Tak to bylo, tak to je

Všechno je jednou poprvé a nezapomenete na to do konce života.První kazeťák. První pivo a muka první kocoviny. První francouzák s příchutí rumu, první nepodařený sex a konečně první splynutí s dívkou v zaplivaném podchodu. První brigáda a první prozření, že nic nestojí za nic. První punkerská bunda, první číro, první flaška zelené vypitá na ex, první delirium a první útěk z domova. První bicí, první kytara, první kapela, první písničky. První úspěch. První koncertní šňůra a první obdivné pohledy holek pod pódiem. A první pád pod vlak, první dřevěná noha a první dotyk věčnosti...Lou Fanánek Hagen, lídr skupiny Tři sestry, píše o sobě. Ale v jeho syrovém a často surovém vyprávění se může poznat každý, kdo vyrůstal na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a prožil závan nové svobody i zběsilost podnikatelského třeštění na začátku let devadesátých. Tahle knížka je hodně drsná a hodně vtipná. Budete jí rozumět, ať je vám čtyřicet nebo šestnáct. Protože – tak to bylo, tak to je... S námi se všemi a navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32813/tak-to-bylo-tak-to-je-32813.jpg 4.4176
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Daranus

Kniha Tak to bylo, tak to je

kilometr
20.09.2019

Alkáč je největší kocour aneb vzpomínání pana Moravce na to,jak se tenkrát kalilo.60%.

slawa.cap
30.08.2019

Mám rád Tři sestry. Neuvěřitelně osobitě podaný začátek punku a pubrocku u nás. Fanánek svůj soukromý život veřejně moc neventiluje, tak je trochu obestřen tajemstvím, stejně tak historie Tří sester, tato kniha mi dala spoustu odpovědí na otázky, které jsem si nikdy nepoložil a ani nepotřeboval vědět. Přes to jsem se výborně bavil a určitě si v budoucnu od pana Moravce přečtu něco dalšího.

Prim
10.07.2019

Záchvaty smíchu a vzpomínky na mládí.

Bilky
03.06.2019

Nikdy som Tři sestry doma nepočúval, jedine tie Čechovove. A hoci vlastním rozsiahlu zbierku zväčša rockovej a džezovej hudby a nájde sa tam aj Daniel Landa - punk nie je môj šialok kávy. Z českej klubovej/pubovej scény mám radšej Echt! alebo ETC Vladimíra Mišíka či Garage Tonyho Ducháčka. Zato na niekoľkých festivaloch som kapelu počul a ževraj aj videl. Aspoň tak mi kamoši tvrdili... No poznáte fesťáky: kopec zážitkov a žiadne spomienky ;) Ale medzi nami: tá ich muzika...nič moc.

Napriek tomu ma Fanánkove príbehy veľmi dobre pobavili. Sám som totiž podobným pitkám, zbesilým víkendovým pařbám a nihilistickým úletom začiatkom 90. rokov holdoval. Niektoré príbehy som v podobnom prevedení zažil a len anjel opitých ma ochránil od úrazovky či záchytky. Na druhej strane boli niektoré výčiny jeho partie už hardcore a končili nejednou katastrofou a bohužiaľ aj tragédiou. Holt mladosť je bláznivá!

V každom prípade mi na tomto autobiografickom kaleidoskope bolo po chuti, že hoci Fanánek nie je žiadny lumen, na nič také sa ani nehrá. Férovo priznáva aj veci, na ktoré nie je práve hrdý. Čo sa týka samotného diela: jeho štýl je priamy, jednoduchý, ťaží z vypointovaných príbehov a zažitých škandálov. Navyše prednes Davida Matáska v audioverzii dal niektorým popisovaným udalostiam ďalší rozmer, keďže pôsobil v konkurenčnej grupe Orlík s Danielom Landom.

Jednou vetou zhrniem: všetko bolo o muzike a bohapustých chlastačkách, no bolo to s vtipom, nadhľadom, sebairóniou a prijateľnou mierou nostalgie. Preto dávam 1* naviac a 71%

ODPORÚČAM: nielen pankáčom, ale všetkým, ktorí vyrastali v 80.-90. rokoch a ocenia spomienky na kazeťáky, letné aktivity, chmelové brigády, lacné pivo a zelenú, ale aj cenzúru, policajné buzerácie, celý ten nezmysel okolo povinnej pionierskej i zväzáckej organizovanosti a podobné dejinné bludy. Na zdravie!

lazarus
20.05.2019

Žádný zázrak, bylo mě jasné o čem asi tak Fanánek může psát, ale stejně mě to docela zklamalo. Čekal jsem kapku víc.

kahuda01
11.04.2019

Pobavilo, za dvě hodiny přečteno.

xxtom
28.02.2019

Vyprávění o Fanánkově mládí a vzniku Tří sester. Knížka mě bavila, stojí za přečtení.

Chladek
27.01.2019

Zadna velka literatura to tedy neni :) Ale vzhledem k tomu, ze jsem si pekne zavzpominal na mladi, si svoje 3 hvezdicky zaslouzi. Prvni navstevy hospod, punkova hudba, maturitni plesy, hrabe za vypita piva na bilem listku v hospode ...

česká hudba

Lou Fanánek Hagen (p)
česká, 1966

Kniha Tak to bylo, tak to je je v