Samec

V přímořském městečku Monterey kolují řeči o Chloe Pattersonové, která se právě přistěhovala a chystá se otevřít útulek pro opuštěné pitbully. Šušká se, že je bývalou královnou krásy (pravda) a že dala takřka před oltářem košem svému snoubenci (také pravda). A že se sice po nikom novém nerozhlíží, nicméně prý padla do oka místnímu fešnému veterináři (naprostá pravda). Když Lucas Campbell zrovna neslouží na rodinné veterinární klinice, brázdí vody zálivu na surfu. Je poměrně čerstvě single a rozhodně se hned nemíní vrhat do nového vztahu. Slečna Miss Zlatý stát ovšem zaujme jeho pozornost a Lucas jí věnuje ne jeden, ale rovnou dva až tři obdivné pohledy. Ani Lucas ani Chloe nestojí o závazky. Mít ale někoho, s kým lze trávit noci a víkendy, není k zahození. Bude několik sklenek Mai Tai, měsíční svit a broukání Franka Sinatry stačit k tomu, aby oba hrdinové zapomněli na svou minulost? Smíchejte kapku polynéské chuti se špetkou nestoudnosti a přilijte trochu starého dobrého kouzla dohazování – nastal čas na Samce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261945/big_cocktail-samec-y9V-261945.jpg 4618

Cocktail 4.

Vydáno: , Mladá fronta

Mai Tai´d Up, 2014

Kniha Samec

Mondaika

Dámy a pánové zklamání... Ze začátku knihy to vypadalo nadějně. Bohužel postupně mě příběh vůbec nebavil... Spoustu klišé, žádné napětí. Některé stránky jsem přeletla jen leteckým pohledem... A stačilo to. Myšlenka na příběh krásná, ale chtělo by na tom trochu víc zapracovat...

Zároveň se mi také nelíbí, že skoro každá
druhá "romance" má "pravidlo" , že pán pravý je vždy dokonale obdařený a bývalý naopak ho má malýho...

Poz. Naprosto také souhlasím s tím jak #janina66 uvádí, že název je velmi zavádějící...

janina66
24.06.2021

Název knihy je velmi zavádějící. Má oblíbená autorka nezklamala. U knihy jsem se pobavila a odpočinula. Humorná romanťárna a psi, vděčné téma.

uminaa
22.06.2021

Tentoraz som si povedala, že začnem netradične – predposlednou knihou série.

Či by sa tejto knihe dalo niečo vytknúť? Áno, tak ako každej.

Išlo o knihu plnú klišé? Áno, ale takým milým spôsobom.

Postavy boli nezáživné, nemastné - neslané? To by som ani nepovedala. Nešlo tu o príbeh prachatého mača, ktorý má očividne dosť veľký problém so záväzkami a vlastne aj sám so sebou, pretože má temnú minulosť a tú si kompenzuje zvláštnymi praktikami, chovaním a pod., a x-saťročnej chudobnej panny, ktorá premení zviera na princa Krasoňa. Nechápte ma zle, ja rada čítam príbehy s týmto „modusom operandi“. Výborne sa dá pri takých príbehoch oddýchnuť a vypnúť. A keď je to ešte aj s nejakou (aj keď minimálnou) pridanou hodnotou (môj názor - tú si buď človek v akejkoľvek knihe nájde, alebo nenájde) a aj keď s malým množstvom humoru a sarkazmu, som spokojná. Teda nechcem byť pokrytec – väčšinou som spokojná. Niekedy si jednoducho s knihou nesadneme.

Ale späť k hodnoteniu tejto knihy. Teraz som bola celkom vďačná za takýto príbeh. Aj keď nešla autorka ohľadom témy týrania zvierat, resp. psov (a ešte konkrétnejšie pitbullov), do hĺbky (aj keď možno o trošíčku aj mohla), treba rátať s tým, že nejde o odbornú literatúru zameranú na prácu s týranými zvieratami. Ide o knihu z oddelenia literatúry pre ženy, ktorá sa vo všeobecnosti síce málo, ale aspoň predsa dotkla aj takejto závažnej témy. Ja som si napríklad pri tejto knihe aj poplakala, a preklínala ľudí so zvrátenou chuťou zámerne ubližovať akémukoľvek živému tvorovi, a keby som mohla, zoslala by som na nich blesky, hromy a mor.

Priznám sa, že zo začiatku som nevedela, či mi bola Chloe sympatická, alebo mi jej bolo viac ľúto. Nevidela som v nej ani tak rozmaznanú slečinku z bohatej rodiny, ale skôr dospelú ženu, ktorá je obmedzovaná a kontrolovaná do takej miery svojou zatrpknutou a snobskou matkou, ktorá sa zasekla asi tak v 19. storočí, že sa nechala nútiť do svadby, a to v 21. storočí. Príšerné! Ale tak v knihách je možné všetko.

