Chlapec ve stínu

Chlapec ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251641/bmid_chlapec-ve-stinu-251641.jpg 4 91 31

Danny Katz série

Je léto 1970. Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chlapec nenávratně zmizí. O mnoho let později zmizí i chlapcův bratr Joel Klingberg. Zoufalá manželka poprosí o pomoc Dannyho Katze, jazykového génia s pochybnou minulostí, s nímž Joel kdysi studoval na vojenské tlumočnické škole. Katz se jen velmi neochotně pustí do pátrání, ale brzy zjistí, že mocná rodina Klingbergových skrývá nejedno tajemství. A když se na něj pokusí kdosi hodit vraždu, stává se z Katzova hledání boj o přežití...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Skuggpojken

Pavlína2019
19.02.2024 3 z 5

Knihu jsem četla velmi dávno, ale vybavuji si, že má dost drsné téma. Právě jsem dočetla druhý díl. Ta je také napsaná určitě dobře, ale na nepříjemné, syrové téma.

m2056
15.09.2023 3 z 5

Čte se dobře dobrý zpracování kniha vás bude bavit lepší průměr.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Hodně zajímavý námět. Knížka se mi dobře četla, doporučuji.

martinka1751
16.11.2020 2 z 5

Příběh jako takový nápad byl dobrý, ale proste vůbec se mi nelíbíl styl psaní autora.... Celkově to bylo strašně uspěchané, člověk se ani nemohl zamyslet nad tím kdo je vrah a nezjistil pořádně ani jak na to Katz nebo jakákoliv jiná postava přišla.
kolikrát tam popisoval autor věci které mi osobně přišli úplně zbytečné. Občas mi i přišlo, že skáče z jedné věci na druhou, ale možná se mi to jen zdálo... Na to že měla kniha docela dobré hodnocení, mě teda dost zklamala...

Janaves
12.05.2020

Nedočteno.Nevim proč, ale nezaujalo mě to.Nemohu hodnotit.

Kerberos
08.09.2019 4 z 5

Na severskou detektivku překvapivé spojení woodo a drog.Děj se proplétá obdobím třiceti let a překvapuje mě,kam až se můžou dostat bývalí feťáci.Určitě se pustím i do dalšího dílu.

Enny06
13.03.2019 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, hlavně díky originálnímu námětu.

konicekbily
25.01.2019 5 z 5

Vítám novou sérii severské krimi. U této knížky jsem se nenudil a i "Svině" stála zapřečtení.

BarboraVolstat
09.01.2019 5 z 5

Velmi chytlava knížka. Doporučuji

Madelisi
06.01.2019 3 z 5

Originální příběh s velmi slibným začátkem. Minulost hlavního hrdiny Katze je dobře popsaná, i když jsem přemýšlela, jak to, že je se svým životním stylem stále na živu.
Woodoo a exotická Dominikánská republika mi chvilku připomněla Cizinku, což je hodně nečekané ve švédském románu.
Nicméně mi připadalo, že jsem vždy pí několika kapitolách měla jistý brzdič ve čtení a musela knihu odložit. Alespoň vydržela delší dobu :-)
Kniha ale je napínavá a zajímalo mě, co se stane dál. Jenom tu na můj vkus bylo až moc šílenců, z nichž dva na začátku vypadali jako vzorní občané.

čef
14.09.2018 5 z 5

Překvapilo mne zdejší poměrně nízké hodnocení na tak dobrý příběh. Samozřejmě jde to trochu za hranici našich snů, ale koho zajímá nějaká nudírna? Kniha dobře udržuje tempo i napětí, vyšperkované vúdú a exotikou, takže je stále co probírat. Závěr nechává vrátka pootevřená, takže si Svini určitě někdy rád přečtu.

SilvieSisinka
28.06.2018 4 z 5

Kniha mě velmi překvapila.Podle procent zde na databázi jsem se ji bála začít číst.Ještě že nedám na rady,jen na sebe :-)
Četlo se to opravdu sama.Místo alkoholu....který je skoro v každé knize švédů ;-) Zde tedy rovnou drogy a silné woodoo.Zombi atd.Někde to bylo silné scifi,ale co už.Hlavně že jsem se začetla :-) Jdu číst další knihu autora...Svině.

KlariN
18.03.2018 3 z 5

Velmi dobrý temporytmus vyprávění, nicméně poněkud plytké. Ale jako rozjezd odpočinkové série celkem sliné.

CharlesWard
01.11.2017 1 z 5

Po všech stránkách veškrze nudná kniha. Autor se zřejmě neúspěšně pokusil o svezení na vlně švédského krimirománu. No nevyšlo mu to.

sabca
21.08.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Potom byl děj tak zajímavý, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Závěr knihy byl pro mně nečekaný. Doporučuji k přečtení

Půca4
13.08.2017 4 z 5

Tak u této knihy jsem byla velice mile překvapena. Bavila mě od samého začátku až do konce. Příběh byl parádní, zajímavá zápletka, překvapivá rozuzlení. Přesto měla kniha pár chyb, za které, si myslím, může autor - a to správné načasování nějakého BUM. Prostě věta, která vás má dostat na kolena, ale tak nějak splyne s textem a než vám to dojde, ztratí to to správné 'kouzlo'. Chápete? Ale i přesto to bylo super! Doma už mám i Svini.

slaska77
03.08.2017 5 z 5

Knihu jsem si vybrala náhodně v knihovně jako lehčí letní čtení, což splnila na 100 %, ale musím říct, že autor má opravdu cit pro vyprávění, protože bylo opravdu jen pár míst, kdy jsem se nudila. Od 50. strany vše krásně plyne, že to člověku nedá a musí číst dál. I proto dávám 5x*.

Angry
06.02.2017 3 z 5

Je to dobra krimi. Ne skvela, proste jen dobra.

A dobra je predevsim proto, ze Vallgren se soustredi na vysetrovani zahady, ne na samoucelnou brutalitu, jak je v poslednich letech v zanru zvykem.
Dej ma hodne rychle tempo a nezasekava se, ale i tak vsechno postupuje pomerne logicky a bez nesmyslnych "prekvapivych" twistu za kazdou cenu.
A hlavne je kniha napsana velice srozumitelne - i kdyz ma autor solidni slovni zasobu a pouziva delsi souveti, nejak se mu povedlo, ze se to cele cte jako slabikar.

Skvela knizka to neni hlavne kvuli mnozstvim klise. Vallgren ma sice velky potencial do budoucna, ale potrebuje priste vytvorit pribeh, ktery se ctenarum nevykouri z hlavy za dve hodiny po docteni.

petr5364
10.01.2017 4 z 5

Nevěděl jsem do čeho jdu, ale byl jsem mile překvapen, ta detektivka není vůbec špatně vymyšlená a ani vůbec špatně napsaná. Bavilo mě to, napínalo mě to, takže za čtyři s klidem. A Danny Katz je docela zajímavý loser.

mensik8673
08.01.2017 3 z 5

jistě zajímavá kniha, ale místy jsem se dost nudil.

voodoo severská krimi

Carl-Johan Vallgren
švédská, 1964
2015  72%Chlapec ve stínu
2016  72%Svině
2008  62%Příběh podivuhodné lásky

Kniha Chlapec ve stínu je v