PetraBery PetraBery komentáře u knih

Myši Myši Gordon Reece

Hodně dobrý thriller... Jak se z myší stanou kočky, co je poslední kapkou, aby pohár trpělivosti přetekl? Chování i jednání obou hlavních hrdinek mě nutilo stále přemýšlet, co by člověk dělal v jejich situaci... Vykreslení postav i celého příběhu mě bavilo a nutilo číst stále dál, žádná hluchá místa v knize nebyla. Opravdu povedené dílko.

24.05.2015 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Oddechová slaďárna, přesně to jsem potřebovala... :o). Vypnout a nad ničím moc nepřemýšlet. Tess i Jase mi byli sympatičtí, líbilo se mi dozvědět se, jak je to dál s Camem a Avery z prvního dílu. Styl psaní je příjemný a děj pěkně ubíhá. K odpočinku určitě doporučím.

23.05.2015 4 z 5

Slepý muž v Seville Slepý muž v Seville Robert Wilson

Hodně dobrá detektivka s psychologickými prvky... Za mě určitě ano, sedl mi styl vyprávění, návraty do minulosti v podobě otcových deníků mi vůbec nevadily, naopak, díky nim se celý příběh krásně propojil.

22.05.2015 4 z 5

Brodeckova zpráva Brodeckova zpráva Philippe Claudel

Krásná, pokud se o tak smutné, kruté a pravdivé knize dá napsat, že je krásná. Při vyprávění o válce jsem měla mrazení, chování lidí ve vesnici stojí hodně za zamyšlení... Skvěle napsáno, zasloužený plný počet bodů!

16.05.2015 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

"Důležité je, aby nás smrt zastihla živé."
Dojímavý román o smrti, která zaručeně přijde... Ale když víte, že to bude už za 100 dní, co všechno chcete udělat, abyste měli pocit, že život stál za to? Na knížkou jsem se usmívala, na další stránce mi bylo hrozně smutno... Určitě doporučuji.

01.05.2015 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Musím říct, že tahle autorka mě baví... Příběh, který mohl být trochu rozvinutější, zdál se mi dost osekaný... Co mi osobně vadí, je oslovení "kotě" a za co strhnu body je konec, na mě je až moc... Jaký? Přečtěte si sami, nebudu prozrazovat...

28.04.2015 3 z 5

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Pro mě celkem zklamání, autorku mám ráda, takhle knížka mě ale bohužel nebavila tak jako jiné...

28.04.2015 3 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Skvělý výpravný příběh, volné pokračování předchozí knihy... Na postavách je vidět změna, která se s nimi za posledních devět let stala. Kniha se čte jedním dechem a konec... No, osobně bych si ho představila jinak. Ale jako celek nádhera!

27.04.2015 5 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Celkem dlouho jsem knihu měla v Chystám se číst a musím říct, že mě se to teda líbilo... Nezařadila bych to rozhodně do Románů pro ženy, popisy vražd byly celkem detailní... Epilog byl dle mého naprosto zbytečný, přemýšlela jsem, že kvůli tomu seberu body... Ale nechám to na plném počtu, čtení mě opravdu bavilo.

22.04.2015 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Román o dospívání, který rozhodně stojí za přečtení... Román psaný formou dopisů, čtivý, dojemný, k zamyšlení... Můj osobní bonus jsou písničky, které jsem si hned musela poslechnout. Naprosto ke knize sedí.

20.04.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásný to bylo... :o). Kniha o lásce, která přežila 40 let... Střídání časů a postav mi nijak nevadilo, konec až tolik nepřekvapil. Moje druhá knížka od této autorky, určitě si její další díla nenechám ujít.

14.04.2015 5 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Knížku jsem poprvé četla před téměř 20ti lety a musím napsat, že mě bavila stejně jako tenkrát... Milé čtení, o skromnosti, lásce, přátelství a rodině...

12.04.2015 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Moje oblíbená série, sestupnou tendenci dle mého nemá... Několik příběhu v knížce mi nevadilo, pokaždé jsem se těšila, že se k nim po pár dalších stránkách vrátím. Konec byl trochu uspěchaný, ale určitě si přečtu další díl.

11.04.2015 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Příběh osudové lásky, kterou asi málokdo z nás pozná... Film jsem neviděla, možná se k němu někdy dostanu, zvlášť když jsou na něj tady takové pochvalné komentáře.

06.04.2015 4 z 5

Šedé duše Šedé duše Philippe Claudel

Smutek, šeď... Dvě slova, která by vystihovala moje pocity během čtení této knihy... Nesouhlasím s komentářem pode mnou, že je kniha špatná. Za mě určitě ne. Hledání pravdy o vraždě na pozadí války, které ale nebylo úplně úspěšné... Popis samoty člověka, prázdnoty po ztrátě milovaného člověka... To i ostatní je dle mého důležitou nití celého příběhu. Přečtení určitě nelituji, Vnučce pana Linha se to ale nevyrovnalo.

05.04.2015 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Další skvělá knížka od této autorky. Vnímání a pohled obou sester na stejnou věc byl zajímavý, někdy jsem nevěděla, na čí stranu se přiklonit... Konec nebyl úplně podle mých představ, ale to je věc názoru každého čtenáře.

04.04.2015 4 z 5

Anička a cirkus Anička a cirkus Ivana Peroutková

Další povedený příběh o Aničce... Čte dcera, tak mi to nedalo a musela jsem si knížku přečíst také. A líbilo, stejně jako předchozí díly.

01.04.2015 4 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Vtipná autobiografie... Fanánka mám ráda a čtení mě bavilo. Není to kdovíjaká literatura, ale na zvednutí nálady naprosto super!

01.04.2015 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Nádherná, dojemná, skvělá... Krásná kniha, která stojí za přečtení. Celou dobu čtení mi bylo podvědomě smutno, protože jsem čekala konec, jaký nastal... A přece mi to bylo tak líto... Na druhou stranu, byl to špatný konec? Záleží z jaké strany se to vezme... Rozhodně kniha k zamyšlení. Určitě doporučuji!!!

26.03.2015 5 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Přestože jsem předchozí díl četla před rokem a půl, do děje jsem se dostala skoro okamžitě. A skvěle jsem si celou knížku užila, nebyla jen o předchozích hlavních hrdinech, ale i o dalších dětech a bylo to skvělé!

21.03.2015 5 z 5