, u čeho bych musela přemýšlet, ale jen tak na relax ideální.

15.11.2015 3 z 5