PetraBery PetraBery komentáře u knih

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Harry je má oblíbená postava i přesto, že někdy dělá věci skoro jako superman. Příběh mě vtáhnul, konec překvapil. Už se těším na další díl, způsob vyprávění autora mě opravu baví.

12.03.2015 5 z 5

Příšerné zlobilky Příšerné zlobilky Martina Drijverová

Stejně jako první díl, tak i druhý je opravdu povedený. Četla jsem s dcerou a určitě se k ní ještě vrátíme.

03.03.2015 5 z 5

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

Nádherný příběh o lidskosti a přátelství, s koncem, který mě naprosto dostal. Zasloužený plný počet!

02.03.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé zakončení skvělé trilogie. Konec sice nebyl podle mých představ, na druhou stranu to nedopadlo úplně nejhůř. Smrt některých postav mě zaskočila, ale bohužel i ve skutečném životě občas umírají lidé, kteří si to nezaslouží. Za mě plný počet u všech dílů, nejlepší ale jednoznačně díl první. Přesto i pokračování stojí za to.

27.02.2015 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Trošku jsem se bála, že se do knihy až tak nezačtu, protože první díl jsem přečetla před více než dvěma roky, ale bála jsem se zbytečně... Po pomalejším rozjezdu jsem měla problém se od knihy odtrhnout. Za mě plný počet, četlo se mi to opravdu dobře a s dalším dílem rozhodně nebudu otálet a hned navážu.

25.02.2015 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Stejně jako předchozí díly, tak i tenhle se mi moc líbil. To, že tam nebyly nějaké veliké a překvapivé zvraty mi ani moc nevadilo, knížku jsem přelouskla za jeden den a skvěle si při ní oddechla a pobavila se. Tato spisovatelka mě prostě baví... :o).

23.02.2015 4 z 5

K této knize bylo už napsáno asi všechno. Můj osobní dojem je, že ano, knížka byla fajn, ale pro mě to zase úplná pecka nebyla. Úsměvný, místy neuvěřitelný příběh staříka, provázející nás celým jeho životem. Zajímavé zakomponování osobností minulého století, příběh plynul celkem rychle, nenudila jsem se.

22.02.2015 4 z 5

Růžové moře Růžové moře Eva Vejmělková

Tak nevim, knížka nebyla úplně špatná, hlavní hrdinka mi ale moc nesedla... Proč se chovala tak, jak se chovala, se vysvětlí na konci knihy... Popisy Toskánska byly dle mého celkem povedené, co se týče příběhu slabší průměr.

17.02.2015 3 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Velké překvapení! Knížka plná emocí a nepoznaných citů z téměř cizí rodiny v porovnáním s rodinou vlastní... Určitě doporučuji všem.

15.02.2015 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Nejsem sice cílová skupina ke čtení této knížky, ale bavilo mě to. Dceři jí dám přečíst asi až příští rok (to jí bude 10 let) s tím, že jí připravím, že konec nebude veselý, ale naopak smutný... Ale i takový je bohužel život.

15.02.2015 4 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Ač knížka pro mládež, jsem ráda, že jsem si jí přečetla i já, dospělá. Spisovatel Zafón má neuvěřitelnou schopnost vtáhnout do děje a při jeho popisech mi fantazie pracuje na plné obrátky. Skvělý příběh (ač jeho prvotina), jen ten konec mě překvapil.

13.02.2015 5 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Příjemné pokračování prvního dílu, kterému se sice nevyrovnalo, ale ani tak to nebylo špatné a jsem ráda, že jsem si ho přečetla. Líbilo se mi průběžné vyprávění obou hlavních hrdinů. K odpočinku ideální.

13.02.2015 4 z 5

Uloupený ráj Uloupený ráj Peter Prange

Příběh osudové lásky v průběhu několika let. Knížka o tom, jak se hlavní hrdinové i jejich láska mění během války. Knížka o umění, které během války bylo postaveno do pozadí a v popředí byly úplně jiné zájmy. Konec mě celkem překvapil, čekala jsem jiné rozuzlení. Celkově líbilo!

12.02.2015 4 z 5

Skvostná země Skvostná země Grace McCleen

Hodně zajímavá knížka vyprávěná z pohledu desetileté holčičky, vychovávané ve víře... Četlo se skoro samo, jen konec mi nepřišel úplně dotažený... Líbilo moc.

01.02.2015 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Knížka, která je určená nejen pro starší děti (cca od těch 12ti let), ale bude bavit i dospělé. Je neuvěřitelné, jak dokázal malý hlavní hrdina přežít období války. Hrůzy války jsou tam vykresleny citlivě, není to tolik popisné, aby to nemohly číst děti. Přesto si mohou nějakou představu udělat. Rozhodně doporučuji všem.

31.01.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

I druhý díl byl skvělý... Dost akce, děj se valil kupředu a já se opravdu nenudila. Třetí díl si určitě nenechám ujít, těším se už teď!

30.01.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Drsné, depresivní, beznadějné, smutné... Rozhodně stojí za přečtení! Dlouho budu mít v hlavě představu, že je možné, že "Velký bratr nás sleduje".

22.01.2015 5 z 5

Chtíč Chtíč J. R. Ward (p)

Autorka píše čtivou formou, čtení mi utíká samo... Nicméně "Padlí andělé" jsou pro mě po "Bratrstvu" o něco slabší... :o). Ale i tak jsou mi Jim Heron s Eddiem a Adrianem moc sympatičtí... Jen ten chtíč jsem tam nějak extra nezaregistrovala. Dvojku hodnotím tak na stejné úrovni jako první díl.

19.01.2015 4 z 5

Outsider Outsider Kristina Čechová

Příjemné počtení... Styl psaní mi vůbec nevadil, trochu mě překvapil celkem rychlý konec... A mohlo to být určitě delší, skončilo to moc brzo... :o)).

08.01.2015 4 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Přestože podstatná část knihy je politická, kniha se čte dobře. Za sebe musím říct, že knížka mě bavila, ale mezi "top" od tohoto autora jí asi nezařadím... Ale i tak to bylo hodně dobré čtení.

07.01.2015 4 z 5