Čo sa týka Lucasa, tak ten mi bol naozaj veľmi sympatický . Vedela som si ho veľmi živo predstaviť, ale rozhodne nie ako princa Harryho. Pri jeho opätovnom stretnutí s Juliou som síce škrípala zubami, ale keď som si spomenula na svoju mladosť - pochabosť a na to, ako dokážu byť mladí ľudia ani nie tak zaľúbení, ale skôr zaslepení, naivní a dôverčiví... No a povedzme si úprimne, ktorý mládenec hneď rozmýšľa nad povahou partnerky, keď sa má dotyčná podobať na Pamelu Anderson? Všetka česť výnimkám, páni! V každom prípade, Lucas to zvládol lepšie, než som čakala.

Celkom som sa zabavila na spoločných interakciách medzi Chloe a Lucasom – síce som neplakala smiechom, ale pobavili ma.

Trošku ma mrzelo, že nedostali viac priestoru Lou a Marge, ale tak čo už.

Do čítania tejto knihy som išla s tým, že som na ňu narazila náhodou a chcem zaplniť poslednú tému čitateľskej výzvy. Dokonca som vedela, čo mám od autorky zhruba čakať - takže suma sumarum – nebolo to najhoršie. Išlo o ľahké, nekomplikované, plynulé čítanie.

A na záver si neodpustím:
„And more, much more than this,
I did it my way.“

vcielka
29.03.2021

(+ SPOILER) No, zatial najslabsia cast serie. Bolo to strasne nudne a nezazivne. Najviac sa mi pacila pasaz, kedy sa stretli na veterine a podali si ruky, ona mu povie, ze ju tam posiela Lou a Lucas odpoveda "vdaka Lou", aj ked vobec netusi, kto to je, hlavne ze vdaka nemu tam je :) To bolo velmi mile a len kvoli tejto malej epizodke davam 2. hviezdu. Inak sa tam absolutne nic nedialo cely cas a az na konci, ked sa mu priznala to konecne zacalo byt fakt zaujimave, az kym sa nevratil z Belize a vsetko bolo ok. Vobec nevadilo, ze sa jej 3 mesiace neozval, neodpisal, nezavolal. A este jej aj povie, ze sorry ze som sa neozval a vdaka, ze si mi nevrazila a ona to vsetko presla a vsetko super. Akoze fakt? Mam chut z celej tejto serie plakat. Fakt nechapem, co sa ludom na takychto hlupuckych pribehoch paci. Takuto vec by dokazal spatlat hocijaky nevypisany autor v Cechach i na Slovensku za mesiac a ziadny vydavatel, ktoremu by to poslali, by to v CR a v SR nevydal a poslali by ho do haja, ze sorry moja, mas sa este vela co ucit a vlastne asi na to nikdy mat nebudes. A potom si pride nejaka Claytonova a vydaju jej rovno celu seriu toho paskvilu. No, je to fakt vtipne.
Mimochodom hrdinovia boli celkom nezazivne charaktery. Hlavny hrdina vyzeral byt normalne zrely chlap, az kym ku koncu nespravil to, co spravil. Keby to bola zenska, ok, poviem si, je to zenska s menstruacnym syndromom, to sa nam deje pravidelne. Ale chlap? Este k tomu podla vsetkeho mal byt inteligentny. Ma predsa este i celkom inteligentnu vysoku skolu. Je to veterinar a aj sa sprava celkom pricetne. Potom citatel spozna jeho byvalku a tak si hovori, ako mohol niekto inteligentny, tak dlho chodit s niekym ako ona, absolutne hlupuckou osobkou a este si ju chciet aj vziat a pripadne mat s nou nieco spolocne. A autorka to ani nezachrani prehlasenim, ze spolu su od strednej a dobre sa poznaju. Az na taketo nerealne ulety charakterov fakt nie som. Mimochodom, najlepsi charakter pribehu je jednoznacne matka. Aspon jeden aspon niecim zaujimavy charakter.
A opat mam vyhrady k nazvu. Akoze, preco sa tak vola? Vie niekto? Videl v tej knihe niekde niekto nejakeho samca, ak teda opomenieme Sammyho Daviesa Juniora?
Za mna to celkovo nebola knizka hodna vydaja, nieto prekladu.

sun.from.ibiza
21.01.2021

Lehce se to četlo. Ale žádná velká sláva se nekonala. Na knihu jsem se celkem těšila, protože miluji psy, ale v podstatě mi přijde, že se autorka o toto téma jen tak lehce otřela a ještě mi to přišlo dost nereálné a zavádějící.

hadenka
08.10.2020

Milé,oddechové počteníčko,za mě ano.

be_pa
21.09.2020

Všechny knihy série jsou příjemně vtipně psané. Příběh Cloe a Lucase jako takový se mi líbil. Hvězdu dolů jsem dala za autorčinu naivní představu o záchraně týraných pitbullů a jejich dalším bezproblémovém životě.

LucySmile
02.08.2020

Po předchozích knihách z této série naprostá slabota. Hlavní hrdinka je rozmachaná dceruška z bohaté rodiny, která uteče ze svatby a nikomu neřekne proč. Velké zklamání :(