Chlapec ve stínu

Chlapec ve stínu obálka knihy
Mé hodnocení:

Je léto 1970. Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chlapec nenávratně zmizí. O mnoho let později zmizí i chlapcův bratr Joel Klingberg. Zoufalá manželka poprosí o pomoc Dannyho Katze, jazykového génia s pochybnou minulostí, s nímž Joel kdysi studoval na vojenské tlumočnické škole. Katz se jen velmi neochotně pustí do pátrání, ale brzy zjistí, že mocná rodina Klingbergových skrývá nejedno tajemství. A když se na něj pokusí kdosi hodit vraždu, stává se z Katzova hledání boj o přežití......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251641/chlapec-ve-stinu-251641.jpg 3.682

Danny Katz 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Skuggpojken

Kniha Chlapec ve stínu

martinka1751
16.11.2020

Příběh jako takový nápad byl dobrý, ale proste vůbec se mi nelíbíl styl psaní autora.... Celkově to bylo strašně uspěchané, člověk se ani nemohl zamyslet nad tím kdo je vrah a nezjistil pořádně ani jak na to Katz nebo jakákoliv jiná postava přišla.
kolikrát tam popisoval autor věci které mi osobně přišli úplně zbytečné. Občas mi i přišlo, že skáče z jedné věci na druhou, ale možná se mi to jen zdálo... Na to že měla kniha docela dobré hodnocení, mě teda dost zklamala...

Janaves
12.05.2020

Nedočteno.Nevim proč, ale nezaujalo mě to.Nemohu hodnotit.

Kerberos
08.09.2019

Na severskou detektivku překvapivé spojení woodo a drog.Děj se proplétá obdobím třiceti let a překvapuje mě,kam až se můžou dostat bývalí feťáci.Určitě se pustím i do dalšího dílu.

Enny06
13.03.2019

Kniha se mi moc líbila, hlavně díky originálnímu námětu.

konicekbily
25.01.2019

Vítám novou sérii severské krimi. U této knížky jsem se nenudil a i "Svině" stála zapřečtení.

BarboraVolstat
09.01.2019

Velmi chytlava knížka. Doporučuji

Madelisi
06.01.2019

Originální příběh s velmi slibným začátkem. Minulost hlavního hrdiny Katze je dobře popsaná, i když jsem přemýšlela, jak to, že je se svým životním stylem stále na živu.
Woodoo a exotická Dominikánská republika mi chvilku připomněla Cizinku, což je hodně nečekané ve švédském románu.
Nicméně mi připadalo, že jsem vždy pí několika kapitolách měla jistý brzdič ve čtení a musela knihu odložit. Alespoň vydržela delší dobu :-)
Kniha ale je napínavá a zajímalo mě, co se stane dál. Jenom tu na můj vkus bylo až moc šílenců, z nichž dva na začátku vypadali jako vzorní občané.

čef
14.09.2018

Překvapilo mne zdejší poměrně nízké hodnocení na tak dobrý příběh. Samozřejmě jde to trochu za hranici našich snů, ale koho zajímá nějaká nudírna? Kniha dobře udržuje tempo i napětí, vyšperkované vúdú a exotikou, takže je stále co probírat. Závěr nechává vrátka pootevřená, takže si Svini určitě někdy rád přečtu.