Hledám přítelkyni pro konec světa

Když mi bylo dvanáct, věstkyně mi předpověděla, že moje životní láska zemře a nechá mě tu samotnou. Víte, jak rozesmát Boha? Vyprávějte mu o svých plánech! Ne, tohle rozhodně není dojemný slaďák, přestože se v něm od začátku do konce hovoří o lásce. Co to tedy je? Je to příběh o nekonvenčních mladých lidech, jehož hrdinové mluví tak, že by na kurzech společenské konverzace příliš neuspěli. Je to nesmírně erotické, pikantní, plné nespoutaného milování a necenzurovaného sexu. Je to příběh starý jako svět, a přece znovu a znovu jiný, jedinečný a neopakovatelný. Uštěpačným hlasem rozhněvané a zraněné mladé ženy ho nepříliš uctivě vypráví Beatrice „Trixie" Jordanová, zapřisáhlá odpůrkyně veškerého snobství. A také věčná hledačka pravého smyslu života, jejíž cynismus není zdaleka tak obrovský, jak by se na první pohled mohlo zdát. Není proto divu, že právě ona odpoví na lehce potrhlý inzerát mladého muže, který hledá „přítelkyni pro konec světa". Do života jí tak vtrhne Jacob Grace, talentovaný, sympaticky praštěný začínající spisovatel. Svými svéráznými způsoby i hlubokomyslnou filozofií ji okouzlí natolik, že se spolu brzy jako na horské dráze řítí radostmi i běsněním svého vášnivého vztahu. Hospody a bary Los Angeles, z něhož se Trixie s Jacobem touží odstěhovat, okázalé večírky, tolik milované Trixiinou bohatou matkou, divoké mejdany u přátel, noční pláž... to jsou kulisy prazvláštního milostného příběhu, po kterém vám zůstane sladko u srdce a hořko na jazyku. Od počátku času je to pořád stejné - on a ona, Adam a Eva, Jacob a Trixie. A osud......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263239/big_hledam-pritelkyni-pro-konec-sveta-J9Y-263239.jpg 4.3127

Vydáno: , Metafora

God-Shaped Hole, 2002

Kniha Hledám přítelkyni pro konec světa

Bláža9
29.03.2021

Jako špatné to nebylo, ale ani to není kniha, která by ve mě něco zanechala...

petrusbrezu
05.10.2020

Dobře se četla, to mohu potvrdit. Některé postavy byly protivné a možná i zbytečné. Knihu lze bez větších výhrad doporučit.

Knihobolka
06.01.2020

Čtivý, dobře napsaný příběh. Z knihy jsem byla mile potěšená. Někdy i pitomý název může skrývat dojemný a hezký prožitek.

Medunkavera
04.10.2019

I když jsem celou dobu cítila, že to tak dopadne . . prostě . . celou dobu jsem měla takový divný pocit, že to . . fakt tak dopadne a ono to tak dopadlo. A to jsem se bránila, zaháněla to . . bylo to tak.
Pak jsem z toho byla dva dny špatná. Tak moc mě ten příběh zasáhl.
Líbilo se mi, jak spolu komunikovali a dokázali si o sobě všechno povědět. .

Š.Ala
02.09.2019

Bohem vyhloubená díra...
Snad první kniha, kterou jsem při čtení opravdu měla strach číst. Věděla jsem, jak to skončí, ale tak moc jsem si přála, aby to tak nebylo. Tak moc jsem si oba zamilovala, že konec jsem četla v naprostém transu. Asi jsem si příliš zvykla na sladké a růžové konce, ale život takový vždy není.

Kiki22
26.08.2019

Čte se to hezky, ale že by mě to až tak chytlo za srdce, to ne. Od začátku vlastně čekáte, až se vyplní věštba, říkáte si, proč má Trixie strach pokaždé, když jde Jacob do vany, ale když jde v noci plavat opilý do oceánu, nebojí se. Ale jinak je to fajn knížka o osudové lásce, spřízněných duších, nicméně žádná romantická slátanina, spíš má trochu temnější podtón a ukazuje i to, jak vztahy rodičů a s rodiči ovlivňují ty naše.

adela2230
20.08.2019

Knížka je zajímavá, občas mi přišla zbytečně zdlouhavá a postavy někdy až protivný. Ale jinak je příběh zajímavý.

malazluta
04.06.2019

Český název této knihy je podle mě špatný, originální název sedí na tuto knihu daleko víc a vystihuje její podstatu. Knížka je někdy zdlouhavá, místy filozofická, najdou se v ní hluboké myšlenky a rozhodně to není přeslazený románek. Je to již nějaká doba, co jsem ji četla, a když si na ni vzpomenu s odstupem, tak ve mě celý příběh vzbuzuje smutek ... ale to taky není někdy na škodu.