Uloupený ráj

Když se poprvé setkali, jako by propadli kouzlu. Neboť Lauru Paddingtonovou a Harryho Wintera spojí jeden z největších příběhů lásky 20. století. Milují se bezvýhradně a neustále překračují dosažené hranice. Opojeni sebou a obklopeni uměleckými přáteli koncem třicátých let v Paříži. V dvojsamotářství jimi vytvořeného ráje daleko od světa v Provenci. Ale hrozí, že skutečnost, jíž zdánlivě stále unikají, je nakonec dostihne…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137106/uloupeny-raj-137106.jpg 3.738

Vydáno: , Ikar (ČR)

HIMMELS DIEBE, 2010

Kniha Uloupený ráj

bábuška
27.02.2018

Dívka, jejíž snové představy jsou zachycované štětcem na plátno a na druhé straně stárnoucí malíř abstrakce. Vzájemné, až chorobné vzplanuti mezi oběma umělci se neohlíží na ty v jejich okolí, kterým třeba nechtěně ubližují. Zcela propadlí své lásce společně vytvářejí obrazy svých duší. A kolem nich se stahují přízraky začínajících podob druhé světové války, ona Angličanka, on Němec se židovskou exmanželkou a synem, Evropa se mění a tím se mění i láska této dvojice, která končí smutným rozchodem.

Silmarien
06.05.2017

Mladučká študentka umenia Laura Paddingtonová sa po jednom pohľade na starnúceho maliara a bohéma Harryho Wintera rozhodne, že s nim odíde... kamkoľvek na svete. Opustí rodinu a nájde sa na prahu druhej svetovej vojny vo Francúzsku, kde hrá múzu bonvivánovi, čo by jej mohol byt otcom. A spolu s ním sa prepadá do šialenstva...

Nerozumiem, kde to vzalo skoro 4 hviezdy. Čisto historicko-dejová časť bola celkom dobrá (opis internačného tábora vo Francúzsku, veci z USA a pod.), ale tie psychedelické časti boli úplne mimo mňa. Vety naskladané za sebou bez rozmyslu, detsko-erotické použitie "Dadu" a jeho opisy (to fakt?!)... rozumiem, že umelci v tom čase mohli byť na úplne inej vlnovej dĺžke, ale toto bolo dosť nešťastné rozobratie témy.
Za mňa nie.

niknikita
31.05.2016

Uběhlo sotva pár měsíců a musela jsem si znovu přečíst Uloupený ráj a jako poprvé se nechala okouzlit vším, co Peter Prange ve své knize nabízí. Jako by jeho slova uloupila i kousek ze mne.

niknikita
22.09.2015

Příběh bohémské dvojice zasažené láskou až na dno duše, na pozadí krutostí války - jako by ho autor napsal pro mne na míru. K tomu nemám co dodat více.

PetraBery
12.02.2015

Příběh osudové lásky v průběhu několika let. Knížka o tom, jak se hlavní hrdinové i jejich láska mění během války. Knížka o umění, které během války bylo postaveno do pozadí a v popředí byly úplně jiné zájmy. Konec mě celkem překvapil, čekala jsem jiné rozuzlení. Celkově líbilo!

VeronikaZ
30.11.2014

Ze začátku jsem myslela, že jsou v té knížce všichni blázni, potom se knížka uklidnila a bylo na ní něco hezkého... A přibližně od půlky už to šlo hodně rychle z kopce.

helenkan
18.07.2014

Původně jsem si od knížky moc neslibovala,o to víc jsem byla překvapená a to mile.Příběh obou hrdinů byl zajímavý,překvapivý a velice čtivý.

soukroma
27.09.2013

První část knihy mě téměř odradila, protože té bohémy bylo na můj vkus až moc..., ale nakonec jsem byla ráda, že jsem knihu neodložila. Vývoj hlavních postav v důsledku historického tlaku nástupu nacismu v Evropě pak už totiž byl výrazně méně bohémsky laděný a spíše šlo o holý život, takže se věnovala pozornost praktickým problémům všeho druhu a umění šlo (jak jinak) stranou. Dvojice hlavních protagonistů mě až do samotného konce nepřestala překvapovat, dramat a zvratů bylo nepočítaně, takže rozhodně na celém příběhu původně velké lásky nebylo nic předvídatelného...(Moje druhá kniha od autora a musím připustit, že psát pro čtenáře opravdu umí, přitom zpracovává témata, za nimiž by člověk spíš předpokládal ženskou ruku).