Tak to bylo, tak to je

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Všechno je jednou poprvé a nezapomenete na to do konce života.První kazeťák. První pivo a muka první kocoviny. První francouzák s příchutí rumu, první nepodařený sex a konečně první splynutí s dívkou v zaplivaném podchodu. První brigáda a první prozření, že nic nestojí za nic. První punkerská bunda, první číro, první flaška zelené vypitá na ex, první delirium a první útěk z domova. První bicí, první kytara, první kapela, první písničky. První úspěch. První koncertní šňůra a první obdivné pohledy holek pod pódiem. A první pád pod vlak, první dřevěná noha a první dotyk věčnosti...Lou Fanánek Hagen, lídr skupiny Tři sestry, píše o sobě. Ale v jeho syrovém a často surovém vyprávění se může poznat každý, kdo vyrůstal na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a prožil závan nové svobody i zběsilost podnikatelského třeštění na začátku let devadesátých. Tahle knížka je hodně drsná a hodně vtipná. Budete jí rozumět, ať je vám čtyřicet nebo šestnáct. Protože – tak to bylo, tak to je... S námi se všemi a navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32813/tak-to-bylo-tak-to-je-32813.jpg 4.4190
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Daranus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Tak to bylo, tak to je

Přidat komentář
13.12.2020

Zasmála jsem se, pobavila, ale nic nového jsem se asi nedozvěděla. Kniha nešla nijak do detailu, všechno jakoby z rychlíku.

Leona333
19.04.2020

Knížku jsem dostala od staršího bratra, který mou pubertální - holčičí hudbu..., jak vždy říkal, nemohl poslouchat. Proto mám darovanou publikaci z roku 1995. Jsou v ní fotky zdob Fanánkova mládí, i vzniku kapely Tří sester. Navíc jsem se při čtení dost pobavila humorným vyprávěním některých zážitků z dob už nám dávno zavátých, kdy Fanánek nakupoval kazety na tržišti, nebo vzpomínal na Sahulu...
Je to tak trochu jiná kniha vzpomínek o cestě Hagena ke Třem sestrám přes peripetie setkání s bigbítem, přijetí na gymnázium, vysokých škol, i prvního setkání s alkoholem a ženami...
Knížku mám ráda, ale chápu, že toto čtení není pro každého...


kilometr
20.09.2019

Alkáč je největší kocour aneb vzpomínání pana Moravce na to,jak se tenkrát kalilo.60%.

slawa.cap
30.08.2019

Mám rád Tři sestry. Neuvěřitelně osobitě podaný začátek punku a pubrocku u nás. Fanánek svůj soukromý život veřejně moc neventiluje, tak je trochu obestřen tajemstvím, stejně tak historie Tří sester, tato kniha mi dala spoustu odpovědí na otázky, které jsem si nikdy nepoložil a ani nepotřeboval vědět. Přes to jsem se výborně bavil a určitě si v budoucnu od pana Moravce přečtu něco dalšího.

Prim
10.07.2019

Záchvaty smíchu a vzpomínky na mládí.

Bilky
03.06.2019

Nikdy som Tři sestry doma nepočúval, jedine tie Čechovove. A hoci vlastním rozsiahlu zbierku zväčša rockovej a džezovej hudby a nájde sa tam aj Daniel Landa - punk nie je môj šialok kávy. Z českej klubovej/pubovej scény mám radšej Echt! alebo ETC Vladimíra Mišíka či Garage Tonyho Ducháčka. Zato na niekoľkých festivaloch som kapelu počul a ževraj aj videl. Aspoň tak mi kamoši tvrdili... No poznáte fesťáky: kopec zážitkov a žiadne spomienky ;) Ale medzi nami: tá ich muzika...nič moc.

Napriek tomu ma Fanánkove príbehy veľmi dobre pobavili. Sám som totiž podobným pitkám, zbesilým víkendovým pařbám a nihilistickým úletom začiatkom 90. rokov holdoval. Niektoré príbehy som v podobnom prevedení zažil a len anjel opitých ma ochránil od úrazovky či záchytky. Na druhej strane boli niektoré výčiny jeho partie už hardcore a končili nejednou katastrofou a bohužiaľ aj tragédiou. Holt mladosť je bláznivá!

V každom prípade mi na tomto autobiografickom kaleidoskope bolo po chuti, že hoci Fanánek nie je žiadny lumen, na nič také sa ani nehrá. Férovo priznáva aj veci, na ktoré nie je práve hrdý. Čo sa týka samotného diela: jeho štýl je priamy, jednoduchý, ťaží z vypointovaných príbehov a zažitých škandálov. Navyše prednes Davida Matáska v audioverzii dal niektorým popisovaným udalostiam ďalší rozmer, keďže pôsobil v konkurenčnej grupe Orlík s Danielom Landom.

Jednou vetou zhrniem: všetko bolo o muzike a bohapustých chlastačkách, no bolo to s vtipom, nadhľadom, sebairóniou a prijateľnou mierou nostalgie. Preto dávam 1* naviac a 71%

ODPORÚČAM: nielen pankáčom, ale všetkým, ktorí vyrastali v 80.-90. rokoch a ocenia spomienky na kazeťáky, letné aktivity, chmelové brigády, lacné pivo a zelenú, ale aj cenzúru, policajné buzerácie, celý ten nezmysel okolo povinnej pionierskej i zväzáckej organizovanosti a podobné dejinné bludy. Na zdravie!

lazarus
20.05.2019

Žádný zázrak, bylo mě jasné o čem asi tak Fanánek může psát, ale stejně mě to docela zklamalo. Čekal jsem kapku víc.

kahuda01
11.04.2019

Pobavilo, za dvě hodiny přečteno.

1

Štítky

česká hudba

Autor a jeho další knihy

Lou Fanánek Hagen (p)
česká, 1966

Kniha Tak to bylo, tak to je je v

Přečtených260x
Čtenářské výzvě13x
Doporučených12x
Knihotéce66x
Chystám se číst24x
Chci si koupit15x